Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama társak, ti hogyan...

Kismama társak, ti hogyan készültök a szülésre?

Figyelt kérdés
Ma néztem pár youtube videót, és egy doki elmondta, hogy márpedig igenis készülni kell a szülésre. Na most nekem nincs sem fogadott dokim, sem szülésznőm (bár most ahogy olvasgatom, hiába is lenne, nem sokat érne a kialakult helyzet miatt :( ). Ebben a helyzetben nincsenek szülésfelkészítők, szülőszoba látogatás is kizárt dolog. Mit gondoltok az online tanfolyamokról? Ezek ilyen egy alkalmas tanfolyamok? Nektek konkrét elképzeléseitek van arról, hogy szeretnétek-e beöntést, gátvédelmet? Ha igen, ezt hogyan szeretnétek elérni? Szeretnétek-e aranyórát (azt hittem ez korhaz függő). Ilyenekre lennék kiváncsi, mert én eddig úgy voltam, hogy majd a helyzet adja magát, a szülés pont egy olyat dolog, hogy végképp nem lehet előre tervezni, illetve én abban a tudatban voltam, hogy minden kórháznak megvannak a saját "szokásai", amikhez a kismamának kell alkalmazkodnia. Köszi a válaszokat :)
2020. márc. 25. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugy eretem, hogy erdemes keszulni ra, a masodik szulesre meg sokkal tobbet is keszultem, mint az elsore. Ajanlom Noll Andrea Vajudastogatas mindenkinek es Marsden Wagner Szulesi terv c. konyvet, illetve a Mindent a termeszetes szulesrol facebookcsoportot, az ottani szukestortenetekbol sokat formalodhat benned a kep, hogy minek erdemes utananezni, milyennek szeretned a szulest, es arra hogyan tudsz felkeszulni.
2020. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Nem, nem kell a kismamának semmiféle orvosi protokollhoz alkalmazkodnia, hanem az orvosnak kéne alkalmazkodnia a kismama igényeihez pl nem kényszeríteni a háton fekvésre, mert az egyedül a kórházi személyzetnek jó és kényelmes, a babának és az anyukájának pont nem előnyös az a póz, sajnos emiatt is adnak oxit, mert fekve nem segít a gravitáció, plusz a szülőcsatorna is nyomodik, a medence sem tudja elérni a legtágabb pozícióját. Az plusz beadott oxitocint a legtöbb baba rosszul tolerálja, mert hirtelen kapja, nagy adagban. A természetes szülés során is termelődik oxitocin, de fokozatosan, amihez a baba pont hozzá tud szokni, nem éri sokkhatásként. A gát megfelelő mértékben tágul, ha hagyják a szülő nőt maga megválasztani a kitolási pózt, gátmetszes rutin, ez is az orvosnak segítség csak, nem a babának, pláne nem a nőnek. Sok esetben hosszú és fájdalmas a regenerációja.

A gátnak az a szerepe, hogy a magzati lét során lenyelt magzatvizet a szülőcsatoenába érve kipréselje a baba tüdejéből, segítve az önálló légzést. Gátmetszes esetén nincs, mi összepréselje, ezáltal marad esetleges magzatvíz a garatban, amit le kell szívni - ez megint nem jó a babának, épp hogy megszületett, a puha kellemes, félhomályból, nem elég szegénynek a hirtelen változás, még a torkába dugdossák a csövet (volt már gyomortükrözésed? Nekem volt, Borzasztó!)

Annyira másként is meg lehetne születni, egészségesen, biztonságosan, mindenféle orvosi beavatkozás nélkül, de ugye ha az orvos csak állna és nézne, azért senki sem szívesen ad hálapénzt. Ezért az orvos generál mindenféle beavatkozást, hogy ő "megmentse ' a babát.

Azt javaslom, tájékozódj nagyon alaposan a jogaidat illetően.


