Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a hízást terhesség alatt az, hogy mit eszek? Úgy értem, ha valaki hízékony, de odafigyel, mit eszik, attól még hízni fog?

Figyelt kérdés

Sajnos elég hízékony vagyok, az elmúlt 1 évben viszont sikerült leadnom 15 kilót. Most 10 hetes terhes vagyok, és még mindig vigyázok, mit eszek, sok gyümölcs, zöldség, hús inkább csak magában. Chipset, csokit nem is kívánom. Így van esély rá, hogy nem szedem vissza, amit sikerült leadni? Persze a vizesedés, baba súlya, magzatvíz, stb tudom, hogy súly, azon kívül gondolom. És nyilván a baba egészsége az elsődleges, csak érdeklődöm.

Akik 20-30 kilókat felszednek terhesség alatt, azok valószínűleg tényleg "2 helyett esznek"?


2020. ápr. 7. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Jah. Ha féktelenül zabálsz akkor brutálisan el fogsz hízni a szülés után nem lesz lehetőséged energiád meg ha beüt egy kis depi akkor hangulatod sem formába hozni magad, utána meg már szinte lehetetlen lesz a fogyás.
2020. ápr. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Èn mindig vigyáztam a súlyomra, de terhesség alatt zabáltam. Mindent kívántam és mindent meg is ettem. Pedig úgy kezdtem, hogy ilyen nem lesz, vigyázni fogok. Aztán tessék.. 22 kg plusz jött rám a terhesség alatt, és ebben már nincs benne a baba súlya meg a magzatvíz.

Most fél éves a babám és jobb az alarmo mint terhesség elött. :)

Amikor hazajöttem a kórházból, a szívbaj kerülgetett, hogy hogy nézek ki.

2020. ápr. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
*Jobb az alakom
2020. ápr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Persze, befolyásolja, de nem kizárólagosan. Volt itt 1-2 napja hasonló kérdés. Nagyon sok múlik a hajlamon. Ha te hízékony vagy, akkor neked jobban oda kell figyelni. De alapvetően a minőség a lényeg. Gyümölcsöt délelőtt egyél, délután már keveset, este pedig egyáltalán ne. Húst jó minőségű rizzsel eheted nyugodtan, mert kell a keményítő is. Az nagyon jó, hogy édességet meg chipset nem eszel, ezt próbáld is tartani. Így szerintem mindent megteszel, ami rajtad múlik.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy amúgy igen, a nagy hízást többségében az okozza, hogy vannak, akik elengedik magukat, hogy "most ehetek, most szabad", és zabálnak, és jellemzően pont azok, akik előtte mindig "kajamegszorításban" éltek. De nem mindenki! A hormonháztartás változása azért tud meglepetéseket okozni.

2020. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Vilageletemben vekony sportos alkat voltam, terhessegeknel a baratnoim szerint "ropin dinnye", mondjuk nem zabaltam es csak egeszseges kajakat ettem, viszont pajzsmirigybetegsegem lett 2. Terhesseg utan es amikor elfogyott a gyogyszerem 2 het alatt 3kg jott fel ugy h az etkezesemen semmit nem valtoztattam. Tehat ha valaki nem hizekony, viszont a hormonhaztartasa nincs rendben,az is hizhat, sot leadni sem konnyu utana, tornazhatsz bmennyit.

Velemenyem szerint a legtobb nagy hizas az a zabalas miatt van terhesseg alatt es kisebb hanyad az, akinek ennyire elcsusznak a hormonjai ugy,h korabban nem volt erre utalo jel h gond lenne a pajzsmiriggyel.

2020. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es este miért nem ajánlott a gyümölcs? Eddig úgy voltam vele, hogy ha megéheztem este, ettem egy almát, vagy epret, kiwit. Mit egyek helyette?
2020. ápr. 7. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!