Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti túlsúly,...

Terhesség alatti túlsúly, mégis étvágytalanság?

Figyelt kérdés

Jelenleg 14 hetes terhes vagyok. Második gyermekemet várom. Mikor mérték a súlyom, 103 kg voltam 12 hetesen. 175 cm vagyok. Szólt is a védőnő, hogy tudatosabban étkezzek, illetve tornázzak kíméletesen, például kismama torna.

Mindennap napi 15 percet tornázom. De sajnos amióta várandós vagyok, egyáltalán nincs étvágyam. Nagyon aggódom,hogy normálisan tud e fejlődni bennem a babám. Reggelire megeszek például 2 szelet rozs vagy graham kenyeret sonkával, sovány sajttal. Ebéd vagy ugyan ez, vagy valami főtt étel,ha tésztát főzök akkor durum tészta. Aztán a vacsora marad. Mindennap eszek almát, reggelire cerbona müzli, Activia joghurt ilyesmiket. Ízesített ásványvizet iszok cukros üdítő helyett. Viszont azt olvastam, hogy napi 5szöri étkezés javasolt,ami sajnos nem sikerül :( Szedek terhesvitamint is, mert aggódok a babámért. Az első 12 hétben még ennél rosszabb volt az étvágyam. Valakinek valami ötlete vagy tippje? Előre is köszönöm szépen a válaszokat. Negatív emberek kíméljenek,köszönöm.


2020. márc. 29. 15:34
 1/9 A kérdező kommentje:
A YAZIO alkalmazásban számolva elég kevés a napi szénhidrát bevitelem.
2020. márc. 29. 15:35
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, mint ahogy téged is fenntart a túlsúly őt is, eszel eleget.
2020. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A baba elveszi, amit kell, azok is normál súllyal születnek, ahol végighányja anyuka. Csontkollekció barátnőm is egy jó súlyos babát szült, az egyikkel én is csak 50 kiló voltam, ő majdnem 4. Neked viszont lehetnek hiányaid (fog, haj), ha nem viszel be bizonyos nyomelemeket, amit főleg fehérjéből (hús, hal, tojás, magvak, mérsékelten tejtermék) illetve zöldekből lehetne. Az étvágyad még változhat, ahogy a hormonok is változnak. De nem gáz, ha túlsúlyról indulva akár fogysz terhesség alatt. Ha nem vagy veszélyeztetett, mozogj többet, a babához is több oxigén jut, ha kicsit felpörög a vérkeringésed (pl. napi 2x40 perc kilépős séta az ajánlott legkímélőbb "kismamatorna").
2020. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eleve túlsúlyod van, így egyáltalán nem gond. Van a szervezeteden annyi, hogy elég lesz bőven a babának. Én a terhességemet szinte végighánytam, egyáltalán nem volt étvágyam, szülés után kevesebb volt a súlyom, mint amivel kezdtem a terhességemet. Én is túlsúlyos voltam, bár jóval kevesebb kg voltam, mint te, de én alacsonyabb is vagyok tőled jóval. 3,96 kg-al és 54 cm-el született meg a kisfiam, úgyhogy ennyit a félelmeidről. :)
2020. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Szénhidrát diétát kellett tartanom a terhesség alatt. A saját súlyomból is fogytam, valaki már azt mondta, hogy ráaszódtam a hasamra... kedves volt.

Na mindegy, a kisfiam 49 centivel és 3570 g-mal jött a világra 👍

2020. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! 😊 Nagyon megnyugodtam! 😊
2020. márc. 29. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
En tulsullyal kezdtem a terhesseget. Jelenleg a 22.hetben vagyok es a kezdo sulyomhoz kepest -5kg 😁 nem dietazom, es sajnos sportolnom nem szabad. A 2.genetikai ultrahangon kiderult, hogy a pici normalisan fejlodik, a sulya is annyi amennyinek kb lennie kell. Elveszi amire szuksege van :)
2020. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! 😊 Kellemes babavárást kívánok neked! 😊
2020. márc. 29. 23:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked is! 🥰
2020. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!