Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha rosszul...

Mit csináljak, ha rosszul vagyok a kutyáim szagától?

Figyelt kérdés
2 kis méretű kutyánk van, és eddig nagyon aranyosnak tartottam a "szagukat" de most, hogy terhes vagyok, elviselhetetlen. Nem fürdethetem minden nap őket! Már a kanapéra sem tudok leülni, mert egyből rohanok hányni, mert azt is teljesen átitatta a kutyaszag. hiába tisztítottam ki, 2 napig tart. Nem bírom elviselni szegényeket, folyamatosan hányok, van valami ötlet? Esetleg hasonló?
2010. júl. 27. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

én akármennyire is szerettem a kutyákat meg a cicákat terhesen még csak meg se simogattam őket,nem hogy egy házba lakjak velük.szóval állatbarát vagyok,de az állatoknak kinn a helyük.nem tudod estleg valaki családtagodnál vagy ismerősnél elhelyezni őket,amíg meg nem szülsz?mondjuk én ha már meg van a pici akkor se javasolnám azt hogy egy házba lakjanak.szerintem szokasd ki őket az udvarra.csináltok neki igényes kis kuckót,meg amit még gondoltok.a lényeg hogy nekik is jó legyen és nem utolsó sorban neked és a babádnak legyen jó!

majd írj hogy mire jutottál.sok sikert és boldog baba várást és annál is boldogabb babaázást!

2010. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudod elvinni őket pár hétre?

Én csak az elején voltam rosszul a szagoktól, én hánytam mindentől, karácsonykor a beigli-től:)


Szóval ha elmúlik ez az időszak, nyugodtan visszajöhetnének a kutyulik, kár nem okoznak se neked, se a gyermekednek, nálunk is van macska, én sem dobtam ki őt.

2010. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

én sem azt mondtam hogy dobja ki őket.de ha nincs más lehetőség akkor legyenek az udvaron.még lehet a kutyáknak is jobb volna kinn a szabadba.és korán sem mindenki olyan szerencsés hogy ne legyen baja a kutyáktól vagy macskáktól.én kislányom 6 hósan egy súlyos fertőzésen esett át ami több mint egy hónapig tartott.és valószínű hogy a kutya vagy macska miatt volt(addig ugyanis a házba voltak).természetesen nem az enyémek ha a sógonőmé voltak.szóval meg is volt vita hogy mi a fontosabb a gyermekem vagy az állatok.szóval akinek nincs baja állatoktól az tegye össze két kezét!az pici lányom sajnos nem ilyen szerencsés.

egyébként meg még ha nincs senkinek baja a kutyáktól,macskáktól én akkor sem helyeslem hogy házba legyenek.gondolj bele!felmásznk az ágyra (meg ide-oda)utána te meg úgy fekteted oda a pici pár napos babád.későbbminor a baba csúszik az egész házba azt a kutya után teszi.nem is beszélve rról hogy hozzányúl a kutyához (és te meg mondjuk nem vesze észre) utána úgy kapja be a kezét,vagy éppen azt a játékot ami a kutya szájában volt.

szóval egy szó mint száz ha baba van a házbn szerintem el kell dönteni hogy mi a fontos.a baba egészsége vagy a kutya kényelme.hozzáteszem szerintem az udvaron lehet még százszor jobbb dolga lenne a szabadban a kutyának.

2010. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehát én sem azért nem rakom ki, mert nem akarom! Hanem azért mert NINCS kertünk!!!
2010. júl. 28. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:

18:56-nak írom. Vannak olyan kutyák, akiket kifejezetten csak itthon tudod tartani. Ha te kiraknál az utcára egy 2 kg-os kis csivavát vagy yorkit vagy bármelyik más kutyát, szerintem az már állatkínzásnak minősül. Mert azok a kutyafajták nemcsak, hogy nem bírnák ki az esetleges rosszabb időjárást, de azt sem, hogy emberi társaság nélkül vannak, ilyenek és kész, pont. Aki nem tudja ezt elfogadni ne vegyen ilyen fajtát, de ne is osztogasson rossz tanácsokat. Bocs a kicsit támadó stílusért, csak felháborított, amit írtál. Bár nagy házunk van, pl. a németjuhászt talán én is kiraknám a kertbe, de egy picike méretű kutyust...

A kérdezőnek én is azt tanácsolom, ha esetleg van olyan rokona, aki be tudná fogadni a kutyusokat, amíg terhes vagy és amíg pici lesz a baba, odaadhatnád neki.

Nekem is kisméretű kutyusom van és én szerencsére nem undorodtam meg most a szagától, sőt:) Viszont, én nem tudom elképzelni, hogy megválljak tőle, előtte talán kipróbálnám, hogy nagyon gyakran fürdetem (vannak nagyon jó samponok) és többet takarítok, bár az is tény, hogy ilyenkor az ember fáradékonyabb...

2010. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már mindent kipróbáltam. :( Hetente fürdetem őket jelenleg, állandóan nyitva vannak az ablakok, hogy szellőzzön a lakás, és naponta 2X felmosok, ami nem kis munka azért! Szóval nem tudom... :(
2010. júl. 28. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:

aki le lett szólva:nem azt mondtam hogy az utcára kell kirakni.talán előtte el kellett volna normálisan olvasni!az udvart is otthonossá lehet tenni egy pici kutyának is,cuki kis házikó,futtató mindenféle jó kis játékkal.szóval csak akarni kell.

mivel nincs kertetek akkor csak az marad hogy valakihez el kell vinned amíg terhes vagy.amikor meglesz a babád addig ne vidd vissza a kutyát amíg egy orvos normálisan meg nem nézte hogy nincs e baja az állatnak.és ha minden oké vele akkor vidd vissza,de akkor sem javaslom hogy túl közel kerüljön a babádhoz,legalábbis amíg kicsike a gyerkőc.

2010. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki le lett szólva? Ez nekem szólna? Ha igen, akkor elmondom, hogy normálisan szoktam olvasni. Szerintem, pl. egy csivavának vagy egy yorkinak nem való a kert, még akkor sem, ha egy külön kis palotája épül ott csak neki. Igénylik az emberi társaságot, társasági kutyák. Tapasztalatból írom. Egy lakásban nehéz ugyan, de egy családi házban ki lehet alakítani nekik egy külön kis zúgot, ami csak az övék, ha már az ember annyira nem akar velük együtt lenni.
2010. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én csak jó szándékúan tanácsot adtam,mert kérdezték.és nem vagyok állat kínzó!szóval te szóltál le először engem és nem én téged.mindenki eldönti saját maga hogy hogy él.nekem állat nem való a házba és pont.mert ha olvastad volna a kislányom beteg tőlük.szóval ha azért rossz vagyok,meg állat kínzó mert fontosabb a lányom egészsége mint egy állaté,akkor legyen....
2010. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is fontosabb lenne a gyerekem egészsége! Csak azért írtam, hogy ha valaki kutyát vesz, és ráadásul egy picike kis csivikét vagy hasonlót, akkor felelősséget vállal érte valahol, és inkább ne vegyen, ha nem tudja a házban tartani, csak ennyit akartam. Vagy vegyen házörzőt:) Persze, minden közbejöhet az életben. Mint pl. a kérdezőnél is, ez egy olyan dolog, amiről valaki pláne nem tehet. De, ha tényleg nagyon pici kutyáról van szó, akkor inkább ne a kert, hanem valami ismerős, rokonhoz el lehet vinni, persze, ha bevállalják.
2010. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!