Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy érzem, megbolondulok!...

Úgy érzem, megbolondulok! Terhesség alatti étkezés para (liszterózis, toxémia)?

Figyelt kérdés

13 hetes vagyok most, nem ez az első terhességem.

Az első kettőnél tudtam, hogy camambert és lágy sajtok, nyers hús, szalámi ne menjen le, de ezeken kívül nem emlékszem rá hogy bármikor is elgondolkodtam volna, hogy ezt vagy azt ehetem-e. Nem paraztam rá.

Hát, most egy hétig minden másnap ettem juhtúrót, illetve egyszer resztelt májat rizzsel.

Kb.a 4.alkalom juhtúró evés után döbbentem rá, hogy kb 1/3-ad rész pasztőrözetlen juhtejből van.(bolti, csomagolt bryndza a Lidliből).

Ez egy hete volt. Azóta kb mindent amit eszek előtte googlezok, hogy mehet-e. Be vagyok tojva de nagyon durván. Az elmúlt 6 hétben volt többször hányás, hasmenés is. Bár az epémet kivették idén tavasszal, és ha terhesség óta lement pl 2 szelet zsíroskenyér akkor is megy a hasam.. De ez csak terhesseg óta, előtte nem ártott meg a zsír hiába nem volt már epém..Szóval attól is lehetett hasmenésm de persze én ezekhez a baktériumokhoz társítom..

Esküszöm úgy érzem, hogy be fogok csavarodni!!

Alig merek enni valamit már.

Tudom, hogy ez most eleggé betegesnek tűnik, valószínüleg az is..

De mi a francot csináljak ellene?



2019. dec. 21. 19:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébkent toxémia szürésem 8 éve volt, akkor kijött hogy regebben mar megfertőzödtem.. De most olvastam egybulúj tanulmámyt hogy allítólag ha mar elkaptam is újra aktiválódhat..
2019. dec. 21. 19:32
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Nehezen hiszrm el, hogy neked van már gyereked. Akkor nem paraznál.

Én terhesen csak a nyers húst és a nyers füstolt hust kerultem. Szalákit ettem. Semmi bajom nem lett tőle.

Szerintem higgadj le és élvezd a terhesseget. Edd, ami jol esik...

2019. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Fejezd be a parázást, az ég világon semmi bajod nem lesz. A szó ami keresel a toxoplazma, és nem fogod újra elkapni.


Egyik baci sem okoz amúgy hasmenést... Ellenben epebetegként ha nem tartod a diétát, sokat fogsz foscsizni.

2019. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lazuljál el, vagy egyel átlagos és főleg atfőtt cuccokat. Bármit eszel, ha nem nyers, bajod nem lesz tőle.
2019. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ugyanez volt velem az elejétől úgy félidős koromig.

Csak nekem pluszban negatív a toxo szűrésem, pedig világéletemben macskák közt éltem, annak minden velejárójával, nyersen kóstoltam fasírtot, nyers kolbász, tojás, fáról a gyümölcs, stb. Terhesen meg minden ilyet kerültem. És 3 hetente írtam ide egy ilyen kérdést :)

Nem kapod el újra a toxoplazmózist. A lysteria ritka. Nem a Lidl túró okozza. Ne hagyj a hűtőben semmit 3 napnál tovább amit kibontottál, takarítsd gyakran, egyszerre kevés tojás legyen otthon, hogy ne a régit edd. Moss meg mindent főzéskor, gyümölcsöt, zöldséget mosva edd. süss-főzz át mindent húst. Kb ennyi. Az epe dologhoz nem konyítok..

Üdv

33hkm

2019. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, toxoplazma fertőzés... Éppen az első terhességem leleteit néztem meg a toxoplazma vérvételt eredményét keresve, amit akkor 16 hetesen vettek le és mivel az elsőnél toxémiás voltam így valószínüleg ezért maradt a fejemben..

Átsütöm, főzöm a dolgokat persze.

De ennél a terhességnél egészen idáig egyszer sem googliztam rá hogy mit lehet vagy nem lehet enni ilyenkor, valószínüleg az első két terhesség miatt gondoltam,hogy tudom mit nem lehet..

Hát igen, csak az már rég volt és akkoriban még nem ettem juhtúrót.

Köszi a válaszokat!

2019. dec. 21. 20:04
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Toxóplazma amire Te gondolsz nem toxémia.

A toxémia terhességi "mérgezés" magas vérnyomás extrém.ödémásodás éa fehérje vizelés a 3 legfőbb tünete. A lepény gyorsan öregszik a gyerek nehezebben fejlődik kisebb soványabb. - sorvadt-

Egy 2x toxémiás terhességet végig vívő anyuka ✌️🤭

Sajtoknál a penészes sajtok illetve a nem eléggé pasztörözöttek okozhatnak gondot. Megsúgom a 2.terhességemnél 2 pofára ettem a gorgonzola sajtot semmi bajom nem volt se a gyereknek.

2019. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nah most világosodtam

Mev


2 hete a füstölt sonkát nyomom...

Valamiért kiment a fejemből, hogy nem hőkezelt.



De amikor a professzoronak azt mondtam a füstölt árura, hogy "nyers", akkor fél órás kiselőadást tartott, hogy az miért nem nyers 🤣


/ Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi kar/



Nekem a dokim ( Czeizel intézetes annyit mondott, legyen meg ízható, nyomomkövethez helyről.

És ne most akarjak Tatárbeefsteak vagy szusi partyt tartani...

A fasírtot ne kóstolgassam nyersen. Szalmonella ellen kezelt tojást vegyek, akkor nyugodtan ehetek majonézt is.

Méz.. sajtok... halak.. stb

Ne görcsöljek ezen..

2019. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia, nekem a midwife azt mondta, hogy májat ne egyek az a vitamin miatt(látásra lehet hatással) . Nem hinném hogy baj lenne belőle de talán a továbbiakban vigyázz vele.

A sajtok kapcsán meg ha hőkezeled akkor lehet camembert is

2019. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó is amikor az ember minden szart elhisz amit az interneten tanulmányként tüntetnek fel.. Valóban kicsit túlzásba estél.. Próbálj meg lazítani, mert így befogsu csavarodni. Egyél amit megkívánsz, nyilván nyershúst ne, de sajtot nyugodtan ehetsz kivéve a penészes sajtok, minden más mehet sőt szüksége is van rá a szervezetnek

Tévhit azis, hogy májat nem lehet enni. Semmi baj nem lesz belőle. Nyilván azt sem kétpofára, de ha egy héten egyszer májat eszel az égvilágon semmi baja nem lesz a babának. A toxoplazmozist pedig ha egyszer elkaptad és átestél rajta soha többeg nem kaphatod el. Ha ennyire brutálisan görcsösen ráfeszülsz többet ártasz vele mint használnál.

2019. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!