Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eper és terhesség? Lehet...

Eper és terhesség? Lehet epret enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lehet terhesen epret enni?

11 hetes vagyok és szinte minden nap vagy 10 szemet megeszem, mert nagyon sokat kapok meg veszek is, mert nagyon szeretem.

sajna nem vagyok túl gyümölcsös, de az eper és a banán a kedvenc:))


Hallottam egy két helyről, hogy nem ajánlatos terhesség alatt epret enni...


ez igaz?ennek mi a valóságalapja?

én nagyon szeretem és úgy vagyok vele, hogy mait kíván a kismami vagy szeret és jólesik neki az a babának is jó.


2009. ápr. 24. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én elmondom h az utolsó 2 hónapban szinte csak epren éltem a terhességem alatt és semmi baja nem lett a kislányomnak.

1 éves kislány anyukája

2009. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,hogy csak szoptatás alatt nem ajánlatos,mert allergiát okozhat a babónak.Terhesség alatt én is ettem (edényszámra:))Semmi baja nincs a lányomnak.
2009. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Én úgy tudom,hogy csak szoptatás alatt nem lehet enni,mert mivel aprómagvas allergizálhat. De én is ettem terhesen,semmi bajunk nem volt tőle
2009. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

oké köszi


akor tömöm magamba:)))nagyon szeretem és olyan jó

2009. ápr. 24. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 10+5 hetes vagyok, és én is nagyon sok epret eszem.Semmi baja nem lesz a babádnak tőle.Én azt hallottam,hogy csak kisbabáknak nem lehet adni egy bizonyos ideig, mert allergiás reakciót válthat ki.

Boldog Babavárást! :)

2009. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugodtan lehet ennei epret a terhesség alatt, a lényeg, hogy alaposan mosd meg evés előtt. Ugyanis mivel földön termő gyümölcs, könnyebben össze lehet szedni tőle szalmonellát és a toxoplasma miatt is vigyázni kell rá.

Én is rengeteget ettem mikor a kisfiammal voltam terhes és most is alig várom már, hogy beérjen a nagyszüleim kertjében.

16 hetes kismama

2009. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én is ma vagyok pont 10+5 :)))))))
2009. ápr. 24. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
A második trimeszterben ha nem ettem meg 5kg epret akkor egyet sem.Azt olvastam hogy sok benne a vas,ugyhogy kifelyezetten jót tesz kismamáknak.Nyugodtan egyél
2009. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, most aztán vennem kell mert nagyon megkívántam :)

Nyugodtan lehet enni!!! Csak szoptatásnál nem ajánlják!


Jó étvágyat hozzá :)

2009. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, akkor pont egy idősek vagyunk....:) és hogy érzed magad, vannak émelygések, fáradság?
2009. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!