Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen a 6 kg hízás az sok?

18 hetesen a 6 kg hízás az sok?

Figyelt kérdés
Riogatnak, hogy ha már most ennyit híztam, akkor mi lesz még később. Átlagos alkatú vagyok, nem is igazán látszik csak a hasam nőtt. Már látszik, hogy nem csak jól laktam. Ti mennyit híztatok? Köszönöm a válaszokat előre is.
2020. márc. 23. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szintén 18 hetes vagyok. Eddig kb. 2 kg-ot híztam. Első trimeszterben 10 deka jött fel. :D

Hozzátenném azért,hogy émelygős voltam ,így nem tudtam sokat enni. Nemrég pedig elveszítettem egy családtagomat,szintén nem nagyon ettem.

Harmadrészt pedig mivel alapból van rajtam felesleg, próbálok odafigyelni is,mit és mennyit eszek,mert nem akarok még tovább hízni.

2020. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

18 hetesen most még fogyás után stagnált ám. 24. hétre híztam 3 kilót. A fiammal anno 18 hétre már felcsúszott pár kiló, pontosan nem emlékszek mennyi. A vége 13 kiló lett, amiből 10 ment le szüléssel, vagyis annyival kevesebbel jöttem ki a kórházból.

Most 29 hetes vagyok, de fogalmam sincs hány kiló, itthon nem mérem magam, védő nő meg nincs ugye.

2020. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kg-t mérj, hanem láb-kar körméretet. Az pontosabb, ki tudja, vizesedsz-e. Lehet, hogy a test-zsír százalékod ugyanannyi, mint régebben.
2020. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A védőnőnek kell szólnia, ha nagyon sokat hízol, mert az nem egészséges a babára nézve sem. Többféle oka lehet annak, hogy hízol, függ a terhesség előtti súlyodtól, terhesség alatti cukorbetegség, genetika stb.. Általában a vékonyabb testalkatú nők szoktak az átlagosnál többet hízni, akin pedig van némi felesleg/túl súlyosabb az pedig fogy. Mindenkinél változó, ha eljutsz a védőnődhöz/orvosodhoz, akkor kérdezd meg erről, hogy ilyenkor mi a teendő, mert ha úgy van szoktak felírni diétás étkezést, ami nem káros a terhességedre.
2020. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem volt súlyfeleslegem, rendszeresen edzettem ennek megfelelő volt a táplálkozásom is. Figyeltem az alakomra. A terhesség elejen volt egy kis vérzésem, ezért abba kellett hagynom a sportot és pihennem kell. A védőnő azt mondta nem sok amikor említettem neki. Azt mondta nem is látszik rajtam úgyhogy ne aggódjak. Nem is az a bajom, hogy látszik, hanem, hogy az ismerősök ijesztgetnek.

Köszönöm a válaszokat

2020. márc. 24. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!