Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudok BOLDOGAN babat...

Nem tudok BOLDOGAN babat varni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elso terhesseg 6. Heteben elkezdtem verezni, anyam reakcioja az volt h nem is baj, ha beteg hadd menjen el, teljesen padlot fogtam. Kaptam utrogestant, megmaradt, de vegig rettegtem az egeszet. Masodik baba, 6.heten elkezdtem verezni, immar rutinosan utrogestan, baba megmaradt,de 7.honapban a ferjem elhagyott, onnantol boldog babavarasnak annyi. Sok ev eltelt, egyenesbe jottem, ferjhez mentem, elsore osszejott a baba, verzes sem jott 6.heten, minden rendben, de en csak parazok h mar csak ennyit kell varni a kov vizsgalatig, mar csak annyit a 12.hetig, de ne eljuk bele magunkat, mintha nekem nem jarna egy szep terhesseg. Annyira irigylem azokat akik tesztelnek, pozitiv es onnantol keszpenznek veszik h 9honap mulva szulnek es egeszseges lesz. Es esetek tobbsegeben be is jon. Hogy lehet ezt fejben elrendezni? Ugy szeretnem hinni hogy minden rendben lesz es nekem is jar a boldogsag:((
2020. márc. 11. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked is jár a boldogság!

Gyönyörű egészséges kisbabád lesz! <3

2020. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem pont olyan volt ahogy leírtad. Még csak mégsem fordult a fejemben h baj lehet. Csodás 9 hónap volt. Egy egészséges, gyönyörű kislányunk született.

Teltek az évek és szerettünk volna még egy babát.

Jól indult minden. Most sem volt bennem félelem. Aztán 7 hetesen elkezdtem görcsölni este. Még akkor sem pánikoltam. Éjjel már elég intenzív volt. Kimentem a mosdóba és láttam h vérzek. Nem is kicsit....

A férjem akkor ért haza du műszakból Gyerek felébreszt, irány az ügyelet....

Elvesztettük a babát. Sokat vártunk rá (több mint egy évet) és most mégsem sikerült.

Teltek a hónapok, nem jött a baba.

9 hónap után ismét terhes lettem.

32 hetes vagyok, de nincs olyan nap h ne gondolnék arra hogy bekövetkezhet a legrosszabb is.

Persze próbál az ember pozitív maradni. De egy vetélés azt hiszem olyan nyomot tud az emberben hagyni, hogy onnantól valahogy másképp látja/éli meg a baba várást.

Én az első 12 hétben úgy tettem mintha nem lenne semmi. Féltem beleélni magam. Utána valamennyire javult a helyzet, de nem tudtam/tudom magam átadni a felhőtlen boldogságnsk

2020. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már egy vetélésem 6 hetesen.

Jelenleg állapotos vagyok, lassan félidőnél tartunk, és egészséges! De én sem mondhatom azt, hogy boldogan telik a terhességem. Utrogestant használtam a 15. hétig. Szinte minden nap attól rettegtem, hogy jól van-e, és még most is. Igaz, már ritkábban. Ahogy telik az idő kezdem elhinni, hogy minden rendben és pár hónap múlva a karjaimban tarthatom.

Én nem bírtam kivárni a vizsgálatokat, a terhességem elején többször is mentem ultrahangra mint kellett volna. De megnyugtatott. Most pedig már hallom a szívhangfigyelővel, így jelenleg ez nyugtat meg. De ha már elkezd mozogni, a szívhangfigyelőt sem fogom már használni. :)

Szeretnék én is boldogan állapotos lenni, hiszen ez egy áldás, egy csoda! De magamat ismerve izgulni fogok végig, amíg a karjaimban nem fogom őt.

