Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha a 34. hétben már...

Normális ha a 34. hétben már menni is alig bírok? Jelezhet ez valamit bajt?

Figyelt kérdés

Fáj a szeméremcsontom, izomláz van a combomban, sajog a derekam. És hol van még a vége? Ha 10 percre ledőlök utána alig bírok feltápászkodni. Ha sikerül is csak totyorgok meg vánszorgok. Főleg a szeméremtáji fájdalom nagyon erős.

Nem túlzás ez? Menjek vele orvoshoz?

Az első gyereknél nem volt ilyen.


2020. febr. 28. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én pörögtem 39-41 hetesen is mindegyikkel, de minden terhesség más, azóval akár normális is lehet.
2020. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
21 hetes vagyok és ugyan ez van nekem is. Már ammyira fájt egy éjjel, hogy nem tudtam megkülönböztetni, hogy a méhem görcsöl lent vagy a hòlyagom vagy a szeméremcsontom fáj. Bementünk az ügyeletre. Két napja kezdődött erősen,addig csak a combcsontom fájt két oldalt és üléskor a farokcsontom. A diagnòzosom: symphyseolysis terhesség alatt. Javasolt terápia: 2x1 calcivid 12 napig majd szülésig 1 naponta. Nagyon szétcsùsztak az izületeid, ami egy fokig normális de ha tùlzottam, akkor akár járás képtelenné is válhat az ember. Nekem a doki azt mondta 2 hét..hát kìváncsi leszek. Nekem még remgeteg van hátra..megőrülök kb. Azt mondta ha elviselhetetlen akkor vehezek be panadolt vagy amit szabad terhesen ,fájdalom csillapìtòt. Szerintem menj el, nézesd meg magad. Kitartás!
2020. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez nem hangzik jól ...,

Neked ezt hogyan diagnosztizálták? Sima terhesgondozáson?


Ugyanez amúgy nálam is. Éjszaka alig bírok megfordulni az ágyban annyira fáj. Be is görcsöl tőle a hasam. Csak én eddig a hólyagomra fogtam, de akkor lehet hogy ettől van? Ráadásul alapból van egy ízületi hipermobiltásom a csípőnél.

Nem mondtak hogy ez okozhat gondot a szülésnél ?

2020. febr. 28. 16:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ügyeleten mondta a nőgyògyász aki megvizsgált. Alapos volt, nézte a babát ultrahangon, megvizsgált, vizeletet nézett..minden. Amikor kész volt mindennel, akkor közölte, hogy már látta mi a bajom amikor "totyogtam" belefe éjjel fél 2-kor..idősebb rutinos dokinak tűnt. Megmondom őszintén, hogy én ùgy megörültem annak hogy nem a szülés indult be és nem a babával van a baj, hogy kb semmit nem kérdeztem meg hulla fáradt is voltam. Majd hétfőn megyek a saját dokimhoz, ott megkérdezem. De ez a doki at mondta kb 2 hét és jobb lesz ha szedem amit javasolt, és van kismama fűző az is segìthet.
2020. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem köszi.

Én holnap találkozom a szülésznőmmel majd rákérdeztek nála is mit javasol . A dokimhoz egy hét múlva van időpontom, addig megpróbálom kihúzni ha nem romlik 😣 Valamikor a 26-27. hét környéken éreztem ezt először amúgy én is, de eddig nem volt ilyen szar. Ráfogtam arra hogy tágul a medencém. Most már viszont képtelen vagyok 5 percnél többet állni , a kocsiból úgy húzom ki magam mint a 80 éves nagymamám és a kanapéról is daruval kell fellapátolni. Tényleg csak feküdni jó , azt is csak oldalt .

Majd megírod mit mondott neked az orvos? Kiváncsi vagyok nagyon.

2020. febr. 28. 17:07
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
26 hetes vagyok szintén második terhesség, de pont ma gondolkodtam, hogy ha még így leszek 3 hónapig nem tudom mit csinálok. A fenekem a combi ami görcsölnek, a hasam feszül, mintha fel lennék fújódva de nagyon durván, minden mindenhová nyilal. Nem vagyok nyavajgós fajta, a fiammal ilyenek nem voltak 39 hetesen még kertet rendeztünk és füvesítettünk. Most meg ha csak fel kell mennem az emeletre nem kapok levegőt.
2020. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megìrom persze, hogy mit mondott. Te is megìrnád? Én rettegek a koraszüléstől :( a szülésznőd hátha tudná, hogy emiatt kell e félni. Még nagyon sok van nekem, nagyon félek:(
2020. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Elso gyereknel vegig porogtem, masodiknal detto mint neked. 100 metert alig birtam menni, minden lepesnel azt ereztem kijon a gyerek ugy nyomta.. atfordulni egyik oldalrol a masikra tobb perc volt. Pedig sportos, eros vagyok alapbol. Remalom volt a vege mar. De normalis amugy....
2020. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

84%-os megírom persze. Kiváncsi is vagyok. Kaptál gyógyszert az biztos használni fog. Nekem így a végén nemtom adnak e valamit rá egyáltalán.


Az elsővel nekem se volt semmi bajom az ég világon. Ilyenkor még lazán nagytakarítottam, ablakot pucoltam, vásároltam , jöttem mentem. Igaz 28 éves voltam. Most meg 35. Ez se tűnik soknak de ennyit számítana? Én is kifejezetten sportos , izmos vagyok vagyis voltam amúgy. Én is érzem azt is , mintha ki akarna esni ha sétálok .

2020. febr. 28. 19:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Sikerült beszélned a védőnővel?
2020. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!