Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem fejlődik a baba?...

Miért nem fejlődik a baba? Vagy számit, hogy hasi és hüvelyi ultrahangot csinálnak? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Január 20-án volt az utolsó mensim. Hétfőn voltam UH-n. A szonográfus hasi UH-val mért és megállapította, hogy élő a terhesség, láttam ahogy vert a pici szíve. CRL 2mm. Akkor 5+6 hetet írt a papírra. Ma két nappal később megint voltam UH-n a magándokimnál. Hüvelyi UH-n nézett és ő is megállapította az élő terhességet. Az ő gépe 5+3 hetesnek számolt. CRL 2mm. Ez hogy lehet? Mensi szerint 6+3 napos lennék. Február 4-én éreztem ovut szerintem akkor foganhatott. De akkor miért ilyen pici és miért nem nőtt? Olvastam, hogy nem fejlődik az embrió az lehet a vetélés előjele. :( Utrogestant már kaptam mert 4 hetesen volt fél napig enyhe barnás folyásom azóta semmi és egyből elmúlt az utro hatására. Valakivel volt hasonló?

2019. márc. 6. 15:56
1 2 3 4
 1/37 khniki ***** válasza:
58%
Az elején még nem nőnek olyan rohamosan, mert a belső szervek fejlődnek. Szerintem ne türelmetlenkedj és ne izgulj!
2019. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy mondjuk valaki kicsit elmérte?Elég ha az egyikük fél mm erre a másikuk meg fél mm arra mér aztán máris úgy tűnik semmit sem fejlődött.Az orvosod mit mondott, tőle nem kérdezted?

Ha nagyon parázós vagy akkor ne olvasgass a neten.Rettentő sok butaság is van.Nyilván amit írtál igaz,ha nem fejlődik az előbb utóbb vetéléshez vagy művi befejezéshez vezet, de nagyon korai a terhességed még szóval én türelemre intenélek és csináld amit az orvosod mond.

2019. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

2 mm-erről beszélünk. Most fogj meg egy vonalzót és nézd meg, hogy az mekkora. Majd nyiss meg mondjuk egy paint-et és húzz egy egyenes vonalat az egereddel ami pont 2 mm. Rohadt nehéz, gyakorlatilag lehetetlen.

Elég egy pixellel odébb tenni a kurzort (amit ugye csak szemre saccol be) és máris napokkal csúszik a terhességig időd.

Szóval jó tanács: ha ennyire félsz a vetéléstől, akkor ne idegeskedj felesleges hülyeségeken, mert ezek azok amik valóban ártanak.

2019. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
61%

2 naponta mész ultrahangra, 5 hetes terhesen? Sőt már harmadszorra mentél orvoshoz. Egy terhesgondozás 4 vizsgálat ezzel együtt 4 ultrahang-40 hét alatt.Ezt te majdnem letuttad 4 hét alatt.

Mire számítottál, mi történik 2 nap alatt a magazatoddal?

2019. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt a szonografust sem értem aki egy ilyen fiatal terhességet hasi ultrahanggal állapít meg ! Amikor az első trimeszterben csakis hüvelyi van ! Örülj neki hogy hasival látott egyáltalán valamit ilyen kora terhesség esetén!
2019. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem kell egyből nekem ugrani. Egyrészt első baba lesz másrészt tavaly volt egy elhalt terhességem. Igaz ott csak petezsákig jutott a dolog így aggódok mert nagyon szeretnénk a babát. Kétszer voltam a kórházban mivel enyhén barnáztam még jó, hogy bementem az ügyeletre és ott visszahívtak egy héttel későbbre ami most hétfőn volt. A magándokimhoz meg mára volt időpont. Igen elmentem mindegyikre mert gondoltam nincs vesztenivalóm és igen aggódok, hogy a baba 1 héttel kisebb mint kellene lennie. Az ovut éreztem és aszerint már 6+3 hetes vagyok de a pici elég apró ahhoz. A doki annyit mondott, hogy lehetne nagyobb már de pulzál a szíve ami jó jel. Ettől függetlenül ráírta a papíromra, hogy fenyegető vetélés és magas a rizikófaktor jelenleg és csak a 12. hét után nyugodhatok meg. Odaadta az összes papírt ami a védőnőhöz és a háziorvoshoz kell és 4 hét múlva kell visszamennem hozzá. A kórházba jövőhét hétfőn kontroll? Akkor oda el se menjek vagy elmehetek, hogy megnyugodjak? Egyébként nem számítottam nagy különbségre két nap alatt csak esetleg pár mm növekedésre.
2019. márc. 6. 19:10
 7/37 anonim ***** válasza:
66%

