Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tùl korai? 2. gyermekemet...

Tùl korai? 2. gyermekemet vàrom,5 hetes vagyok. A lànyom 6 hònapos. Volt màr valaki így? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2020. febr. 24. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

3 gyerek 3 ev alatt nálunk a helyzet.

Kis korkulonbseget szerettünk volna. Első gyerek 5 honapos volt mikor kiderult, hogy jön a baba. 13 hónap van koztuk. A második 3 honapos volt mikor pozitívat teszteltem. Raadasul a legkisebbünk korában a lett és 34.heten megszulezett, ugyhogy köztük 10 hónap van. Most 3,5 éves a legnagyobb, 2,5 a középső és másfél a kicsi. Baromi nehéz volt az első 1 év, kb nulla alvaa, kapsz allandoan, csomot sirtam, hogy nem vagyok eleg jo nekik. De tuleltuk es most hogy a legkisebb is masfel eves, a legjobb idoszakot eljuk szerintem. A legnagyobb mar ovodas, a középső bolcsibe jar heti 3szor. Sot ők mar segíteni is tudnak a kicsi korul.

Mostanaban kezdtunk gondolkodni a kovetkez9 baban, de meg nem allunk ra készen azt hiszem.

2020. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Jesszus bocsanat a csomo elirasert, baromi fáradt vagyok😬azért remelem ertheto.
2020. febr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Woow, ügyes vagy le akalappal!de pont ettől a brutàl stressztől fèlek, kicsit mèg vàrni akartam de hàt most màr nincs mit tenni..remèljük a legjobbakat.A lànyom nagyon jò baba, àtalussza az èjszakàt, vidàm, feltalàlja magàt.Csak lelkiismeret furdalàsom van, hogy nem fogom tudni az időt kihasznàlni vele mert majd jön a màsik..annyi dolog kavarog most bennem...
2020. febr. 24. 00:46
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
#1 le a kalappal! Így, hogy felmerült a 4.is te tuti terminátor vagy! 😁
2020. febr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem tuti az lett volna, gondolj bele, pont a legnagyobb hasad lesz, amikor majd a "nagyobb" már szaladni, mindenhova felmászni fog. Rohangálhatsz utána, ha bírsz még akkor mozogni. De majdcsak megoldod valahogy. Most, ha valaki negatív tapasztalatot ír, elveteted? Gondolom nem, de akkor totál értelmetlen a kérdés. Senki nem tudja megjósolni milyen lesz. Attól, hogy az első anyuka terminátor, te nem biztos, hogy bírni fogod. Majd kiderül.
2020. febr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is 13 hónap van a 2 nagy között, szuper alvók, így az eleje sem volt nehéz, jött is a 3-4. is gyors ütemben. Téli gyerekek, mi húzzuk az ovit, bölcsi kizárt, így is simán túlélhető, csak egy jó napirend kell. Mi az ötödiken gondolkozunk. 😍
2020. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Állítólag nem túl jó dolog ilyen kis korkülönbséggel gyereket vállalni, sok rizikó tenyésztő áll fent. Olvass, kérdezz utána, a védőnő is biztos tud erre válaszolni.
2020. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk a 2 gyerek között nagyobb lesz a korkülönbség, de engem az zavar, hogy hiába vagyok kimerült, vagy hányom szét a wc-t, muszáj erőt vennem magamon, és tologatni a kocsikat jobbra-balra, vagy hintáztatni a gyereket...:D
2020. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

A ket nagyobb gyerekem kozott 14 honap a korkulonbseg, igaz, hogy igy is terveztuk, nagyjabol keszen alltunk ra.

Nyilvan sok minden maskepp alakult, ahogy altalaban, mert munden gyerek mas.

Nekunk a legnagyobb nagyon nyugodt volt elso perctol kezdve, sokaig evett, aludt, az ejszakat 4 hetes koratol ataludta, nem volt se hasfajas, se semmi. De amikor megindult, akkor is konnyu volt vele, erdeklodo volt, nem volt kulonosebb szeparacios szorongas, se dackorszak, se semmi.

A masodik gyerek pont az eplentetje. O nem aludt jol soha, se nappal, rjjel foleg, ellenben rengeteget sirt, semmi sem volt jo, ugy kb soha. Mellette egy fott tojas elkeszitese is nehez lett volna, de mivel igye mar volt nagyobb gyerek is, igy csinaltam mindent a sirasaval es kialvatlanul.

Maradjunk annyiban, hogy mindenkintulelte az elso 2 evet.

Utana mar hatarozottabban jobb volt a helyzet, sokkal konnyebb es jo testverek.

A harmadik gyereket ennek ellenere 10 evnyi kormulonbseggel vallaltuk.


De!

Ha a masodik gyerek olyan termeszetu lett volna, mint az elso, akkor nem lett volna semmi nehezseg.

De ugye ezt elore nem lehet tudni.

Szerintem ha nalunk a masodik szuletik eloszor es azt hittuk volna, hogy minden gyerek ilyen nehez termeszetu, akkor nem is vallaltunk volna tobbet.

De lehet, hogy napad meg siman menni fog minden, ahogyan masoknal is, mint fentebb olvashatod.

(A masodik gyerekunket 4 evesen diagnosztizltak autizmussal es adhd-val, valoszinuleg az idegrendszeri erőtlenség miatt volt nehez vele mar babakorban is.)

2020. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!