Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek keveset eszem?...

Szerintetek keveset eszem? Lassan 13 hetes lesz a baba

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rosszul voltam 2 hónapig, a húst most sem igazán tudom megenni, nem hánytam sokszor, de nem volt étvágyam, fél kg jött fel rám eddig. Reggelim általában tojás, vagy 1 szelet kenyér valamivel, melegszenya, de mindig igyekszem zöldséget enni hozzá. Gyümölcs napi szinten van, tegnap gyümi salátát ettem 2x is. Ebédre saláta leves, vacsira paprikás krumpli magos kenyérrel, savanyú ubival. Este 9-10körül még szoktam enni egy joghurtot, almát, banánt.. A csokit, nasikat nem kívánom annyira, inkább savanyú káposztát, befőttet szoktam enni :D Kicsit nekem kevés kajának tűnik ez, mit gondoltok? 55 kg ról indultam 157 cm vagyok.
2020. máj. 8. 09:36
 1/7 anonim válasza:
100%

Annyit egyél amennyi jólesik, én 9 kilót híztam csak. Majdnem négy kilós volt a kisfiam így is.

Én is így ettem, változatosan, gyümölcs-zöldség, ahogyan te is. Kóla-csoki-süti-nasi-szörpi nem volt direkt.

2020. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor meg nem kell hízni, 50-80 gramm a baba, a mehlepeny es magzatviz sulya is elhanyagolhato.
2020. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés!
2020. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy elegendő, én is így voltam. Kb 20. Hétre jött vissza teljesen az étvágyam. :)
2020. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jó.
2020. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírom neked velem hogyan volt. A 6. héttől voltam rosszul, a 8. héttől hánytam folyamatosan a 36. hétig. Az étel, víz mellett a vitamint is kihánytam. 58 kg-val estem teherbe és ugyanennyi kilóval mentem szülni, császár után 47 kg voltam. Az első trimeszterben a magzat csak 5 cm nagyságúra nő, ilyenkor teljesen mindegy, hogy mennyit eszel. A 2. és a 3. trimeszterben már fontosabb az evés, de én mondjuk akkor sem tudtam, a lányom tökéletes súllyal született, az ásványi anyagokat pedig nagyon ügyesen kivonta a szervezetemből, a vasat vénásan pótolták, és 9 fogam ment tönkre a terhesség alatt. A magzatok nagyon jók ebben, hogy anyától elszedjenek mindent, ezért születtek a háborúban is normál súlyú babák. Szerintem aggódnod nem kell, egy napi ételed nekem kb. egy heti adag volt és egészséges babát szültem.
2020. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, megnyugodtam. Elsö baba, így nem tudtam mennyire oké ez, minden gyerekes bnőmtől azt hallom, hogy falás rohamaik voltak és hogy már híznom kellett volna az elején is többet. De jelenleg örülök, hogy már végre eszem, mert volt, hogy krumpli pürén éltem csak. Utolsó, na ez nagyon kemény, ilyet még nem is hallottam... Nekem is a dokinőm mondta, hogy mindent elvesz a baba,nem kell aggódni. Remélem 10 kg tól én sem fogok többet hízni, mivel alacsony vagyok+gerinc problémám is van sajna,de hát tudom, ez nem kívánságműsor :) Lassan elkezdem a kismama tornát, végre több az energiám is, alakulok :)
2020. máj. 8. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!