Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bajban vagyok hogy mit is...

Bajban vagyok hogy mit is tegyek 30 hetes terhesseg fogfajas?

Figyelt kérdés
Sajnos masfel hete szenvedek egy hatso fogammal amivel kenytelen voltam 4 napja ugyeletre menni ahol szajsebeszeti eltavolitast javasoltak minel elobb .Ma kell(ene)mennem viszont nagyon felek attol is hogy igy biztos h elkapom a korona virust ,viszont tenyleg nagyon faj es gyogyszert pedig szedni meg 2 ho apig nem akarok es nem.is segit .
2020. ápr. 14. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kapod el a vírust! - a gyógyszer sokkal rosszabb, a szenvedés is, azonnal tűzzél a fogorvoshoz!
2020. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi egyebkent is nagyon figyelek , otthon vagyok a 2 evesemmel ,boltba a parom jar o is itthon dolgozik de most ugy erzem muszaj lesz elmenni ..mint a szenvedes vagy a gyogyszer .
2020. ápr. 14. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 19 hetesen pénteken kellett kihúzni az egyik fogamat.

Az igazi fogfájást nem szabad és nem is lehet húzni, egy idő után már a gyógyszer sem segít, a babának pedig egyáltalán nem tesz jót sem a fájdalom sem a sok gyógyszer.

Egyébként miért lenne biztos, hogy elkapod a koronát???

2020. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Hat igen mar en is ott tartok hogy a gyogyszer sem enyhitette (panadol)raadasul nem is szeretnem szedni ,ugyhogy ma elmegyek mindenkepp es bizom abba hogy nem kapom el .Amennyire tudom vigyazok.:)
2020. ápr. 14. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kapod el!Menj el,mert a fogfájás borzalom.Sajnos nekem is terhesen húzták ki a fogam.Igaz akkor még nem volt vírus.
2020. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgálatokra is kell menned, lassan ctg. A fogászati gyulladás koraszülést okozhat, szerintem az nagyobb rizikó.
2020. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az legalább akkora baj, hogy ott egy gyulladásos góc a szervezetedben, mint hogy esetleg elkapod a koronavírust. A fogászatokon kifejezetten nagy az elővigyázatosság, a fogorvosok ugyanolyan emberek, mint te, ők sem akarnak semmit sem hazavinni a gyerekeiknek, vagy idős szüleiknek, megtesznek minden óvintézkedést, hogy ne kontaminálódjon senki. Sürgősen vetesd ki azt a fogat, nincs mire várni. Csak rosszabb lesz, neked sem jó, a babának sem, a körülötted lévőknek sem. Van az a gyulladás, amit elzsibbasztani sem lehet, akkor megint egy rakás gyógyszer, antibiotikum bevétele, vagy potyogó könnyek közötti húzás...

Egy apró megjegyzés, amivel remélem egy kicsit meg is nyugtatlak: ugyan egyelőre nincs semmilyen kutatás, hogy milyen hatással lehet ez a vírus a kismamára. De! A fertőzések döntő többsége az első trimeszterben lehet veszélyes az embrióra/magzatra, több, mint valószínű, hogy ez a koronavírus is pont így viselkedik. Jobb félni, mint megijedni, én is azt mondom, de ha már ki kell mozdulnod ÉS félsz, hogy mi lesz, legyen ott a fejedben, hogy az a legvalószínűbb, hogy nem lesz semmi.

2020. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
majdnem hogy minden órás voltam nagyon fájt a fogam a fájdalomcsillapító semmit sem ért 4 éjszakán keresztül szenvedtem majd kértem időpontot a dokitól pedig én is nagyon félős vagyok voltam érzéstelenítő nélkül pik pak kihuzta a fogamat olyan megkönnyebbűlés volt utána .... Aludtam egy jó nagyot és mosolyogtam ! Ne félj menj nyugodtan!
2020. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!