Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az étvágytalanság az...

Normális az étvágytalanság az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Most vagyok az 5. hétben. Elég friss még a dolog, csak terhességi tesztek voltak és egy hcg szint meghatározás. Az jó volt. első baba lesz, így tapasztalatom sincs. Azt olvastam, hogy kb 200 kalóriával többet eszik ilyenkor a téged nő. Nekem nincs se rosszullét, se hányinger. Mégis étvágytalan vagyok pár napja. Ez normális?
2020. febr. 11. 20:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Téged=terhes. ( csak a telefonom kijavította)
2020. febr. 11. 21:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van akinél igen, az anyukám, amikor a húgomat várta alig evett, egyszerűen nem bírt enni. Úgy erőltette magába az ételt.
2020. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes terhes vagyok. Minden undorító számomra.

De mikor elkezdem enni, akkor utána lemegy. :)

2020. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Horaires ***** válasza:
100%

Normális, főleg az elején. A hányinger nem kötelező terhestünet. :)

Az a bizonyos 200 kalória az utolsó pár hónapra vonatkozik. Ennyi a hivatalos ajánlás, amennyivel többet “kell” ennie egy terhes nőnek, állítólag ennyi pluszt követel a baba.

2020. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs egy hete, hogy betöltöttem a 12. hetet. 2 napja megállás nélkül tudnék enni, viszont előtte olyan szinten volt ételundorom (a 11-12. héten már szinte mindentől), hogy alig tudtam vmit magamba erőltetni. Sokszor már amiatt voltam rosszul, hogy nem ettem. Szóval teljesen normális az étvágytalanság, a babáim (ikrek) ettől még megfelelő ütemben nőttek.
2020. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Közben láttam, hogy már van egy csomó ilyen kérdés itt az oldalon 😀

Akkor igyekszem enni amit tudok. Remelem hányás nem lesz. De a húst egyáltalán nem kívánom, úgyhogy muszáj lesz tejjel és tojással fehérjét pótolni.

2020. febr. 11. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt edd amit kívánsz,illetve amennyit kívánsz. A szervezeted tudja mi kell neki.

Én pl először minden este káposztasalátát ettem csak úgy magában,de most is rentgeteg zöldséget kívánok este. Pedig soha nem voltam nagy salátás.

Ne aggodj ezen,teljesen normális hogy étvágytalan vagy. Majd megjön az étvágyad. És inkább pici adagokat egyél,attól nem leszel rosszúl.

2020. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!