Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhen kívüli terhességet...

A méhen kívüli terhességet mikor lehet megállapítani?

Figyelt kérdés

Sajnos erre utaló tüneteim vannak (kimaradt menzesz után pár napig tartó barnázás, enyhe feszítő, szurkáló érzés a hasamban), ráadásul volt hasi és petefészek műtétem is, úgy olvastam ez is hajlamosító tényező.

5 hetes ultrahangon ez már látszik? Vagy a méhen kívüli is inkább 6. hét után látható?

Nektek hogy és mikor derült ki, akivel már előfordult?



máj. 14. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen látnia kell a méhben legalább a sejtszaporulatot, ha nincs akkor keresnie kell máshol, így elvileg látnia kéne hogy méhen kívüli-e. A barnázás ennyire korán normális lehet, ezt nevezik beagyazódási verzésnek, nem feltétlen a méhen kívüli jele. A szurkálás sem, elkezdett alakulni a mehed, nyúlnak a szalagok, stb.


Kívánom a legjobbakat!

máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1 héttel a pozitív teszt után már kell lennie méhen belül petezsáknak. Ha méhen kívül van akkor még nem látszik semmi.
máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem lombik mellett enyhe vérzéssel jött meg a menstruáció ezért az orvos behívott hogy megnézze nem e méhen kívüli,de már akkor látta hogy méhen belüli.idöben ez 4 hét után.
máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De van már pozitív teszted?

Egyébként sajnos nem mindig van előzetes tünete a méhen kívülinek. Én is féltem tőle, úgyhogy már elég korán elmentem ultrahangra, 5+3 hetesen. Megállapította a doki a terhességet, és rögtön rá is kérdeztem, hogy jó helyen van-e a baba.

máj. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, van, a digitális Clearblue 2-3 hetet ír, vagyis 4-5 hetes lehetek.

Köszönöm a válaszokat egyébként!

máj. 15. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!