Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez megfelelő étkezés egy...

Ez megfelelő étkezés egy kismamának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 hetes terhes vagyok és eddig 6 kilót híztam. Néha rám jöttek falási rohamok. Most picit próbálok átgondoltan étkezni,de úgy hogy a baba is meg kapjon mindent, amire szüksége van.Nem diétázok, szóval nem vonom meg magamtól sem a cukrot sem a szénhidrátot csak próbálok kevesebbet fogyasztani belőlük.

Leírom egy napi étrendemet. Szerintetek megfelelő egy kismamának?


Regeli: 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyér vagy szendvicsként vagy hozzá valamilyen tojás, sajt, sok zöldség. Egy pohár tej.


Tízórai: Valamilyen gyümölcs, korpovit keksz vagy natúr joghurt és utána valami gyümölcs.


Ebéd:Épp amit aznap csinálok.

Vagy valamilyen hús körettel vagy amit épp megkívánunk. Tésztafélék, különböző húsok. Hetente 2-3 alkalommal főzelék vagy hús mellé különböző zöldség köretek, párolt zöldség. Hetente többször főzök levest is.


Uzsonna: Pl. Natúr joghurt bele keverve zabpehely.

Vagy gyümölcs, zöldség.


Vacsora: Ez is változatos. Igazából itt is, amit épp megkívánok. Szendvics, bundáskenyér, tojás, vagy ha maradt egy kicsi az ebédből, akkor abból pár falat.


Naponta 2 liter víz.

Emellett néha természetesen becsúszik néha 1 szelet süti vagy Kfc-s kaja, de sokkal visszafogottabban mint eddig.

56 kilóról indultam és most vagyok 62.



2020. máj. 30. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos jó, én régen voltam terhes, nem tudom már miket ettem, de müzliket meg teljes kiörlésű vackokat nem. Lényegében ebédre, vacsira ugyanúgy főztem, úgy érkeztünk mint előtte. 12 kg híztam, ebből 3,70 volt a kislányom.

Ami jól esik azt edd meg!

Boldog babavárást :)

2020. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tej reggel felnyomja a cukrod. Szóval azt ne. De amúgy teljesen jó. Én is kB így ettem. 12 kilót híztam abból közel 4 kiló volt a gyerek, placenta stb stb :)
2020. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!