Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok, a gyerekem apja elment egy másik nővel már vagy 3 hónapja.

Nincs apasági nyilatkozat, letagadja a gyerekét.

Sokan mondják, hogyha megszülök pereljem be a pénz miatt, de igazából engem nem érdekel a pénze, csak ne jöjjön a gyerek közelébe.

Viszont félek, hogy majd később ő fogja indítványozni a láthatást, így én kerülök ki a helyzetből rosszul.

Remélem érthető, amit ezzel szerettem volna nektek mondani.

Ti mit csinálnátok, mert én most teljesen összevagyok zavarodva?!


És kérlek titeket, a sima fizessen, ha már megcsinálta a gyereket válaszokat nem kérem!

Nem a pénz érdekel, hanem hogy semmi köze ne lehessen hozzá.



2020. ápr. 11. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Hát én ügyvéddel iratnák egy "lemondó" nyilatkozatot és alá iratnám vele
2020. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem őt nevezed meg apaként, akkor neki kéne később utána menni a dolgoknak. Nem hiszem, hogy nagyon kapálózna, főleg, hogy rögtön fizethetne gyerektartást is. Így a helyedben nem csinálnék semmit.
2020. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Nevezz meg fiktív apát. Kérdezz rá, működik.
2020. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első hülyeséget ír. NIncs olyan, hogy lemondó nyilatkozat. Az apa nem mondhat le. Olyan van, hogy a második férj aki a nevére akarja venni a gyermeket, az az örökbefogadási eljárásnál kéri a biológiai apa nyilatkozatát, hogy minden apai jogáról lemond. Ebben az esetben a másik férfi lesz az apja a vele járó jogokkal, kötelességekkel. De ha nincs ilyen férfi akkor nincs lemondás sem.

Kedves kédező. Írod, hogy nem ismeri el az apaságot- Ha ez így van, akkor szülsénél csak annyit kell közölnöd, hogy az apa ismeretlen. Nem nevezed meg a gyerek biológiai apját. Később meg kell majd nevezned apának valakit, de ha továbbra is azt mondod, hogy fogalmad sincs ki az apa, akkor egy Kamu apai nevet adnak. Ha később az apuka ragaszkodna a jogaihoz, neki kell bizonyítania az apaságot. De akkor gyerektartást is kell fizetnie. Ha most nem akarja, akkor később sem akarja.

2020. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!