Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek terhessége...

Izabella220 kérdése:

Volt valakinek terhessége alatt lapocka és hátfájása? Nagyon kellemetlen. Akinek volt hogy jelentkezett? És hány hetesen?

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha a lapockád alatti izom van begörcsölve (ez nem terhesen is gyakori, ha sokat gépezel és közben stresszese felhúzva tartod a vállad / behúzva a nyakad), akkor a legegyszerűbb, ha egy teniszlabdára dőlsz hátra és azzal magadnak kimasszírozod. Ott kel nyomni, ahol "jól" fáj az izomcsomó. Plusz karkörzések, nyújtózások, háton fekve, felhúzott térddel ide-oda döntött karok is jó lazító gyakorlatok.

Lapockába sajnos epe is sugározhat, de remélhetőleg neked nem az van.

2020. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, remélem én is hogy csak izomgörcsről van szó😊
2020. máj. 5. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha sokat állok akkor a derekam akar leszakadni meg a bokám is fáj pedig még csak 25.hétben járok. Nem vizesedek, és túlsúly sincs.
2020. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már voltam gyógymasszőrhöz is, de nem igazán javult, sajnos. Második terhességem de ilyen vagy ehhez hasonló nem volt az első gyermekemnél,nagyon idegesítő tud lenni hogy tartósan fenn áll és nem akar elfele múlni.
2020. máj. 5. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most vagyok 24 hetes, nekem is a második terhesség és pont ezzel küzdök. Nekem a voltaren dolo krém segített. A férjem masszírozza be.
2020. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem baromira fájt egy hétig a második terhességem során, alig bírtam megmozdulni. Sosem éreztem hasonlót. Doki se tudott segíteni, masszőrnél is voltam, az sem segített, végül pici Activon kenőccsel kentem be, az azonnal hatott. Elvileg terhesen csak óvatosan, nagyon indokolt esetben lehet használni, mert ez egy nemszteroid gyulladáscsökkentő, de én ezt elég indokolnak láttam, és csak egyszer-kétszer kellett használnom, csodát tett. Azóta sem tudom, mi okozhatta, többé nem tért vissza a fájdalom, de az a hét elég durva volt.
2020. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, hogy minden reggel felkelés előtt és este végigcsinálod ezeket a gyakorlatokat, ez alkalmanként kb. negyed óra (nem vagyok gyógytornász, csak évek óta járok:)).

- Feküdj a hátadra (ha tudsz háton feküdni) felhúzott térdekkel. Nyújtózz ellentétes lábbal (sarokkal) és a füled mellett feltartott kézzel, jobb-bal, bal-jobb 4x.

- Tedd magad mellé nyújtva a karjaid, tenyered felfelé nézzen. Végy nagy levegőt és szorítsd le a válladat a matracba/földbe (ilyenkor a lapockák alsó csücske zár hátul, mellkas kiemelkedik, derék maradjon lent), aztán fújd ki a levegőt és lazíts el. Ismétlés 4x

- Fogd meg a bal könyököd a jobb kezeddel és a jobbat a bal kezeddel. Így emeld a fejed fölé egészen hátra a karjaid és szorítsd így le a könyököd és vállad a fejed fölött a matracba. Eredsz vissza ugyanebben a tartásban a mellkasodra. Ismételd meg 4x

- Maradjon így a kezed, emeld a mellkasod elé, a plafon irányába és fordulj el (derekad marad lent, csak a karoddal, válladdal, amennyire megy), döntsd ki jobbra a karjaid (jól húzd meg a könyöködnél fogva a karod, hogy lazuljon a lapockád között), ott tartsd meg. Majd csere a másik oldal felé. Ez mehet 10x, szintén lassan.

- Megint nyújtózkodj, most azonos oldali lábbal és karral. Váltva 4x.

- Magad mellett nyújtott kézzel, lent tartva az ágyon a fejedet is, nyújtózz le a lábaid felé az egyik oldalon (mintha le akarnál hajolni oldalra). Érezd, hogy nyúlik a másik oldalon a bordáid között. Aztán csere. Mindkét irányba 6x.

- Menj át négykézláb állásba (ha bírod). Hátad, nyakad legyen vízszintes, egyenes, térded a csípőd alatt, karod a vállad alatt, fejed ne lógasd meg ne emeld. És a karodat továbbra is nyújtva tartva csak a vállad, lapockáid közötti részt, mellkasodat engedd le és fel vagy 12x.

- Utána csinálj lassú nagy domborítást (nyúljon a lapockád közti rész) és váltva homorítást is, vagy 6x/db.

- Majd ülj lassan hátra a sarkadra (hasadat beeresztheted a térdeid közé), a kezeid maradjanak elöl, úgy nyújtózz váltott kézzel előre araszolgatva, közben a feneked maradjon a sarkaidon. Ettől jól nyúlik az egész hátad.

- Lassan, térdedre támaszkodva vagy bútorba kapaszkodva (hogy ne szédülj) állj fel, nagy levegővel nyújtózz fel váltott kézzel párszor. Majd fújd ki, engedd le a karod, kicsit görnyedj, aztán újra nagy levegővel nyújtózz.

- Csinálj pár bólintást, jobbra, balra, előre, hátra többszöri ismétléssel, lassú fejkörzést. Lassú vállkörzéseket előre és hátra. És még emelgesd kicsit a vállaid le és fel.

- Ha a nyakad is be szokott állni, napközben bármikor kiegészítheted azzal, hogy lefelé nyújtózol az egyik karoddal a csípőd mellett, miközben a fejed az ellentétes oldalra vagy kicsit előre bólintod. Óvatosan húzhatod is a másik kezeddel abba az irányba a fejed, de csak nagyon lassan engedd vissza szintén még kézzel tartva.


Igazából az a lényeg, hogy minél gyakrabban mobilizáld, nyújtsd sokat minden irányba, hogy ellensúlyozd azt a rossz tartást, amitől besokallt és begörcsölt az izmod. Magnéziumot (+B komplex) és kalciumot (+D vitamin) is érdemes szedni, egymástól minél távolabbi időpontban.


Voltaren is jó ötlet úgy egyébként, de terhesen azért nem igazán javallott, max. ha nagyon muszáj.

2020. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat😉😊
2020. máj. 6. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!