Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti Ettetek a terhesség alatt...

Ti Ettetek a terhesség alatt hüvelyes zöldségekből készült ételt? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megosztó kérdés, hiszen sokan úgy gondolják, hogy a terhesség alatt bármit lehet enni amit a kismama megkíván...no de pl engem a védőnő óva intett mindentől ami hüvelyes zöldségekből készül, hogy elkerüljem, a felfújódást, valamint megelőzés, hogy ne legyen a baba hasfájós..

Nektek mi a véleményetek?



2019. szept. 23. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom edd, ami jól esik, ésszerű keretek között.


Hülyeség, hogy hasfajos lesz a baba, csak mert babot és borsot eszel. Azt is lecsapnám, aki kitalálta.


Egyed nyugodtan, én is eszek mindent. A kávét és a kólát mérsékeltem, ennyi.

2019. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
En csak a kaposztat kerultem vagy csak nagyon ritkan ettem mert az felfujt es gorcsolt tole a hasam. De az hogy azert be egyek valamit hogy a baba nehogy hasfajos legyen szerintem hulyeseg. Sokan meg szoptatas alatt is esznek mindent ahogy elotte es a baba nem hasfajosabb vagy erzekenyebb mint az amelyikknel szinte dietasan etkezik az anya.
2019. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ettem mindent, ami jól esett az alkoholon és nyers húsokon kívül. De tényleg, mindent. Néha a paradicsomtól csikart a hasam, az volt az egyetlen amivel óvatosabb voltam, de azt is ettem gyakran.
2019. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Én ettem. Egyedül a terhesség vége felé volt egy alkalom amikor bab után annyira rosszul voltam annyira felfújt, hogy azóta sem mertem enni babot pedig nem szoptatok.

Lehet hogy lesz ilyen de nem biztos. Attól pedig nem lesz hasfájós a baba ez hülyeség 🤷‍♀️

2019. szept. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szoptatásnál kell kerülni a puffasztó ételeket, nem terhesen!
2019. szept. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem eszek hüvelyeseket, pedig nekem anno javasolták is, hogy egyem, mert jo tápanyagok. Ilyet nem hallottam, hogy kerülni kellene. Szoptatás alatt is akkor kell kerülni, ha a baba szeles lesz tőle.
2019. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Savanyúságot és káposztát kívánok minden mennyiségben! Így nehezen tudom kerülni. Azt mondják amit a kismama megkíván azt kell enni. Na én azt eszem.

Én pl.nem kívánom az édességet, akkor a babám nem lesz édesszájú...?! 🤔

2019. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ennék ha tehetném, próbálkoztam is babbal, zöldbabbal, borsóval.Viszont annyira felfújnak és görcsöl tőlük a hasam (volt, hogy hánytam is babos étel után), hogy hanyagolom őket inkább.Én nem tartom valószínűnek, hogy emiatt lenne egy baba hasfájós később.


12hkm

2019. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!