Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magnéziumot lehet szedni?

Mennyi magnéziumot lehet szedni?

Figyelt kérdés
Ma teszteltem pozitívat, 2 hét múlva megyek dokihoz. Görcsökre javasolták a magnéziumot, mennyit lehet szedni belőle?

#görcs #Magnézuim
2020. máj. 7. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Rá van írva mindnek a dobozára/betegtájékoztatójába.


Amúgy nem célszerű azonnal bekapkodni a max adagot, mert később, amikor tényleg szükség lenne rá a keményedés miatt, nem tudod majd hová emelni az adagot.


Szóval vegyél be egy szemet.

2020. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem vettem még be, nincs komoly görcsöm, csak kis szúrkálódás. Előre érdeklődöm 😄
2020. máj. 7. 20:44
 3/18 anonim ***** válasza:
A magne b6 bol 3x2 a magnerotbol,3x1
2020. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ignis Subdialis ***** válasza:
90%

Igen, ha feszülést, keményedést, vádli- vagy bármilyen izomgörcsöt tapasztalsz, akkor kell majd szedni magnéziumot.

A tünetek erősségétől függően akár napi 1000-1400 mg tiszta magnézium is bevehető.

De két fontos dolgot tudnod kell.

1) A magnézium felszívódási hatékonysága eltér attól függően, hogy milyen magnéziumvegyület a tiszta magnézium hordozója. Erre is igaz, hogy a szerves vegyületek jól felszívódnak (pl. magnézium-citrát, -laktát, -orotát, -glükonát, -aszkorbát stb.), de pl. a magnézium-oxid szinte egyáltalán nem szívódik fel. Ezért meg kell nézned a termék összetételét, hogy tudd, mennyi magnéziumra számíthatsz belőle.

2) A magnéziumvegyület tömege mindig nagyobb, mint a tiszta magnézium tömege. Ezt csak azért írom, mert vannak olyan "jófej" készítmények, ahol az utóbbit elegánsan elhallgatják. Ezért sok kismama, aki magnesii citricit vagy Magnerot-ot szed, azt hiszi, hogy egy tablettában 500 mg magnézium van, holott csak a töredéke. Magnesii citrici esetében 500 mg magnézium-citrátban 57 mg a tiszta magnézium, Magnerot esetében pedig 500 mg magnézium-orotátban 33 mg a tiszta magnézium, sima MagneB6 tablettában 48 mg a tiszta magnézium.

Szóval ha erős görcseid lesznek, tisztában kell lenned vele, hogy az 1000-1400 mg bevehető magnézium az a tiszta, elemi magnézium tömege, nem a magnéziumvegyületé.

2020. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ignis Subdialis ***** válasza:
86%
Még annyi széljegyzet a témához, hogy amit viszont érdemes már a kezdet kezdetén szedni, az a D-vitamin (ideálisan K-vitaminnal együtt és legalább napi 2-3000 NE), illetve az emelt szintű folsav a 12. hétig. A D+K vitamin a baba csontozatának, immunrendszerének (és persze a tiédnek) fontos, az emelt dózisú folsavról pedig kimutatták, hogy segíti megelőzni egy gerincfejlődési rendellenesség kialakulását az 5-6. hét körül, ezért javasolják már a fogantatás előttől szedni, mert sokszor még nem tesztelnek akkor a nők, amikor ez a fejlődési szakasz lezajlik. De ha korán teszteltél és még nem szedsz folsavat, érdemes bevenni a napi 3-6 mg-ot, gyógyszertárban van 3 mg-os folsav pont erre a célra.
2020. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Az előttem lévő tökéletesen leírta :D


Saját tapasztalatot tennék hozzá: a magnerotot szedhetem mint cukorkát, annyira gyenge, semmit nem hat, tényleg harmat gyenge. En magne b6 ot szedek, a legerősebbet amit patikában kapok, és ez válik be nekem. De persze minden szervezet más, szerinzem ki kell tapasztalni.

2020. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz! Köszönöm a válaszokat. 2 hónapja szedek terhes vitamint. Remélem abban minden van ami kell 😊
2020. máj. 8. 06:01
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
#4 köszönjuk Emese a kis előadást,de szerintem ez senkit nem érdekel.
2020. máj. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 engem speciel érdekelt. Nagyon hasznos dolgokat tudtam meg belőle. Tökéletesen leírta amit a kérdező tudni akart szerintem. Bár minden válaszoló ilyen értelmes lenne!
2020. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is hasznos válasz volt! Ment is a zöld kéz, sokat tanultam belőle. Első várandósságom, minden nagyon új, jól jönnek a hasznos infók!
2020. máj. 8. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!