Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesen gombás...

9 hetes terhesen gombás fertőzésem van, az orvosom mégsem írt fel semmit. Ez csak nekem tűnik problémának?

Figyelt kérdés

Kb 10 napja éreztem már hogy valami nincs rendben odalent;amikor a vizsgálaton az orvosom megerősítette a gyanúm,gombás fertőzésem van. Viszont azt mondta még nem találkozott ilyen esettel (kb 60) éves,ami azért elég fura,és hogy nem ír fel semmit,várjuk meg a 12.hetet,aztán majd kezeljük. Addig használjak intim zuhanyt,majd az kimossa! Hát mondanom sem kell semmit nem használt. Amellett hogy nagyon kellemetlen és zavaró ez a probléma,azon is aggódom hogy árthat-e a babának.

A kérdésem az lenne hogy járt már valaki így?


2020. márc. 16. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem keresel meg egy másik, normális, hozzáértö orvost????
2020. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Sok gyógyszert nem szabad az első 12 hétben alkalmazni. Ezért nem írt fel szerintem semmit. Gondolom, ha nagy gáz lenne, felírt volna. Próbálj meg sok joghurtot enni, kevés cukrot és finomított lisztet. A cukor eteti a gombákat.
2020. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 BettyNa9 válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, hogy nem árthat amíg zárt a méhszáj, de mindenképpen kérdezd meg mondjuk a védőnőt.

2020. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Keress egy másik nőgyógyászt! Mivel nem találkozott, gombás fertőzéssel?!
2020. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azzal nem találkozott hogy terhes nőnek gombás fertőzése van. Én is nagyon furcsállom ezt a kijelentését.

Az a probléma hogy kb 10 éve hozzá járok,nem véletlenül,és most először nem érzem magam biztos kezekben.

Igazából arra lettem volna kíváncsi hogy volt-e valaki akinek szintén ezt mondta az orvosa...de valószínűleg ki fogom kérni egy másik orvos véleményét ezzel kapcsolatban.

2020. márc. 16. 21:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt az első terhességemnél, semmit nem írtak fel amíg benem töltöttem a 12 hetet.

Hetekig szenvedtem kegyetlenül.

2020. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, 12. hétig semmit nem írtak fel.
2020. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szinte végig ez volt. Eleinte úgy, hogy nem is nagyon vettem észre, nagyon enyhe volt, aztán egyre erősödött. A végén már majdnem kéthetente kaptam a tablettákat..
2020. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,és neked írtak valamit az első trimeszterben?
2020. márc. 16. 23:29
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem, akkor még nem volt szükséges. Canesten jött utána. Ha magán dokihoz megyek, valószínű jobban foglalkozik a kérdéssel.

Nekem ezek enyhítették a dolgot:

- Sokszor váltottam bugyit

- A tisztasági betét segít, de árt! A műanyag tartalma irritáló és csak rosszabb lesz

- Otthon bugyi nélkül voltam és próbáltam "levegőn" tartani magam

- Levendula olaj ha minden igaz alkalmazható a terhesség ideje alatt, fertőtlenítő hatású ha a bugyiba van cseppentve vagy külsőleg(!) ecsetelsz. FONTOS, hogy ennek járj utána, nem akarok butaságot mondani.

- Illetve a bugyik vasalása = sterilizál.

2020. márc. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!