Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, és már...

6 hetes terhes vagyok, és már 2 kg-ot híztam. Lehet, hogy egy "bálna" leszek szülésig? Ez normális?

Figyelt kérdés
Egy hete tettem le a cigit és ezzel együtt a kv-t is. azóta székletem hol van, hol nincs. Inger semmi. Puffadok, hányingerem van, B6 vitamint szedek, de semmit nem használ...sztem nem eszek többet, mint eddig, és ha rágcsálhatnékom van, akkor is alma vagy szőlő a választott nasi..ha ez így folytatódik, egy "bálna" lesz belőlem szülésig...:(
2008. nov. 23. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind a káros szenvedélyek elhagyása miatt van, ha nem lennél terhes és elhagynád ezeket akkor is híznál, főleg ha eszel helyette.

De emiatt ne szokj vissza, a hízás a terhesség alatt változó, van aki az elején, van aki a végén szed fel hirtelen.

Olyan is van aki végig fokozatosan hízik és olyan is aki alig.

Ennyiből nem lehet tudni.

Ne aggódj semmit, esetleg a szőlő helyett mást válassz, mert rengeteg cukor van benne. Az alma jó.

2008. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Életmód változáson estél át.Én 10hetes koromig hiztam 4kg utána már alig alig.Most 22hetesen 6kg-nál tartok.Szerintem nem leszel bálna.Ezt az életmod változást megszokja majd a szervezeted.
2008. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elején kicsit nekem is egugrott a súlyom a cigi elhagyása miatt, de aztán az normalizálódott teljesen. (Ez a súlytöbblet akkor is fölmenne rád, ha nem terhesen hagytad volna abba a cigit). Először nekem is 4 kg fölugrott a cigi miatt, de utána pár hét alatt beállt az emésztésem, és már csak 1-1,5 kg havonta, ami elvileg normális.
2008. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem válaszolónak. Én is így jártam, letettem a cigit ahogy megtudtam, hogy babánk lesz és azonnal feljött 2 kg. Terhesség végére 14 kg-t híztam (ami szerintem még normális érték), és már régesrég lement rólam. Ne aggódj :-)
2008. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én ahogy megéreztem a terhességet letettem a cigit (6 év után, ez volt kb. a 3. hétben. Most vagyok 20 hetes kb másfél kilót híztam nehéz volt nekem mert párom is cigi+ kávés. Nem hiszem h ez összefügg ha nem eszel többet. Általában azok híznak jobban akik cigi letétele után többet esznek.

2008. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, én ahogy megtudtam hogy terhes vagyok abba hagytam az aerobikot, egyből feljött 3 kiló, azóta beállt a szervezetem, és fogytam is másfél kilót - pedig nem voltam hányós. Boldog Babavárást!

12 heteske

2008. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét terhességem úgy indult, hogy 5 kg plusz. Pedig nem ettem többet, nem mozogtam kevesebbet, sőt még hányások is voltak. Igaz, ez az 5 kg az alakomon nem látszott meg, csak a mérleg mutatta. A harmadik trimeszterben meg szinte semmit nem híztam. A hízás elsősorban azért van, mert lelassul az anyagcseréd, illetve a szervezeted jobban hasznosítja a baba miatt a bevitt táplálékot.
2008. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
SZia! Én ugyan nem cigiztem, de a 7-8 hétre én is felszedtem két kilót, most már a 40. hetet töltöm és 10 kg jött fel összesen. A harmadik harmadban szinte semmi, pedig akkorra jósolták a legtöbbet. Mindenkinél máshogy alakul a dolog, de az biztos, hogy a szervezetnek is hozzá kell szoknia az új állapothoz. Boldog babavárást!
2008. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia én a 7 hetesen kezdtem a maratoni hányást, 4 hét alatt 5kg-t fogytam.

Szóval bármi történhet még, lehet, hogy étvágytalan leszel, és fogysz egy kicsit. Vagy legalábbis nem hízol.

Mindenesetre remélem, hogy a hányást megúszod, mert nem vidám :)


Üdvözöl egy 11 heteske

2008. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!11hetes vagyok és már 9kg-t felszedtem, én elég vékonyan estem teherbe(57kg-178cm), a védőnőm megnyugtatott, hogy be kell párnázni a picit, nem szabad "fáznia", tehát ez normális.ÉN is cigiztem,kávéztam ,állandó székelési problémám van, szinte már tábort verek a Wc-n :( Szedek MagneB6-ot, de nem érzem, hogy jobb lenne, mivel veszélyeztett vagyok mozogni csak a 12.héttől szabad /egy hét és nekilendülök a kismamajógának/. Remélem én sem leszek bálna. Mozogj vmit, egyél tudatosan és minden rendben lesz- csinos kismama leszel:)
2008. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!