Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is változik a nap...

Nektek is változik a nap folyamán a pocakotok mérete?

Figyelt kérdés

20+5 napos vagyok, de kicsit kezd zavarni már, hogy mennyire nincs "terheshasam". Reggel, amikor felkelek, de még reggeli után is, simán lehet azt mondani rám, hogy csak sokat ettem, aki nem ismer, az meg nem mondaná, hogy babát várok. Napközben, meg miután jól beebédeltem, kicsit változik, kicsit mintha másképp feküdne a baba, vagy nem tudom, de olyankor nagyobb a pocakom, az már a formáján és a méretén is valószínűsíthető idegen szemmel is, hogy nem csak simán a karácsonyi töltöttkáposzta maradéka, de őszintén szólva még ezt is lazán el tudom takarni egy picit bővebb pólóval vagy ruhával, egyáltalán nem dudorodik és gömbölyödik annyira.

Az ultrahangon a baba minden szempontból megfelel ennek a 20 hetes kornak, egészséges, jól van, mozgolódik, én is hízok (hízogatgatok, január óta nagyjából múlt héten híztam egy fél kilót, az orvos meg is dicsért a viziten :D ), szóval nem teljesen értem, egyrészt miért nincs még hasam, pedig ilyenkor másoknak már bőven van olyan igazi rendes pocija, másrészt meg ez a napközbeni változás ez nekem olyan fura.

Ez normális? Másnál is ilyen?


2020. márc. 9. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális.

Az meg ne zavarjon, hogy ennyi idősen nincs nagy hasad, idővel lesz.

A fiammal 30 hét fölött is volt aki nem mert rákérdezni, nem e csak meghíztam kicsit. Most 27 hetesen délelőtt kicipzározott kabátban már észrevették a környéken séta közben, pedig az első terhességemhez képest nagy hasam van.

2020. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 1. gyerekkel 24 hetesen néztem úgy ki, mint aki túlette magát. 27 hetesen kezdett nőni a hasam látványosan, akkor már egyértelmű volt. Türelem, ha már most kezd látszani, már egyre nagyobb lesz.

És persze, reggel laposabb, estére nagyobb, mivel eszel. Normális emésztési folyamat (jobb esetben) kis mennyiségű bélgáz stb ami egyáltalán nem okoz panaszt, de látszódhat.

Hogy ennyi idősen másnak van igazi rendes pocakja, ez alkati kérdés, de nekem második babával se igazán látszódott még ennyi idősen. 22-23 hetesen már vele igen.

Az jut eszembe, hogy mikor a 2. babámat vártam az egyik kismama egy babás csoportban olyan büszkén mutogatta a hasát félidő körül, tudni kell kb 20 kilót hízott eddigre. Persze, hogy nagyobb volt a hasa :D De persze van akinek tényleg a babától látszik ilyenkor, csak azért nem minden az, aminek látszik.

2020. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattatok :)
2020. márc. 9. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyra nőtt a hasam már az elején (én magam fogytam) és nekem is sokat változik nap közeben.
2020. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

26.hét körül kezdett el nőni gyorsan, előtte úgy néztem ki mint aki fel van puffadva. Jól megszívtam, mert hirtelen kezdett nagyobb lenni és majd szétszakadtak az oldalamon a bordáimon az izmok, volt hogy sírtam, annyira fájt. Még most a 31.héten is érzem, de hozzá szoktam. Egyre kényelmetlenebb a pocak.

Én azt mondom, most még örülj neki, utána jön a szenvedés.

2020. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32 hétig úgy néztem ki mint aki jól bezabalt (58kiloval estem teherbe, nagy a csipom így elterult) aztán meg hatalmas hasam lett hogy nem láttam a földet sem. Szóval nyugi normális. :)
2020. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Változik, néha egészen meglepő mértékben.
2020. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!