Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismamák hogy vagytok...

30 hetes kismamák hogy vagytok? Készültök már a szülésre? Vettetek már valamit? Plussz kilók? Fiu vagy lány?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan már betöltöttem a 32. hetet, de azért gondolom nem baj, ha válaszolok. A 30. héten voltunk 4 D-s ultrahangon, akkor 1440 g volt a kislányunk, a mai UH szerint pedig már 1860 g. Kb. 4 kg plussznál járok, de szerintem most fog majd igazán beindulni a hízás.

A kórházi csomagomat a múlt héten már összeraktam, mert mostanában a sok pihenés, No-Spa és magnézium ellenére is gyakran keményedik a pocakom. Nagyon félek, nehogy koraszülött legyen a babóka. A kis holmijai és a szobája már rendben van, de azért még maradjon csak bent pár hétig. És nálad Kédező, mi a helyzet?

2011. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En 31 hetes vagyok, masodik baba ugyhogy nagyjabol minden megvan mar, lany utan most fiut varok, sajnos csak 5 kilo plussznal tartok, utolso honapban semit nem hiztam es hasam merete sem nott semmit (korhazba voltam a lanyommal)idegeskedes miatt vagy fene tudja.. Meg nem pakoltam ossze de nem sokara osszefogok, napokban vettem meg a pelust, nekem betet,ugyhogy csak az osszepakolas hianyzik.

Egy hete elkezdett fajni a hasam es nagyon gyakran kemenyedek, nem mulik el a magneB6-tol sem igy nem tudom mit csinaljak, pihenek eleget, nem dolgozok.

Meg a neven is gondolkodok, nem tudok donteni mert fiunevbol nekem nincs kedvencem. Kezdek izgulni a szulestol pedig az elsovel nem feltem, nem is izgultam.. Te hogy vagy?

2011. ápr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hízás terén eddig 6 kilónál járok a kislányunk 1200-1300 grammra becsülték múlt héten tudtuk meg hogy kislány lessz addig ugyanis nagyon szégyenlős volt a kis drága a név már megvan Katrin lessz de még azért megy a hezitálás a másik nevek amike még hezitáltunk az a Léna és a Hanna volt ugyanis a vezetéknévhez kell hogy passzoljon de maradt az Édes Katrin,csomagolásba még sehol nem vagyok és még rengeteg babaruci nincs is itthon édesanyáméknál tároljuk amíg a festés és a gyerekszoba nincs kész jövö hónapba fogunk kifesteni és utána jön a rendezkesés a pocakmáret nem túl nagy olyan kis formás még kell vennem a kórházi csomagba betétet és magamnak hálóinget illetve még Katrinnek zoknikat sokat mocorog én nem keményedek 4dsre nem szeretnénk menni mert apának sem és nekem sem nagyon tetszik és mellesleg azt a pénzt inkább akkor majd a gyerkőcre költjük a szüléstől kicsit kezdek félni de már alig várom hogy itt legyen az idő és indulhassunk a kórházba mert akkor már hamarosan kicsi lányom a kezemben tudhatom:) utolsó válaszolónak nekem sincs kedvenc fiunevem nem is tudom hogy ha fiu lett volna akkor mit is csinálok valójában de a Dominik név nekem megtetszett nagyon ha sikerült választanotok megírod majd ? Üdv 30hkm
2011. ápr. 12. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze megirom ha sikerult valasztani, tobbszor atneztem a nevsort de semmi jot nem talaltam. Nagyon lanyt szerettem volna a kislanyom melle, ki is valasztottam hogy Vivien lett volna.. Nem is rossz a Dominik.. na fontolora veszem, mivel az apa (ha nem is foglalkozik velunk) osztrak allampolgar ugy gondoltam jo ha egy olyan nev ami konnyen kimondhato neki is, kigondoltam a Norbert nevet ha mas jobb otlet nem jon, eleg nemetes es magyar nev is, lehet Norbi kent becezni..hat nem tudom valahogy donteni kell. (vajna csaladnevhez)
2011. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vajna Káin???

Ez a név hogy tetszik és az talán apukának is könnyü lessz kimondani illetve szerintem szép név is :)

2011. ápr. 13. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Kain nem igazan tetszik :-( nekem nagyon nehez lessz nevet talalni.. Nem tudom miert de nekem nagyon kemenyedik a hasam hiaba a piehenes es magneB6, mit csinaljak?
2011. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rengeteg pihenés de az hogy keményedik a has az önmagába nem probléma az orvosom azt mondta csak készülődik a méhed a szülésre amennyiben nem jár fájdalommal akkor nem probléma ha fáj is az jóslófájás az elmúlik egy kád meleg fürdőtől de az viszont már nem túl jó mert a jósló után már beindulhat hamarosan a szülés ugyanis sorba jön a dolog elsőre keményedsz utána jön a jósló és utána a finish a végső drukk azaz a szülés én is próbálok rengeteget pihizni készülök majd a szülésre és arra hogy az elkövetkezendő hónapokban majd nem nagyon lessz időm a kislányunk és a házimunka melett:) a Katrin nagyon kötekedős mert állandóan amikor mocorog először még kis lazán rúgos de utána belelendül és a bordáimat előszeretettel megrúgdalja de néha már eléggé fáj de a kis tündéremnek szabad:)az a véleményem apa is és én is el fogjuk kényeztetni :( na de azért mindent a normális kereteken belül.kitartást a névválasztáshoz nekünk nem volt olyan nehéz dolgunk mert mi nagyon szerettük volna ha kicsilányunk lessz:)sok sikert
2011. ápr. 13. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!