Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatt lehet epret...

Terhesseg alatt lehet epret enni ?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom hogy veszelyes a Toxoplasma fertozes miatt. 12 hetes vagyok es a 7.hetben negativ lett a Toxo eredmenyem, viszont most annyira megkivantam az epret hogy muszaly volt ennem , viszont lelkiismeretfurdalasom van mert neten csak riogatnak ezzel kapcsolatban . Nagyon jol atmostam , szinte mar hipohonder modra :))

2020. máj. 22. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Én is szoktam enni. Forró vízzek átmosom többször.

Mi köze van a toxoplazmához? Azt nem a macska terjeszti?

2020. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1: a toxoplazmózist elsősorban a mosatlan gyümölcsök zöldségrk terjesztik.

Keressetek rá a Zállatorvos youtube videójára ezzel kapcsolatban.

2020. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem azt mondta nőgyógyász és a háziorvos is, hogy a háziállatok terjesztik.

Meg ne haragudjatok, de szerintem mindenkinek van annyi esze, hogy megmossa a gyümölcsöt mielőtt megeszi főleg terhesen. Ne vicceljünk már.

2020. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Mosd meg jól és eheted, persze.

Így van, mosatlan zöldség és gyümölcs terjeszti ELSŐSORBAN.

2020. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Terhességem alatt 2 hónapig szinte csak epren éltem. Az volt az egyetlen amit meg tudtam enni és nem jött vissza 🤷‍♀️ Semmi baj nem lett.
2020. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne enni? Bármelyik gyümölcs, vagy zöldség lehet szennyezett, ha nem mosod meg (!), de nyilván megmosod, az eper nem okoz nagyobb bajt, mint bármilyen más gyümölcs.
2020. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

#3 igen a macska ürülékében van, de a macska belepiszol a földbe és onnan kerülhet föld közelében termő zoldsegre gyümölcsre, eper, retek ilyesmi.(attól mert bolti, még lehet macska a farmon, ahol termesztik, a házinál meg főleg)

Kedves kérdező, ha jól megmostad nem lesz baj :)

2020. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hű de nagy bajban lennék ha nem lehetne. Soha nem voltam egy nagy eperrajongó. Talán szezonjának egyszer kétszer ettem, ha kedvem szottyant. De mióta terhes vagyok meg vagyok veszve érte. Szóval az elmúlt 8 hónap alatt kiló számra toltam befelé.
2020. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Mosd meg rendesen, akkor nem lesz bajod. Gyakorlatilag le kell róla mosni minden földmaradványt. En is végig negatív voltam. Nem egy nagyon gyakori betegség ám, pedig en a terhességem előtt tényleg soha semmit nem mostam meg. Voltak macskáink is. Azt mégse sikerült összekalapálnom magamnak egy toxot 30 év alatt. Szóval nem kell parázni. Elég ha elővigyázatos vagy.
2020. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!