Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósak, mi lesz velünk a...

Várandósak, mi lesz velünk a járvány ideje alatt? (32 hkm)

Figyelt kérdés
Kezdek pánikolni, hogyan fogok én május közepén szülni, lesz-e orvos, lesz-e aki segít ebben? A költözés kellős közepén állunk, minden a férjem nyakába fog zuhanni, és munkahelyet is most vált. Rettenetesen aggódok, de most már a baba miatt leginkább, hogy egészégesen megszülessen.

2020. márc. 23. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A szülészetek ugyanúgy működnek, csak apás szülés nincs.
2020. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Május végére vagyok kiírva. Minden nap reménykedem, hogy változni fog addigra a helyzet, de a mostani helyzettel számolunk.

Amiben biztos vagyok, hogy a baba meg fog születni: kórházban, szakemberek segítségével. A fogadott orvosom ottlétére nem, de a szülésznőm segítségére számítok. Apás szülést próbáljuk elengedni és azzal barátkozni, hogy személyesen csak pár nap múlva találkozhat a férjem és a kisfiam a babával és velem.

Egyszerűen el kell fogadni, tervekkel készülni.

2020. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Én is május közepére végére várom az első babánkat. Nagyon aggaszt ez a helyzet, főleg h addig is hogy lesznek az uh-k, laborok, stb. Nem szeretném ha emiatt a helyzet miatt elsiklanának vmi felett.

Apásra készülünk, elméletileg az még van, de ki tudja addigra mi lesz...

Szóval gáz az egész, de muszáj optimistának lenni...

2020. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Június elejére vagyok kiírva. Kicsit reménykedek még, hogy csitul a helyzet addig, de már felkészültem a legrosszabbra, ami nálam a következő: egyedül, a férjem, az orvosom és a szülésznőm nélkül kell szülnöm. Min 3 napig nem láthatom majd a fiamat, aki 2,5 éves és nem hogy ennyi időt de még ennél jóval kevesebbet se voltunk egymás nélkül soha. A férjem is lemarad, nem csak a gyermeke születéséről, de életének első 3 napjáról is minimum.

A szüléstől nem félek, a baba tudom hogy jól van és jól is lesz.

És ebben a forgatókönyvben az elkövetkező időszakot átvészeljük anélkül, hogy bármelyikünk is elkapná a vírust.

2020. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Én másfél hét múlva szülök a Bajcsyban, nincsenek jó érzéseim! Aggódom, igen. Aggódom saját magam, a babám miatt, az otthon hagyott kèt nagyobb (5 és 7 éves'l gyerekem miatt, a férjem miatt.
2020. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Július végére vagyok kiírva. Sajnos már a holnapi időpontot is lemondta a dokim érthető okok miatt. Aggódom, hogy mi lesz ezután. Nagyon vártam hogy lássam, hogy jól van a baba. Nem tudom mi lesz a következő időszakban :(
2020. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is májusra várom Pockocskát. A dokim azt mondta, hogy naponta változnak bent a dolgok. Nyíregyházán eddig a fogadott doki sem jöhetett be, nem hogy apuka. Most az új fejlemény, hogy a fogadott doki bejöhet, de ha van fogadott szülésznő, az nem. Egyelőre apuka sem. Én úgy vagyok vele, hogy egy orvos legyen ott, már az sem érdekel melyik, nekem első szülésem, a dokiknak kb ezredik. Arra a hatalmas fájdalomra úgysem lehet előre felkészülni, piszok rossz lesz, ha ott van apuka, ha nem. Az ügyeletes szülésznőn jobban aggódom, ha valami pokrócot fogok ki, nem tudom mi lesz...
2020. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nórika87 válasza:
Nekem kb. 2hetem van a szülésig. Az első baba. Nem elég, hogy kissé aggódom és tartok is a szüléstől, most szembesültem vele, hogy apa nem jöhet be majd hozzánk :((Ráadásul lehet császáros leszek,(harántos a kicsi) és akkor ugyebár nem 3nap odabenn. A férjem támogatására volna a legnagyobb szükségem. Arról ne is beszéljünk, hogy az apukákkal is mennyire kicsesznek, csak x. nap után láthatják a gyermeküket és a párjukat is. Szerintem ez így elég felháborító.
2020. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!