[link]

2020. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a masodik szules eg es fold volt az elso traumatikus szulesemhez kepest. Nem engedtem sok mindent, amit az elsonel igen, igy szinte semmilyen beavatkozassal szuletett meg a masodik, pedig komplikaltabb volt a helyzet a nagy suly, a joval nagyobb fejmeret, es a vallelakadas miatt. Annyit csinaltak, hogy javasoltak masik fuggoleges poziciot, mikor belassult a folyamat. Az elsonel meg kinyomtak a hasambol, mehszajmasszazst csinaltak, fekve nyomtam, nem is ereztem a tolokat, a gatmetszes helye odemas lett, hetekig ulni sem tudtam, a mai napig ott egy dudor, a koldokzsinort tul koran vagtak el, a szopi nehezen indult, a gyerek szivhangja a kelletenel jobban leesett a vegen, utobbi ketto jo esellyel a kivulrol kapitt oxitocin miatt, katetereztek, ami meg 6 honap mulva is fajt(!)... A masodiknal ezzel szemben nem volt semmilyen ellatast igenylo serulesem, gyorsan regeneralodtam, ment a szopi mar szules utan nem sokkal, a placenta 20 perc mulva lett meg, es meg ennel is kesobb vagtam el a koldokzsinort, nem volt gatmetszes, nem varrtak, negykezlabas pozban szultem. A kotodes is sokkal gyorsabban kialakult, mint az elso gyerekemnel. Ott meg azt gondoltam, hogy nem kell annyira keszulni erre, biztam az orvosokban, szulesznokben, de sajnos ok nem latnak beavatkozasmentes szulest, a patoligias eseteket tanuljak, es a korhazi protokollokhoz tartjak magukat, ami sok esetben ertelmetlen beavatkozas-lavinat indit el. Ezt masodjara el akartam kerulni. Elsore sajnos nem voltam hajlando elolvasni vagy meghallgatni semkmilyen negativ infot, pedig jobban tettem volna.
2020. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Illetve még, kérdezted az aranyórát, ami szintén nagyon fontos a babának, és az édesanyának, csak előnye származik mindenkinek, kivéve az egészségügyi személyzetnek, mert ők gyorsan le akarják tudni a papír munkát. De, itt a baba és anya érdeke az első, nem a személyzeté :)

Nagyon fontos hormonális folyamatok indulnak be az aranyórának köszönhetően, ráadásul a baba újra ismerős illatot, hangot, szívverést hall, ami megnyugtatja őt. Ma már számos kutatás bizonyította az aranyóra fontosságát, amennyiben ez elmarad, visszafordíthatatlan károkat okoz.

Én egy pedagógiai szakszolgálatnál dolgozom, amikor anamnézist veszünk fel, a demográfiai adatok utáni kérdések a várandósság, a szülés, születés utáni napokra is részletesen kitérünk, mert nagyon fontos szerepe van ezeknek a dolgoknak egy kisgyerek életében.

Egy nő, amikor álmodozik, és vágyik rá, hogy édesanya legyen, úgy érzi, hogy ő lesz a legjobb édesanya, és minden jót megad a kisbabájának, amit csak tud! Ez így igaz! Csak sajnos sokszor nem kapnak a terhesgondozás során megfelelő, naprakész információt, akár a babagondozással kapcsolatban.

Te, kedves leendő édesanya, már most sokat tettél, hogy informálódsz, ezáltal nem csak a kisbabád fizikai jólétért teszel, hanem a lelki egészségéért is, ami szintén nagyon fontos!


[link]

2020. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az aranyórát sajnos valóban nem minden kórházban engedik.

Én azt mondom, persze készülj valamennyire a szülésre is. Legyél tisztában vele, mi fog történni, miért történik.... stb. DE nem biztos, hogy olyan jó, ha minden mozzanatot megtervezel, egyfajta forgatókönyvként. Ha ezután sürgősségi császár lesz a vége, az hatalmas csalódás lenne.

Én nem terveztem meg, hogy majd így meg úgy lesznek a dolgok. Tudtam mi történhet, mire számítsak. Sürgősségi császárom lett végül és mivel teljesen természetes szülésre készültem, hatalmas űr volt bennem először. Sok idő kellett mire helyre tudtam tenni magamban a dolgot

2020. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig pont, hogy meg kell tervezni, szülési tervet is lehet írni, mert a szülő nőnek igenis vannak jogai, és a babának is! Beöntés, borotválás, gátmetszés, oxi mind a személyzet érdekét szolgálja. Egyébként, nem kell úgy neki állni, hogy mi lesz ha császár lesz... Nem! Nem lesz baj! Nyilván a műtétre nem lehet készülni, de minek, amikor az a személyzet dolga! A természetes szülés egy élettani dolog, erre van biológiailag tervezve a nő!