2020. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh nekem szándékaim szerint pont ezért nem lesz több gyerekem. A szules hagyján. De a terhesseg?! Gyuloltem terhesnek lenni. A folyamatos aggódás. Diéta. Vajon mi lesz a következő uh-n. Aztan a 36. hét után, hogy szülessen már meg, hány rém sztori van hogy pont ilyenkor hal meg a baba. Csak legyen már kint. Aztan mégis kihúztam 40+3-ig. Aztan kakis magzatvizet lelgzett be szules közben, Pic, legzestamogatas, infúzió, antibiotikum. Na neeeeem. Kosz en befejeztem.
2020. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első terhesség ikrek, 9 hetesen diagnózis missed ab, műtét. Másodiknál első trimeszter végigretteg, de semmi gond a 31. hétig, onnantól kezdve magas vérnyomás, riogatás toxemiaval, parázás, legyenmárkint. 38 hetesen császár, kiderült, hogy már nagyon nem lehetett jó bent neki, 2200 gramm volt csak, de egészséges. Hallani se akartam még egyről, de aztán ahogy telt az idő, mégis vágytunk rá. Minden terhesség más, majd ez jó lesz. Hát persze. Ugyanaz a forgatókönyv, de legalább 2,5 kg fölötti lett a baba, meg normálisabb dokim volt, jobban kézben tartotta a dolgokat, nem paráztatott. Harmadszorra nem próbálom meg, 10 évet öregedtem szerintem az utolsó 1-2 hónapban mindkétszer, mert mindig valami gond volt, valami nem stimmelt, csak vártam, hogy legyen már vége.

Hát na, nem mindenkinek jut boldog babavaras. Bár a második trimeszter mindkettővel jó volt.

2020. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit szojak én!Volt 3 vetélésem,2 koraszülésem.
2020. márc. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De most itt mitöl is rettegsz? Egyik babád se ment el! Te nem tudod milyen az igazi rettegés! Nekem az elsö tökéletes terhességem után a másodiknál spontán beindult a szülés a 20-ik héten! 2 napig vergödtem a kórházban tolófájásokkal és csak magnézium cseppet kötöttek toltak vénába a görcsökre... ezek után nem birtam tovább és megszültem a 20 hetes fiam aki élö és teljesen egészséges magzat volt, de túl fejletlen tehát pár másodpercen belül meghalt. Boncolás mutatta minden szerve rendben volt! Nem tudni miért kellett megszülessen hiszen ên is rendben voltam... Nem tydom te mitöl rettegsz de szerintem inkább a fejedben megoldatlan problémák vannak a tönkrement házasságod miatt. Azt kéne rendbe hozni a fejedben hogy ne legyék drpressziós.
2020. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél epepangás és mélyvénás trombózis jutott, a másiknál gerincsérv. Nagyon szeretnék harmadikat, de már nincs kivel, hülyeség is lenne és meg is öregedtem. Majd egyszer biztos elmúlik... Viszont nagyon hálás vagyok ezért a kettőért. Szerintem a meddőség, vetélés vagy beteg gyerek az én sztorimat ezerszer kenterbe veri.
2020. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki sztorijat, en nem gondolom h ez egy verseny h ki nyomorultabb, kinek xarabb. Tisztaban vagyok vele h vannak sokkal durvabb esetek es halas vagyok a gyerekeimert, sot a hazassagom veget is sikerult feldolgoznom, a kerdes az en erzeseimet tukrozte, ahogy en ezt megeltem. Masnak mas jutott. De ugy tunik, vagyunk ezzel az erzessel paran sajnos.
2020. márc. 13. 20:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lekicsinyelni akartuk az érzéseid, de ez egy irreális elvárás magadtól. Az ember eleve csak pillanatokra képes boldog lenni, több hónapig tuti nem. A terhességet meg nem véletlen hívják annak, párezer évig elég esélyesen bele is haltunk. Persze, hogy örülünk a gyereknek, a vele való kapcsolat a legnagyobbb érték tud lenni, és ez egy különleges időszak, de ugyanennyire félelmetes és "macerás" is. Nem érdemes azon keseregni, hogy más biztos boldogabb, ügyesebb meg szerencsésebb, mert úgy látszik. Mindig mindenkinek van keresztje. Inkább arra fókuszálj, amiért már te is (pillanatokra) az lehetsz. Az élet nem kiszámítható - a mostani helyzet pláne megmutatja, hogy ne vegyük készpénznek a jót, és hogy mi a fontos.
2020. márc. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!