Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Clexane meddig szúrjam 0,8-al?

Clexane meddig szúrjam 0,8-al?

Figyelt kérdés
clexane 0,8 kell szúrnom magam a terhesség 12.hétig utánna 0,6.Akkor szúrhatom magam a 13.hétig vagy egyből áljak át a 12.hét 1 napjától a 0,6 adagra? Válaszookat előre is köszönöm!!

2020. márc. 18. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez fura, mert testsúlyra számolják ki (meg nem mindegy, hogy mi miatt kapod), ezért nekem fordítva volt.

De ha változik az adag, azt szokták javasolni, hogy egy hétig - pár napig felváltva add, egyik nap ezt, másik nap azt.

(És egy saját tapasztalatos tanács, amit nem szoktak mondani: mindenképp szedj mellé citrokalciumot, mert hosszú távon csontritkulást okoz, aminek kockázatát tovább növeli a terhesség és szoptatás is.)

2020. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha az orvossal beszélnéd meg?
2020. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért nem a dokival mivel nem tudok vele beszélni a vírus végett???!!!
2020. márc. 18. 19:14
 4/6 A kérdező kommentje:
1-sö köszönöm!!
2020. márc. 18. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes, én tudok az enyémmel. Ma is beszéltünk. Akkor adjad csak úgy találomra, úgy is jó lesz. Istenem, és az ilyen szaporodik.
2020. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen. De azért nem vagyok orvos, szerintem is próbáld meg telefonon elérni az angiológiát/hematológiát (vagy ahova jársz), illetve ha nem sikerül, háziorvosnak is biztos van (szintén akár telefonon) tapasztalata vérhígító terén, nagyon sokaknak kell szúrni ilyen-olyan indokkal, mint terhesség, baleset, genetika, időskor...

Több hónapig, akár fél évig várható a járvány, és gondolom, neked végig szúrnod kell magad és esetleg még szülés után max. a 12. hétig. Kérdezz rá ezekre is, ha még nem tetted és minimum két hónapra előre legyen nálad gyógyszer (most engedékenyebbek felírásnál), mert ez tényleg nem olyan, amit hirtelen le lehet rakni meg random folytatni.

Nekem az első gyerek és császár után lett elég magas trombózisom két hét intenzív osztállyal, így másfél évig szúrhattam max. adaggal napi kétszer, utána a második gyerekkel meg terhesen végig kellett csak - mert nincs is hajlamom - megelőző adag napi egyszer. Vedd komolyan, és figyelj rá, hogy igyál eleget meg rendszeresen mozogj (jó kilépős séta minimum napi kétszer fél óra, amíg lehet, ha meg feküdnöd kell, vénás torna - neten biztos találsz, nagyon light). Bocs, ha olyat írtam, amit már tudsz.

2020. márc. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!