Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi cukorbetegségnek...

A terhességi cukorbetegségnek van tünete? A babára milyen hatással van?

Figyelt kérdés

A kórházból, ahova járok, sorra küldik el a kismamákat az ilyen tesztekről, merthogy ez nem egy sürgős és létfontosságú vizsgálat (csak panasz esetén fogadnak, illetve a genetikai ultrahangokra, mást nem csinálnak, max a "mindenórás" kismamákat megvizsgálják), és így felmerült bennem, hogy ha én nem tudom megnézetni, akkor van-e más módja, hogy kiderítsem? Lassan időszerű lesz, 22 hetes vagyok. A babára milyen veszélyei vannak? Azzal okozhatok bármi problémát a picinek, hogy annak ellenére is elkezdek 150 grammos szénhidrát diétát tartani, hogy esetleg nem vagyok cukorbeteg? Egyelőre még nem értem el a terhesség előtti súlyomat (az első trimeszterben 5 kilót fogytam), szóval kifejezetten diétázni nem kezdtem volna el magamtól, de inkább biztonsági játékos lennék a kérdésben, minthogy toljam a sütiket bűntudat nélkül, potenciálisan ártva a lányomnak.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2020. márc. 16. 16:07
 1/5 A kérdező kommentje:
*a terheléses cukorra gondoltam most alapvetően az "ilyen tesztek" alatt, bocsi, ha esetleg félreérthető voltam.
2020. márc. 16. 16:08
 2/5 anonim ***** válasza:

A facebookon van egy nagyszerű csoport, sajnoa nem tudom alkalmazásból linkelni.

Keress rá: terhességi cukorbetegsèg, szakértők fognak neked segíteni.

2020. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ártani biztos nem ártasz azzal, ha nem tolsz sütiket :) Tünetei általában nincsenek, max. fokozott szomjúság- és éhségérzet, gyakoribb vizeletürítés - de hát ebből kettő lehet terhesen (és nem terhesen is, de terhesen pláne, ha étvágycsináló B-vitamint szedsz és a baba "rátenyerel" a hólyagodra). Patikában (vagy neten) lehet kapni vércukor-mérőt, bár az nem ugyanaz, de a nagyon durvát kiszűri.
2020. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kismamáknak terhelésen nem néznek sajnos inzulint, csak a vércukrot. A dokim azt mondta, h a terhesség alapvetően egy fiziológiás állapot, alapból inzulin elégtelenséget csinál.

Ha a diéta alatt azt érted, hogy nem eszel fehér lisztet cukorral megszórva, az jó ötlet. Viszont a babának is kell szénhidrát, ami a lassan felszívódó szénhidrátokat jelenti. Azéet is jó az otthoni vércukormérés, mert ki tudod szűrni azokat a teljes kiörlésűnek árult termékeket, amik átcseszik a fejed, és nagyon felemelik a vércukrot. Ha van cukormérőd, patikában vehetsz terheléshez port is, otthon pedig rámérsz 1óra majd 2óra múlva. A semmitől jobb. Én támogatom az egészséges étrendet.

2020. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van otthon vercukormérőd: mérj egyet reggel ehgyomorra, majd egyél meg egy zsömlet, (nyugodtan lehet bármilyen felvagottat hozzá) majd mérj egyet rá 60 majd 120 percre.

Ha gond van ennyi is ki tudja mutatni


Ha dietazni akarsz, elég 160 g szénhidrát diéta, az Inzulinrezisztens kismamáknak egész terhesség alatt tartani kell a 160 grammot, azzal biztos hogy nem árthatsz

2020. márc. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!