Én azt javaslom, hogy jogokat olvasson, legyen tisztában minden szülő nő azzal, hogy mik azok a vizsgálatok, beavatkozások, amik nem az ő érdekét szolgálják, ezáltal visszautasítható.

2020. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Hát pedig én ha visszamehetnék az időben, biztos is hogy jobban utána járnék a császárnak. Felkészíteném magam lelkileg is, ha az lesz akkor sincs semmi baj. Nem utána kellene rendbe tenni magamban a dolgokat
2020. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Szülésznőnek tanulok, most várom az első Babánkat. Mivel több szülést is végigkísértem, láttam már, így én külön nem készülök semmivel, mert pontosan tudom, mi hogy zajlik ott, ahol szülni fogok.

Annyit tudok Nektek mondani, hogy persze, érdemes tudni, hogy mi történik, nekem ez egy hatalmas biztonságérzetet ad, és lelkileg fel kell készülni, de mikor oda kerül az ember, két fájás között csak az ösztöneire fog hallgatni, és nem azon agyalni, hogy akar-e borotválást, beöntést, oxytocint, hanem örülni fog, hogy van ott valaki, aki vezeti, és segíti azokban a hosszú órákban. Így én úgy gondolom, hogy szülési tervvel készülni lényegében felesleges, mert mikor ott lesz, úgyis átgondol mindent, és amit nem akart eredetileg, lehet, hogy könyörögni fog érte (több ilyet meséltek a tanáraink).

Elég rossz lesz a vajódás és a kitolás önmagában, ne stresszeljetek előre azon, hogy hogyan kell majd megküzdeni a jogaitokért! :)

Ahol én tanultam, és ahova szülni megyek, ott adnak beöntést annak, akinek aznap nem volt még széklete. Borotválás a szeméremajkak környékén, ha természetes szülésre készülnek, minden esetben van, ez azt szolgálja, hogy az orvos által szükségesnek tartott gátmetszés esetén ne a dzsungelt varrják utána be a sebbe (már bocsánat). Gátvédelmet nem kell kérni, mindenhol az az első, és ha úgy tűnik, hogy nagyon nem akar kigördülni a baba feje, akkor ejtenek egy kicsike gátmetszést. Ez még mindig jobb, mintha a végtelenségig tovafutó repedés keletkezne, szebben, gyorsabban, könnyebben gyógyul, és el lehet vele kerülni a nagyobb sérülést.

Náluk az aranyóra evidens, ha nincs semmi probléma az anyával, babával, akkor szülés után, ha ellátták az újszülöttet és az anyukát is, megadják a minimum 2 órát. Nem tudom sajnos, ez más kórházakban hogy van.

Remélem, ezzel tudtam segíteni, nem akartam senkit megbántani, mindenki másképp készül rá, csak a tapasztalataim alapján valóban nem lehet ezt ennyire tudatosan megtervezni.

Könnyű szülést mindenkinek! :)

2020. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok:

6# ha már annyira buzdítasz mindenkit, hogy készüljön a természetes szülésre, akkor igenis el kell mondani, hogy a császármetszésre is készülni kell, mert egy problémamentes várandósság is végződhet akár sürgősségi császármetszéssel, és rehabilitáció szempontjából erre a fajta "szülésre" még alaposabban készülni kell! Nyilván más az, ha valaki pcs-re készül, de érdemes tudni, hogy mivel jár egy császármetszés utáni időszak, kezdve a nagyon fájdalmas sebbel, a nehéz mozgással, a vérhigító adagolásával, és a későbbi, műtét okozta panaszokkal. Ez igenis hozzátartozik ahhoz, ha valaki készülni akar a szülésre. Mert mindig arról beszélnek csak, hogy milyen a hüvelyi szülés, de a császármetszés sokszor tabutéma, holott hozzátartozik a családtervezéshez az is, hogy nem 100%, hogy hüvelyi úton hozza világra valaki a gyermekét.

2020. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!