2 mm-ről pár nap alatt azt vártad, hogy még pár mm-ert nőjön? Giga méretű babát szeretnél vagy mi?

Én is az első babámat várom, de azért nem vesztem el a fejemet és tudok logikusan gondolkodni.

Megnyugodni pedig sosem fogsz. 12 hét után sem. Ha megszületik akkor sem. És ez normális, mert minden szülő aggódik. Csak a józan eszedet ne hagyd el, mert valahogy fel is kell nevelned majd azt a gyereket.

2019. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, hogy mentél.

Nem minden terhesség egyforma. Nekem eddig 11 ultrahang volt, a 32. heti lesz a 12.


Az a legfontosabb, hogy megnyugodj. Megértem, hogy félsz, nekem missed ab. volt, én is féltem. De amin nem tudsz változtatni, azon nem kell aggódni.

Minden rendben lesz, csak nyugi!

A fenyegető vételes pedig a vérzés miatt volt, a magas rizikó valószínű az előző terhesség miatt került a papírra.

6 hetes embrió pedig 2-4 mm.

Ne aggódj!

2019. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
5+5 hetesen nekem még csak petezsák volt, 6+4 hetesen 2 mm-es volt és még nem volt szívhangja, 8+4 hetesen lett 15 mm-es akkor már szívhangal. Szóval szerintem nem vagytok egyáltalán lemaradva :) az első két uh hüvelyi volt utána már hasi, szóval nem feltétlenül mérik az első trimeszterbe hüvelyin. Meg az hogy 4x van ultrahang egész terhesség alatt? Akkor már én is jóval többször fogok menni :D most a 12. héten lesz a 4. Azt én is olvastam hogy minden nap 1 mm-t nő az embrió és számolgattam hogy akkor nem is ennyinek kell lennie stb de aztán rájöttem hogy ennek semmi értelme nem idegesítem magamat ilyenekkel! Ez szerintem az uh géptől is függ meg éppen hogy helyezkedik majd
2019. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes ugyanahhoz az orvoshoz menni, aki ugyanazzal a géppel és módszerrel néz. Én is jártam így. Pozi teszt után baromira görcsöltem, de a saját dokim nem ért rá, elmentem egy orvoshoz, akinek korábbra volt időpontja, írt fel magzattámogató gyógyszert. Aztán a saját dokim sztk-ba hívott másik héten. Nála szerettem volna szülni, így elmentem terhességmegállapításra. Ott hasi uh-n szabályos üres petezsákot láttak és ennyi. Az orvos úgy megvizsgált, hogy bevéreztem, másnap sos rohantam vissza az előző, új dokihoz, hüvelyi uh-n megnézte van-e értelme még csinálni valamit, ő meg már szívhangot mutatott nekem és CLR-t mért. Sajnálom, hogy elhalt az első terhességed, de megnyugodni szerintem tényleg nem fogsz. Nekem nem volt ilyen előzmény, mégis paráztam az elejétől fogva. Mindig kitűztem valamit, hogy na majd a 12. hét után megnyugszok, majd a nagygenetika után, majd ha minden nap érzem mozogni...Ma délelőtt szülök, jelentem nem merek elaludni, mert kézzel tapizom, ahogy mocorog, hogy minden okés-e vele, ennyire nyugodtam meg😅😅
2019. márc. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!