Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején nyomásra...

Terhesség elején nyomásra spriccel valami a mellből?

Figyelt kérdés
Terhesség eleje fele 1-2 hónaposan lehet az, hogyha megnyomom spriccel a mellemből valami? Eddig csak kevés volt, ami kijött, de most spriccelt belőle és meglepődtem, erről nem találok semmit sem interneten, szoval tapasztalatok es ezek vannak?

2020. ápr. 3. 22:59
 1/9 Midorillee válasza:
69%

Szia szerintem ez lehet:


" tejmirigyek sejtek egy csoportja, amelyek a mellkas felső részén helyezkednek el. Amikor megszülöd a gyermeket és a méhlepényt, az ösztrogén- és progeszteronszint leesik, és a hormonszint, amit prolaktinnak neveznek, megnő és jelzést ad ezeknek a sejteknek, hogy termeljenek és küldjenek tejet a tejmirigyekbe.


Mindezek mellett néhány nő arról számol be, hogy melleiből folyásai vannak, még mielőtt megszülné a gyermeket. Ez a sárgás folyás a kolosztrum (előtej), és egyes nőknél elkezdődhet már a terhesség második trimeszterében, míg másoknál alig a szülés után.


A kolosztrum a legelső étel, amit a gyermeked kapni fog, és ez nagyon fontos, mert tele van antitestekkel, amelyek segítenek védeni és erősíteni a baba immunrendszerét."

2020. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt javasolta a védőnőm, h. nem szabad nyomogatni a tejet a mellből terhesen, (az okára már nem emlékszem, mert már jó pár éve volt) melltartóbetétet érdemes betenni, ha zavaró a melltartóba.
2020. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
5.hónapban kezdett el szivárogni a tejem. Föleg akkor ha elnyomtam a mellem oldalfekvésben.
2020. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
A valami az előtej és normális. De ne nyomogasd, mert koraszülést okozhat.
2020. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg koraszülést okozhat? Nem találok erről sem semmit. Mivel első terhesség így új minden és nem szeretnék bajt okozni neki.
2020. ápr. 4. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem okoz koraszülést!!!

Nem is értem honnan vette ezt a marhaságot az aki írta.

2020. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam.
2020. ápr. 5. 00:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Oxitocin szabadul fel, keress rá. Valaki persze gond nélkül szoptat terhesen is tovább, de van benne rizikó. (Plusz ha nyomogatod, több lesz.)
2020. ápr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem nyomkodd
2020. ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!