Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! 36. hetes vagyok de...

SOS! 36. hetes vagyok de pénteken voltam ultrahangon és ott azt mondták 33. hetesnek felel meg a babam? 😢

Figyelt kérdés
Bent tartottak megfigyelésen a kórházban. 1800g 36.hetesen hétfőn (holnap) kiderül hogy mi lesz mert ha a babam nem fejlődik akkor ki veszik belőlem hogy kint jobban fejlődjön...😢 valaki volt ilyen helyzetben? Ha megszületne holnap akkor lenne neki lélegeztető gép az arcán?
2020. márc. 1. 20:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
Nincs családtag, aki az asztalra csapni? Esetleg a másik kórházba, ahova át akartak vinni el tudsz jutni, hogy megnézzenek?
2020. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
Egy jó maganorvos!??
2020. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
91%

Hogy lehetsz ilyen felelőtlen??? Feküdtem terhespatológián ikerterhesség végén 5 hetet. Volt egy szobatársam ugyan olyan magzati retardációval, mint neked van - magyarul kicsi volt a baba. Állandóan picsogott, hogy minek fekszik bent, meg attól nem nő jobban a baba, hogy itt fekszik, ez volt a mantrája, kiszökdösött, kijárt, lemaradt vizitekről, előírt vizsgálatokról. Egyszer az egyik "uncsi, fölösleges" rutin, ezredik napi ctg-ből nem jött vissza, mert olyan rossz állapotba került hirtelen a magzat, hogy hanyatt-homlok tolták a műtőbe. Szerencséje volt a felelőtlen libának, ha ez épp egy kimenőn történik, lehet mire beér, volt baba, nincs baba.


A lepénykeringést, a magzat állapotát a kismama NEM érzékeli. Mire észreveszi, addigra késő lehet. Nem hobbiból utalnak senkit be a terhespatológiára... De nem börtön persze, nem kötelező, ezt a szobatársamnak is mindig mondák. De a felelősség ilyen esetben az anyukáé. Szóval vedd fel a pléhpofát és szépen battyogjál vissza a patológiára, ha még szóbaállnak veled.


És nem, senki nem fogja egy jósgömbből megmondani, hogy ma este, jövő szerdán, vagy három hét múlva lesz-e meg a baba. Pillanatnyi állapot függvénye, ami bármikor változhat. Ilyenkor mindig az van mérlegen, hogy hol biztonságosabb a babának, még bent, vagy már inkább kint. Lehet, hogy most ebben a percben még bent, de fél óra múlva olyan kritikus keringési helyzet áll elő, hogy azonnal ki kell szedni.

2020. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

Én is baromi felelőtlennek tartalak!

Mikor én bent voltam a toxémia és magzati retardációval minden nap 2x néztek nst, 2 naponta uh áramlás, lepény állapot,naponta 3x szívhang. Nálam mindenképp az volt a cél addig bent tartani amíg csak lehet.

Nem értelek. Komolyan! Biztosra vehető most már a retardáció - tehát nem fejlődik a baba- ha 2 uh is ugyan annyit mért.

Remélem tisztában vagy vele, hogy mindkettőtőket veszélyezteted ezzel a felelőtlen viselkedéssel. Meséld el mi volt olyan baromi nehéz abban, hogy várni kell? Mi olyan baromi nehéz nyugton maradni a kórházban? A gyermekedről van szó..

Legalább annyi eszed lett volna, hogy 1 éjszakát bent maradsz meghallgatod a viziten az orvost.

Egy retardációról meg úgy általában egy komplikált esetről a főorvos dönt.

Leginkább akkor fogod megszívni - és ezt nem kívánom mert én átéltem- ha beindul a szülés és el kell szállítani a babát a Picre.

Gondoldom fogadott orvosod sincs.

2020. márc. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a “segítséget”... azért jöttem el mert nem bírtam aludni kbb péntek óta 2-3 órákat aludtam és már nagyon ki merült voltam... lényegtelen valaki tudna segíteni hogy most hova menjek vagy mitcsinaljak?
2020. márc. 3. 10:03
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de neked mi a fontosabb? A gyermeked vagy a saját magad kényelme?

Nem aludtál.. Nagy dolog,de itt most a gyermeked egészsége, élete a tét. Hidd el senki nem poénból vagy jó kedvből van kórházban. Nem wellnes nem hotel ahova kikapcsolódni jár az ember, hanem mert muszáj.

Hívd fel a kórházat vagy menj be automatikusa . Készülj össze. Ha az javasolják menj be, tessék befeküdni addig amíg kell. Ki fogod bírni. Én is kibírtam azt a 3 hetet bent,más is,a másodiknál szülés után húztam rá 1 hetet úgy, hogy otthon várt a 3 évesem.

Ez nem játék.

2020. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Igazad van! Természetes ha lehet vissza megyek... nem gondoltam át feszült voltam☹️ Nem mondtak semmit és nagyon félek 😔 de nem jó így sem! Hívjam fel a kórházat? És mit mondjak? Köszönöm a segítséget 😖
2020. márc. 3. 10:53
 38/51 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék itthon ülni félek de viszont nem tudom hogy most kihez forduljak vagy mit tegyek... ha vissza megyek magamtól félek hogy azt fogják mondani hogy menjek haza nem játszó tér természetesen igazuk lenne... de nem szeretnék megjeleni így a semmiből hogy vissza jöttem vagy nem tudom😢
2020. márc. 3. 11:07
 39/51 A kérdező kommentje:
Ha fel hívom őket mit mondjak? Neharagudjatok ha buta vagyok én is annak tartom magam😖 és hibáztatom magam a felelőtlen döntésem miatt...😔
2020. márc. 3. 11:08
 40/51 anonim ***** válasza:
És akkor majd bírsz aludni, ha meghal a baba?... Pf... Elég önző anya leszel...
2020. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!