Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogjam fel pozitívan a...

Hogy fogjam fel pozitívan a "kényszer pihenőt"? 13 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

A vírus miatt nem mehetek dolgozni. Nem részletezem. Egyéb okok miatt, de nem kell 0-24-ben feküdnöm.

Hogy tereljem el a gondolataim, mivel foglaljam le magam. Keresem a pozitivumot ebben, de nem találom. :(


2020. márc. 26. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mindenki más. Filmezz, olvass, kötögess.
2020. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj nagytakarítást, pakold ki a szekrényeket, szelektálj, olyan alapossággal, amilyennel átlagos munkás napokon, illetve majd babával nem lesz lehetőséged.
2020. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Legalább nem útközben, a munkahelyen jön rád a hányás. Én legalábbis nagyon rosszul voltam, alig éltem.
2020. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj (de került az embereket), olvass, fejts rejtvényt, filmezz, hallgass zenét, tornázz, készíts finom ételeket. Ez csak pár dolog, ami eszembe jutott. De itt az idő, hogy úgy igazán a hobbijaidnak élj.
2020. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk fejezd be a hisztit és élvezd a helyzetet. Sokan cserélnénk veled. Olvass, nézz filmet, netezz, tanulj, takaríts, kertészkedj, süss, főzz.... Stb.
2020. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

#2 az már meg volt, vagyis félig, elfáradtam közben ☺️

#3 szerencsére nem vagyok/voltam rosszul, remélem már nem is leszek!

#5 neked köszönöm a leginkább. Tudom, hogy hiszti, és sokan cserélnének! Csak kiboritott a főnökasszony... Nehéz túllendülni az aljas embereken.

2020. márc. 26. 20:47
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Sosem értettem az ilyen embereket, akik nem tudják magukat elfoglalni. Nincs hobbid?

Nekem végig otthon kellett lennem terhesség alatt. Szuper volt.

Rengeteget olvastam, olaszul tanultam, sorozatot néztem, sportoltam (attól, hogy terhes vagy még lehet), főztem, sütiket sütöttem, nagytakarítást csináltam, ablakot pucoltam, rajzoltam, puzzle-t raktam (2000 darabosat), zenét hallgattam stb.

2020. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
13 hetes vagyok énis, 3-ik terhességem. Nekem 16 év van most a kisebbik meg a pocimba lakó baba között. Én is kényszer pihenőn vagyok sajna pedig szerettem volna dolgozni ameddig csak bírok. Én a fele napomat főzéssel töltöm, kb. 1-2 óráig. Ebbe van egy kis desszert is mindig.Utána lomolok a szobába, ruhákat kezdtem szelektálni. Közben már tervezgetem magamba , hogy átfessük a szobát, hol lesz a gyerekágy stb. Tudjuk nehéz hozzászokni az itthon létre, én is mindennap jártam hétfőtől- péntekig, és hiányoznak a munkatársak. De tudjuk , hogy ez most muszaly a saját és a baba egészségéért. Kitart!s minden kismamának.
2020. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én rengeteg pozitívumot látok a te helyzetedben, hidd el. A férjemmel mindketten itthonról dolgozunk most, vagyis én csak próbálok, mert a 2 és fél éves lányom nem tud most bölcsibe lenni. Nem tudok odafigyelni a munkámra, nem tudok foglalkozni a gyerekkel sem rendesen, az egész nap egy káosz, és közben mindkettő miatt rosszul érzem magam. A férjem is elfoglalt, időnként tud vigyázni rá, de ez sajnos kevés.


Én arra gondolok, hogy legalább van munkánk és van megtakarításunk, mert valaki még ezt sem mondhatja el magáról. Én a helyedben kihasználnám a helyzetet, pihennék, olvasnék, sorozatot néznék, vagy elvégeznék valami online tanfolyamot, mert annak elvileg nincs akadálya.

2020. márc. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj, hobbizz, csináld, amihez kedved van. Ha megszületik a baba ezekről évekre lemondhatsz, visszasirod még ezt az időszakot.
2020. márc. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!