Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menzesz szerű görcs a második...

Menzesz szerű görcs a második trimeszterben normális?

Figyelt kérdés
17+2 ben vagyok és kb 5 napja érzem ezt a menzesz szerű görcsöt. 2 magnerotot szedtem, megdupláztam, most 4et szedek. De még mindig érzem. Néha néha, főleg délután és esténként. Normális ez?

2020. ápr. 2. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem. A menstruáció-szerű görcsölgetés egyáltalán nem jó, mert nyithatja a méhszájat. Lehet, hogy ártalmatlan, de baj is lehet. Az első terhességemnél rosszat jelzett 23 hetesen. Görcsölgettem mensi-szerűen. De nem nagyon, simán főztem, mentem boltba stb. mellette, teljesen normális "velejáró" kellemetlenségek gondoltam. Aztán egyik este megjelent egy csepp vér. Na, akkor irány a kórház, kinyílt a belső méhszáj is, onnantól visszafordíthatatlan a dolog, nem telt bele 24 óra és elvetéltem. (Értsd: megszületem) Ha előbb bemegyek, mielőtt kinyílik a méhszáj, talán vissza lehetett volna tartani a szülést.


Szóval, menstruációs görcs esetén meg kell nézetni, hogy vannak-e fájások és hogy áll a méhszáj, hogy ha kell még IDŐBEN közbe lehessen lépni, vagy ha hála Isten nincs baj, csak több pihenés kell, meg lehessen nyugodni.


A legjobbakat kívánom! Nézesd meg magad, ameddig orvoshoz jutsz, addig pedig pihenj!

2020. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, lehet, hogy semmi gond, de nézesd inkább meg. Nekem felpuhult tőle a mehszajam és megrövidült a méhnyak is.
2020. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Kedves első, borzasztó lehetett ezt megélni :( nagyon sajnálom. Hány napra rá kezdtél el vérezni ha szabad kérdeznem?
2020. ápr. 3. 08:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második, és neked aztán mi lett a vége? Végülis sikerült végigvinni a terhességet?
2020. ápr. 3. 08:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, a 39. hetet töltöm holnap :)

A 26. héten kellett befeküdöm emiatt, kaptam tüdőérlelőt, antibiotikumot, tonna szám szedtem a magnéziumot , de szerencsére azóta minden rendben.

Te jobban vagy?

2020. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hál Isten akkor reméllem minden rendben is fog menni, szorítok. Most fogom hívni a nővérkét, szakítanának e rám időt, remélm igen, és akkor okosabbak leszünk :) Már túl izgulom az a baj, nagyon megijedtem és az csak rátesz.
2020. ápr. 3. 08:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

#1 válaszoló vagyok


Köszönöm, kedves vagy! Nekem ez nem friss élmény, azóta szerencsére már három gyerekem, így feldolgoztam a történteket.


Nehéz pontosan felidézni, de relatíve nem volt sokáig mensis görcs a vérzés előtt, talán 24-36 órát mondanék. Ami már korábban jelentkezett, az egy enyhe hüvelyi nyomás volt 4-5 napig mindezt megelőzően, de szintén nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Azért sem, mert a vetélés előtt kereken egy héttel vizsgált az orvosom és 3000-es volt a méhszáj.


Ne ess pánikba, nem lesz baj, de figyelni kell a jelekre és inkább tízszer lássanak fölöslegesen, mint egyszer későn!


Minden jót, vigyázz magatokra! :)

2020. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Örülök, akkor legalább boldog vége lett :) na megjöttem a dokitól, nekem csak itt van a szomszédban :) minden okés zárt a méhszáj. Reméllem így is marad
2020. ápr. 3. 09:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Szuper hírek! Told a magnéziumot tovább és pihenj, amennyit tudsz! :)
2020. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 khniki ***** válasza:
100%
Nekem akkor volt ilyen, mikor megerőltettem magam. 5 hónaposan elmentünk a Plitvicei tavakhoz, ahol órákon át gyalogoltunk. Hiába a lassú tempó, a végére már lépni alig bírtam. Éjjel kezdődtek a görcsök, összehúzódások. Másnap hazaautóztunk, egyre rosszabb lett, hiába szedtem magnéziumot, nem múltak a görcsök. Végül harmadnap kora reggel brlementünk az ügyeletre. Szerencsére nem volt baj, nagyobb adag magnéziumot kellett szednem és pár napig pihenni, feküdni amennyit csak lehet.
2020. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!