Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a leggyakoribb terhességi...

Mik a leggyakoribb terhességi tünetek az első 3 hétben?

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a terhesség tényleges első hetére gondolsz, akkor semmi, mert még nem is vagy terhes, Menstruáció, és peteérés, a beágyazódás csak a 3. hét vége felé/utána történik, ez után kezd el a tested hcg hormont termelni, ami okozza a tüneteket.


Ha a pozitív teszt utáni 3 hétre gondolsz, az a 4.-7. hét, fáradság, mellfájás, hányinger, szomjúság, kaja undor, fejfájás, nekem legalábbis ezek voltak.

2020. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az együttlét utáni 3. hétre gondolok!
2020. márc. 31. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Leggyakoribb? Hogy kimarad a menstruáció. ;)

Egyéb nem igazán. Klasszikus filmbéli tünetek jellemzően 7-8 hetesen jelentkeznek, ez kb. ha jókor voltatok együtt, akkor 5-6 héttel az együttlét utánt jelent.

2020. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmarad a menzesz. Amikor én terhes voltam, jelentkezett a klasszikus "mindjárt megjön" érzés, éles, késszerű szúrkálásokkal.
2020. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pms tünetek lehetnek a nem várt menstruáció előtt és környékén, de nem törvényszerű, vkinél van, vkinél nincs semmi.
2020. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na tehát ahogy írták, az első 3 héten még semmi, mivel a terhességet az utolsó menstruációtól számolják. Amire te gondolsz, az a baba kora igazából, ami 2 héttel kevesebb, mint a terhesség ideje.

Az első jel, hogy olyan érzésed van állandóan, mintha meg akarna jönni, de nem jön meg. Ez kb a nemvárt mensitől 1 héten keresztül volt nekem. Itt teszteltem, nem akartam előtte stresszelni. Utána másnap volt egy ájulásom, majd 1 hétig kb semmi, és utána jött a rosszullét, kb 1.5 hétig egésznap, utána az első reggeli hányás, de legalább utána napközben jól vagyok.

De ez tök egyéni, van, aki nem is érzi, hogy terhes.

2020. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon nagyon változó. Az első terhességemnèl pl iszonyatos mell fájdalmam volt a nem várt utàn egy héttel. Egyébként is feszült a mellem a mesik előtt de akkor sokkal intenzívebb és élesebb volt a fájdalom. Utàna jött a szagundor, egy pici kívánósság. De hányinger, hányás hála istennek elkerült végig. Most 2 éves a kislányom és tervezzük a kistesót ami úgy tűnik össze is jött. A tüneteim nagyon mások az elsőhöz képest. A nem várt előtt egy héttel már fájdogált a mellem. De csak minimálisan.Ezt a szokásos mesi előtti fájdalomnak tulajdonítottam ezért nem is foglalkoztam vele. Aztán eltelt egy hèt. Késett már 2 napja. Ekkor kezdődtek a további érdekességek, ugyanis a mellem szúrkàlva fájt. De nem folyamatosan ès nem mindenhol. Leginkább a mellbimbó körül éreztem erősebben. Aztán volt hogy szinte teljesen elmúlt. Napközben vissza erősödött. Gyanús volt. Közben tejszerű ( savas) folyás jelentkezett odalent, ami némi viszketéssel is társult. Ezen kicsit aggódtam attól tartottam, hogy valami bakteriális dolog lesz. Aztàn a mellbimbóm sötétedett be és lett nagyobb. Itt már nyilván ultra gyanús lett 😀 Csak furcsálltam, mert az első terhességnèl nem voltak ilyen tünet együttesek. Most kicsi hasszúrkálás, enyhe görcsök is társultak. Na meg nagyon furcsa álmok! Aztán miután több mint egy hetet késet tesztet csinàltam és pozitív lett. 😊 szóval mindenkinek más és máskor jelentkezhetnek a tünetek. Sok tapasztalt, több gyerekes anya mondta hogy a teszt előtt tudta már hogy anya lesz . A szívem mèlyèn szerintem én is tudtam. 😊 Remélem segítettem valakinek, hogy ezt megosztottam.
2021. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!