Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy emelgettètek a tesót...

Hogy emelgettètek a tesót terhesen?

Figyelt kérdés

Mèg csak 9 hetes vagyok de elkèpzelni nemtudom mi lesz kèsőbb..a lànyom most 8 hónaposan màr 9 kg.Mi lesz novemberig.Nem vok egy anyàmasszony katonàja de azèrt aggódom kicsit..

Tapasztalatokat megköszönöm..



2020. ápr. 1. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves (kb. 12 kg) volt a nagyobb lányom, mikor a kicsi született és az utolsó időkig megemeltem, ha kellett, de azt tudta, hogy hosszasan cipelni nem "tudom". (Tudtam volna, de így simán le lehetett szoktatni arról, hogy egy 200m-es sétába bele akart halni)

Császárral szültem és 2-3 hétig kilépővel ment be és jött ki a kádból és megértette hogy leguggolok megölelem, de felkapni nem szabad.


Mivel a kislányod még kicsi, kivitelezhetetlen, hogy me emelgesd, de egészséges terhesség esetén nem lesz olyan nagy a súlya, amit ne emelhetnél. Folyamatos edzèsben vagy, nem lesz váratlan a szervezetednek.

2020. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán emeltem a nagyokat végig és szülés után is óvatosan. Egyrészt muszáj volt, hiszen a tiéteknél is kisebb korkülönbséggel születtek, másrészt ahhoz a terheléshez hozzá van szokva az ember, így az nem gáz.
2020. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó napig ugyanúgy
2020. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, ez a kilèpővel jó ötlet, köszönöm.
2020. ápr. 1. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a fiam, 11 kiló, belső 2 szintes első emeleti lakásunk van. 30 hetes terhes vagyok. 3 hete nem mehetett sehová, nem találkozhat a nagyszüleivel, unokatestvéreivel, barátaival, néha komoly lelki hullámvölgyeket okoz ez nála, amin van hogy még anya ölelése is csak csillapítani tud. Szerinted? Egy szóval el tudom mondani hogyan: muszáj. Nem mondom, hogy egész nap cipelem, sőt, próbálom okosba megoldani, de néha muszáj. Fájdalmas mindig, fárasztó sokszor, de ez van, most meg végképp.
2020. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hàt utolsó elhiszem, remèljük hamarosan vege ennek a rèmàlomnak!Boldog babavàràst!
2020. ápr. 1. 20:15
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Két év van köztük. Teljesen jól megértette már a terhesség elejétől, hogy anya nem cipelhet. Sosem mondtam egy mondaton belül, hogy azért nem emelem őt fel, mert a kistesó van a hasamban, hogy ne legyen negatív érzése felé. Mindig azt mondtam, hogy anya dereka/háta fáj, ezért nem tudom az utcán vagy otthon cipelni. Pár hét után le is szokott erről. Viszont tudta, hogy mindig leguggolok hozzá, ha igényli, vagy a kanapén, ágyon szívesen összebújok vele. Etetőszékbe, pelenkázóra, babakocsiba stb. természetesen a 40. héten is felemeltem, ha csak ketten voltunk. Azt muszáj volt. 6 hete született meg a kistesó, azóta sem kéri tőlem, hogy emeljem fél kézbe vagy vigyem és nem zavarja, hogy a tesóját tartom. Viszont az apjával rengeteget cipelteti magát, otthon is sokat felkéretőzik és amint a férjem kézbe veszi a kicsit már visítva rohan oda, hogy őt vegye fel.
2020. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hàt apànàl kompenzàl..gratulàlok ès köszi a tippeket bàr ő még ehhez pici h ezt megèrtse, a hasbatenyerelèsről màr nem is beszèlek..
2020. ápr. 1. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
2 ev van koztuk, de vereztem az elso trimeszterben es nem emelhettem, szoval 13hos volt talan a nagy amikor a kadba mar fellepovel lepett es kivettunk egy racsot a kisagyabol, igy oda sem kellett beemelni. Etetoszek melle szinten fellepo. Babakocsi pedig sportkocsi volt onnantol h ulni tudott, oda is bemaszott. Talan egyedul az autosules volt maceras h oda azert saros labbal ne masszon fel, de 40.hetig huztam a tesoval.
2020. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hàt igen es akkor még a komplikàltabb terhessègre nem is gondoltam...nem lehetett egyszerű, gratulàlok.
2020. ápr. 2. 05:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!