Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szívhangtól számít "hivatalo...

A szívhangtól számít "hivatalosan" egy terhesség?

Figyelt kérdés

Volt egy pozitív tesztem, de néhány nappal azelőtt, hogy orvoshoz mentem volna, elvetéltem. Vérvétel igazolta, hogy magas volt a hcg, majd 2 nappal később már csak nagyon kevés. A leletemen is az van, hogy 6 hét 3 napos terhesség, de mondta is az orvos, hogy annyit lát, hogy mintha lett volna valami ott, de már nem nagyon.

Ennek már jópár hónapja, csak most eszembe jutott, ha most egy nőgyógyász megkérdezné, voltam e már terhes, akkor igen vagy nem a válasz?

(Nincs igazából jelentősége, csak elgondolkoztam ezen)


2020. márc. 8. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség a fogantatástól számít.
2020. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így mondd meg, hogy hathetes vetélés volt, aztán majd eldönti, szerintem ez már az volt.
2020. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltál már terhes

Volt vetélésed

2020. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a véralvadási zavar miatt pozitív teszt után egyből mennem kell a nőgyógyászhoz majd a hematológiaiára.

A nőgyógyász nem látott szivhangot, de kiállított egy papírt a terhességről, viszont mondta, hogy azt nem írhatja, hogy élő terhesség, mivel nincs szívhang, csak felkopás.

A hematológián ilyenkor már terhesként kezelnek és kapom a vérhigítót.


Én is azt mondanám, hogy 6 hetesen elvetéltem.

2020. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lombikom végződött most ugyanígy: Megtapadt, HCG 200 felett volt, tesztek full pozitívak, a vérvételi eredményre gratuláltak, hogy terhes vagyok, megkaptam az első UH-ra az időpontot, de ott nem láttak semmit. Megismételték a vérvételt, addigra már sokkal kevesebb volt, mint egy héttel korábban. Elhagyatták a progeszteront, 6 nappal később megjött.


Kérdeztem én is az orvosomat, hogy akkor ez most hivatalosan terhesség volt-e; de azt mondta, hogy nem, mert ahhoz egyértelmű terhességi UH jelek kellenek: legalább egy üres petezsák; különben csak kémiai terhesség, ami hivatalosan nem terhesség, és a megjövő menses hivatalosan nem vetélés.

2020. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, voltál terhes, de hozzá kell tenni h 6 hetesen sajnos elvetéltél
2020. márc. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2020. márc. 9. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!