Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan várandós,...

Van itt olyan várandós, akinek van vagy volt evészavara? Anorexia=bulimia, túlevési kényszer?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok a terhességet, a súlymérést, gyarapodást? HOgy megy elkülöníteni? Eltudod határolni az evészavarod a várandósság és a szoptatás idejére? Lelkileg hogy bírod?

2018. szept. 30. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Én egy evészavaros lányt ismerek,(nem személyesen, csak az anyja által) neki konkrétan nincs menzesze emiatt. Szóval nem tudom , hogy lehet-e így terhes valaki.
2018. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%

Nekem volt mindket fajta eveszavarom, eloszor anorexia, amit valtott a bulemia.

Viszont miutan felepultem teljesen (nem csak fizikalisan, hanem mentalisan is), azutan meg vagy 7 evig nem voltam a gyerekvallalas kornyeken. Addig mar teljesen normalis eletvitelem volt, nem ingdozott a sulyom, sportoltam rendszeresen, normalisan etkeztem.

Epp emiatt nem volt semmilyen gondom a terhesseg alatti sulygyarapodassal. Harmadik babat varom most, rendszeresen merem magam itthon is, az sem zavar ha a terhesgondozas soran mernek. Nincs bajom a sulyommal, nem dietazom terhesseg alatt sem.


En oszinten azt gondolom, hogy amig stabilan nem kerul ki az ember az eveszavarbol, addig nem lenne jo otlet gyermeket vallalni. A terhesseg akarva, akaratlanul sulynovekedessel jar es a hormonalis valtozasok miatt nem is olyan konnyen tarthato a hizas merteke kontroll alatt.

A babara viszont igen rossz hatassal van mindket fajta eveszavar. Gyakorlatilag egy eletre tonkre teheti a tartos tapanyag, asvanyianyag es vitaminhiany, amivel ez a betegseg jar.

Szoval amig kicsi esely is van a visszaesesre, addig en nem mernek gyermekvallalason gondolkodni...

2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nem értem ezeket a dolgokat, mert a teherbeesésem előtt épp visszaesőben voltam.. Régen 53kg alatt sosem volt ciklusom, akkor meg amikor várandós lettem 46 kg voltam (170cm) Most 38 hetes kismama vagyok, 52 kiló.. A baba tökéletesen van, nekem lelkileg nehéz, de a férjemmel azt beszéltük meg, hogy jöjjön a baba, amikor jönni akar, és nem sejtettem volna, hogy lelkileg ez ennyire nehéz lesz. De már a végén vagyunk, konkrétan normális a súlya, jól van én pedig igyekeztem minden vitamint bevinni a szervezetembe, amire szüksége lehet. De várjuk nagyon hogy kibújjon és összeségében úgy érzem, hogy megérte és újra csinálnám bármikor minden lelki harc ellenére.
2018. okt. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!