Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Évek óta 48kg vagyok. Most...

Évek óta 48kg vagyok. Most léptem a 6. hétbe. A doki szerint kb.10kg-ot fogok felszedni szülésig. Ez normális vagy kevés?

Figyelt kérdés
Van valaki, aki hasonló "paraméterekkel" rendelkezett terhesség eléjén? Ha igen, mennyit hízott? (Tudom, hogy alkattól függ, csak kíváncsi vagyok. Természetesen nem fogom magam diétára fogni, de azért nem is akarok reggeltől estig zsíros, agyon cukrozott, magas kalóriatartalmú ételeket enni. Tíz évvel ezelőtt 13évesen csak 46kg voltam, szóval csupán 2-3kg jött fel 10év alatt.)
2008. nov. 5. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj nem ertem miert kellene zsiros es agyon cukrozott eteleket enni azert mert terhes vagy.

Teljesen normalisan etkezzel, egyel fott etelt es gyumolcsot, zoldseget, minden vitaminra szukseged van.

50 kg-val lettem terhes, es 7 kg-t szedtem fel, de amikor megszultem le is ment minden rolam.

En kulonben merges vagyok amikor egy kismama azon gondolkozik hogy most ennyi vagyok es most ennyi leszek, de mi lesz ha....

A legfontosabb az, hogy a baba is es te is egeszsegesek legyetek, es nem pedig a kg!

Vegig tornaztam es uszni is jartam a terhessegem alatt.

2008. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 47 kg-ról indultam a terhességem elején,szintén 23 éves vagyok. 67 kg-mal mentem el végül szülni úgy,hogy mindent ettem,amit megkívántam(ez lehetett akár csoki,akár saláta). Az első 2 hónapban szinte semmit nem híztam,utána 5 hónapos terhesen már kb 10 kg-mot,a másik 10-et meg a következő 4 hónapban... De ez a hízás dolog nagyban függ attól,mekkora a baba,mennyire vizesedsz,mennyi a magzatvíz-ez mind lejön a szülés alkalmával. A kórházból én 57 kg-mal jöttem ki, rögtön 10 kg minusszal:) Most 2 hónapos a pici,ez alatt 3kg-mot fogytam,és most 54 kg vagyok,de nekem ez tetszik,mert sosem tudtam hízni:) Bár a hasamból még kell letornáznom,de majd idővel az is meglesz.:)


Boldog babavárást kívánok:)

2008. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 50 kilóval kezdtem a terhességemet, de sajnos dohányzás elhagyása miatt rögtön felugrott 8 kiló, most már 67 kiló vagyok, de stabilan egy hónapja, azóta nem jött fel plussz kiló. Hogy mennyi megy le, az majd még kiderül. Minden jót! 37 hetes kismama.
2008. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak: Engem a súlygyarapodás szimplán kíváncsiságból érdekel, nem pedig azért mert úgy akarnék kinézni, mint vmi topmodell. A túl sok zsíros kaját arra értettem, hogy van, aki egész terhessége alatt mit sem törődve a súlyával fagyival tömi magát egész nap, csak mert kívánja, aztán meg hüppög ha felugrik 20-25kg. Azért valljuk be, nem hiába mérik a kismamák súlyát, hisz van egy egészséges határ, amit nem lenne szabad túllépni.
2008. nov. 5. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
ne is haragudj de a doki honnét tudja mennyit hizol,én az elsövel 16kg hiztam a másodikal 10kg a harmadikal most vagyok 26hetes terhes és már 12-13kg tartok és nem zabálok de mégis hizok szoval ezt nem lehet kiszámitani
2008. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. Gondolom saccolt az alkatom miatt.
2008. nov. 5. 15:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Ténleg ne is haragudj meg, de pont az alkatod miatt nem lehet ezt megsaccolni, általában akinek kevesebb a súlya az hizik 20-25 akár 30kg-t is, mert a szervezete tartalékol.Én 50kg-ról kezdtem, versenysportot

függesztettem fel a terheség miatt, most 72kg vagyok 37hetesen. Az első lányomnál is 20kg hiztam,aztán szépen visszament a súlyom 49kg-ra.

Boldog babavárást!

2008. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én az első terhességemet 45 kg-val kezdtem és 20 kg jött rám, de 2 hónappal a szülés után már majdnem teljesen a régi volt a súlyom. Most 46-ról indultam és eddig 13 kg-t híztam, a 34. hétben vagyok, a védőnőm szerint rámfért.
2008. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Még csak annyit, hogy állítólag akik az árlagnál kisebb súllyal indítanak, azok többet szoktak hízni a "megengedett" 10-12 kg-nál, hiszen ahhoz, hogy biztonságban és rendben fejlődjön a baba, ki kell hogy legyen "párnázva" a környezete, vagyis a tested.
2008. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én 49-ről indultam és a 26. hétre 8 kg-ot szedtem fel, de ebből majdnem 3 kg volt a 22. és a 26. hét között a gyarapodás (szóval hirtelen híztam sokat). Ekkor a doki azt mondta, már nem nagyon hízhatok többet, mert nekem lesz rossz. Azóta a sós, cukros és fűszeres ételeket megpróbálom mellőzni, és így kicsit csökkent a súlyom (biztos lement egy kis víz), de most már megint nő.


Tényleg neked lesz rossz, ha sokat hízol (pl. terhességi cukorbetegség alakulhat ki), úgyhogy figyelj oda rá, hogy mit eszel (inkább sok gyümölcs, zöldség, kevés zsíros, fűszeres, sós, cukros étel).


Én az első 12 hétben semmit sem híztam, , a 12-től a 22-ig 5 kg-ot és utána még 3-at.


Boldog babavárást, jó egészséget kívánok!


29 hetes kismami

2008. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!