Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Decemberben megyunk sielni...

Decemberben megyunk sielni Ausztriába. Akkor leszek 9 hetes. Egy kicsiket felek, hogy nehogy valami baj legyen. Nem is vagyok valami jo sielő. Mire figyeljek, hogy minden rendbe legyen?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Ne ess el! Én a helyedben csak óvatosan csúszkálgatnék. Vigyázz nagyon magadra, semmi baj nem lesz abból szerintem, ha most kihagyod a fekete pályát! :-)

Most komolyan, tényleg vigyázz, ez egy elég érzékeny időszak.

(Én 9 hetesen vetéltem el.)

2008. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hát próbálj meg nem elesni és vigyázz magadra nehogy felfázz vagy megfázz.


Bár én a helyedben csak nagyokat sétálnék a hegyekben a tiszta levegőn és kerülném a síelést.


Jó babavárást!!

2008. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egy dolgot figyelnék: a többi síelőt a pálya tetejéről egy jó meleg overallban. Meg esetleg a szép havas tájat kicsivel később egy meleg teázóból forrócsoki szürcsölgetés közben.

Legalábbis a síelés nem tartozik a terhes női sportok közé, nekem a doki a raftingolással együtt a kerülendő dolgok között említette. Mennék a helyedben, magát az utat és a napot nem hagynám ki, de a síelést nem vállalnám be...

2008. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tobb honapot dolgoztam Olaszorszagban egy siparadicsomban. Ott tudtam meg igazabol, hogy a sieles az egyik legveszelyesebb sport! Rengetegen halnak meg, csak egy "sima" utestol, esestol. Nalunk volt olyan, aki reggel elment a szallodabol, de mar csak a mento hozta vissza begipszelt labbal es torott kezzel a 20 eve super sizo, stramm, vagany, sielni imado ffit!

Tolem az egesz 9 honapot vegig sielheted, en a helyedben NEM tennem. En felelotlensegnek tartom, ha te elmesz, es sielni fogsz!

Egesz eletedben minden evben, akar tobbszor is alkalmad lesz (remelhetoleg) sielni, elvezni ezt a gyonyoru sportot. De ugy gondolom, hogy sajat magad es a kisbabad egeszseges elete MOST fontosabb! Szerintem ne menj sielni, 9 honapot probalj meg "csiga verukent" elni.

Teljesen ismeretlenul, de 100 % -ig jo indulatbol irom neked ezt, lehet hogy egy kicsit durvanak tunik a stilusom, de ne haragudj, felelotlenseg amit teszel!

Tudod miert? Mert sielni menned nem muszaj. Akkor miert teszed ki magadat egy veszelyes helyzetnek, egy olyannak, ami nem MUSZAJ.

Gondold meg jol, de az imak nem mindig segitenek!!!

2008. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy egyáltalán felmerül egy kismamában a síelés gondolata. Ne vedd kérlek zokon, de ez az egyik legveszélyesebb sport egyébként is, nem még várandósan! A kismamák egyik legnagyobb ellensége az esés, aminek az esélye síeléskor a sokszorosára nő. Az utat talán nem kellene lemondanod, de szépen kérlek, fogadd meg a tanácsunkat, és ha jót akarsz magadnak és a babának, magát a síelést hagyd ki a programból!!! Inkább sétálj és gyönyörködj a tájban!
2008. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az mondta az orvosom, hogy az elábbi sportokat feltétlenül felejtsem el a terhességem alatt: Síelés, lovaglás.

Biciklizni is csak nagyon óvatosan, de jobb, ha azt sem teszem.

Amúgy sem vagyok a síelés szerelmese, de természetesen el is kerülöm ebben az időszakban. Egy esés sajnos végzetes lehet.

Én elmennék a helyedben Ausztiába és részt vennék az utazáson, azt ne hagyd ki. Én sem tenném. De semmiképpen sem síelnák és elkerülnéma csúszósabbnak ígérkező részeket.

Fogadd meg a tanácsunkat, jót akarunk neked, a saját és a kicsibabád érdekében. Nem éri meg, hidd el.

Pihenj, élvezd a szép környezetet, egyél jókat, de ezt a részét most hagyd ki.

Minden jót neked!

2008. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan verd ki a fejedbol ezt a butasagot!!! Ninc olyan epeszu orvos aki erre aldasat adna. nagyon veszelyes!!! Ha vegig ki szeretned hordani azt a babat akkor ki kell talalni valami mas mokazast decemberre. Meg fogod banni ha elmesz. Ne rizikozz. En annyi szornyuseget lattam miota terhes vagyok hogy nem merek meg hirtelen moccani sem. 4en voltunk baratnok akik par het elteressel egyszerre lettunk terhesek de sajnos csak en maradtam a pici 27 hetes pocaklakommal: 2 lany elvetelt egy meg koraszulott es a babaja kuzd az eleteert... A sors kiszamithatatlan. Annyi baj tortenhet a terhesseg alatt ne legy ilyen konnyelmu hogy szandekosan teszed ki a babadat egy ilyen veszelynek.
2008. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is arról van csak szó,hogy Te,hogy sielsz, de mi van a többi emberrel aki neked eshet, neked mehet..??Szerintem se sielj! Nagyon nehéz lemondani róla, tudom, de hidd el sokkal jobb lesz mikor már ott lesz veletek a gyerkőc és együtt sielhettek, ez a kis áldozat megéri!
2008. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy sírajongó vagyok, de a síelést kihagyná/kihagyon terhesen. Igaz én már nem is tudnék nagy hassal, pedig annyira mennék.

Majd jövőre.

2008. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszotokat. Ezt en is igy gondoltam, csak meg nem mondtam ki magamnak hangosan.

Megfogadom a tanacsotokat es csak setalni, gyonyorkodni fogok a termeszetben.

Koszike!

2008. nov. 24. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!