Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van rá esélyem, hogy magmarad...

Van rá esélyem, hogy magmarad így a baba, és egészséges lesz?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy én magam is tudom, hogy oltári baromságot csináltam, és borzasztóan szégyellem magam.Tehát a kioktatást és a földbedöngölést most, ha lehet, mellőzzétek. Szóval, két és fél hónappal ezelőtt, még a járvány kitörése előtt voltam egy baráti összejövetelen, ami nagyon eldurvult, többfajta italt is kevertem egymással, végül ezt megfejeltem egy Frontinnal. Hozzáteszem, nálam ez nem megszokott, mert az egészséges életmód felé hajlom, de az elmúlt hónapokban annyira borzasztó pocsékul éreztem magam lelkileg, hogy totál a padlóra tett, és egyedül a barátaim jelentettek számomra vigasztalást. Mivel nem igazán szoktam túlzásba vinni az ivást, pár feles után teljesen kifordultam magamból, beleugrottam minden hülyeségbe. Amikor elkezdtem mesélni az egyik barátomnak, hogy mennyire botrányosan érzem magam mostanában, megkínált egy szem nyugtatóval, mondván, neki az segíteni szokott. Na, ez az, amit viszont én még sosem próbáltam,de akkor jó ötletnek tűnt, elfogadtam... onnantól káosz volt az este, semmire nem emlékszem, csupán töredékes hang-és fényfoszlányokra... Másnap a detoxon ébredtem. Már ezért is rohadtul szégyellem magam, páromon és a társaságon kívül, akikkel voltam, nem is tudják ezt rólam. De, hogy teljes legyen a kavarodás, 3 nappal ezelőtt lett egy pozitív terhességi tesztem... Volt pár gyanús jel, már több, mint egy hónapja, de eddig mindig elhessegettem a gondolatot. Amikor viszont múlt hónapban nem jött meg, rávettem magam, és csináltam tesztet, amin élesen virított a két csík... Olyan sokkot kaptam, hogy két napig beszélni sem tudtam, néhány napja egyedül vagyok itthon, és egyelőre még csak a legjobb barátnőmet hívtam föl, zokogva elhebegtem neki, hogy mi történt velem. Hétvégén viszont visszajön a párom, muszáj lesz vele is beszélnem, sőt, dokihoz is elmennem, de már a hideg kiráz a gondolatra is. Iszonyúan félek attól, hogy a detoxos estén már bennem volt a baba, mert nagyjából azzal egyidőben kezdődtek a tüneteim is. De mivel testileg-lelkileg egy roncs voltam az utúbbi időben, PCOS-em van, a pajzsmirigyem sem az igazi, és súlyos vérszegény vagyok, bele sem gondoltam, hogy ilyen ramaty állapotban teherbe eshetek. Ezért a védekezést sem vettük komolyan. Terveztünk babát, de nem mostanra, hanem 2-3 évvel később. Viszont sosem tudnám elvetetni a gyermekemet, aki egyszer megfogant bennem. Bár mondom, hogy szentéletű vagyok, de ez egy érzékeny pontom. Viszont most el nem tudom képzelni, milyen állapotban lehet bennem az a szerencsétlen gyerek, mindenképp szeretném megtartani, és mindent megtennék, hogy egészséges legyen, és ha lehetne, visszafordítanám az időt, hogy az az este véletlenül se történhessen meg. Mióta megtudtam, napok óta csak sírok, nem eszem, nem alszom, már bedagadtak a szemeim, és iszonyúan be vagyok pánikolva a gondolattól, színt valljak a párom, a rokonok és az ismerősök előtt. Borzasztó érzés, hogy életemben egyszer csinálok iszonyú nagy hülyeséget, azt is a legrosszabbkor, igazi rémálom, ami velem történik. Mit gondoltok, van még esély, hogy életben marad a kisbabám? Még egyszer kérem, hogy csak olyanok írjanak, akik nem ítélnek el egyből, és nem hordanak le a sárga földig, mert ígyis megállás nélkül ostorozom magam. Bocsi a hosszúság miatt is, de borzasztóan le vagyok sokkolva még mindig... 27N

2020. jún. 3. 02:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem tudlak elítélni, mert emberből vagyunk gyúrva. Van, aki még nagyobb baromságot csinál!!!

Először is szerintem próbálj megnyugodni! Akármi is történt, már megtörtént. Másodszor is a legjobb, ha elmész dokihoz. Megtudod, hogy mennyi idős terhes vagy, ha bizalmad van benne, esetleg megemlitheted, hogy még nem tudtad az állapotodat és ittál, meg gyógyszert vettél be. Csak annyit mondj, ami fontos lehet...

Talán megnyugtató, de egy ember nagyon szívós tud lenni már pár centisen is :D Ahhoz, hogy rendellenességgel szülessen, valószínűleg több 'ütés' kell, ami nem lesz :)

Ha!!! Mondom, ha!!! Esetleg nem maradna meg, biztos oka lesz, próbáld feldolgozni, esetleg szakember segítségével.

Ne vádold magad!!! Bárki elkövethet akár ettől is nagyobb hibát!

Nem tudom, mivel bátorítsalak még...Isten adjon nektek egy erős és egészséges babát!!! 😊 Minden jót!

2020. jún. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lépj túl azon az estén, volt ami volt.

Ami Vegas-ban történik az Vegas-ban marad,hogy egy öreg klasszikussal éljek.

Nem kell ostoroznod magad,megváltozni már nem fog.

Hány hetes lehetsz?

Dokihoz mikor mész?

2020. jún. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem három hónapos terhes vagy, hanem kevesebb. Nem lesz gond.
2020. jún. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Ha ez két és fél hónappal ezelőtt történt, nagy az esély arra, hogy még nem is volt beágyazódva, akkor pedig semmi kapcsolata nincs még veled. És az első 12 hétben általában minden vagy semmi, ha megmarad akkor egészséges lesz! Orvosként láttam durvább eseteket és makk egészséges lett a gyerek. Menj el orvoshoz és minden rendben lesz. Majd írj, szorítok!
2020. jún. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel nem lesz semmi baja, bár jó lenne tudni hány hetes terhes voltál a bulin, utolsó menstruációtol számolják a heteket. Egy frontin nem mennyiség, de ráinni nem kéne. 5-6. hétig át se megy a babába.
2020. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén szólva én legjobban attól ijednék meg, hogy nem-e azon az estén estél teherbe. Azt mondod, fogalmad sincs, mi történt veled, csak a detoxban ébredtél.
2020. jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi tavaly májusban párom szülinapja ünnepeltük,és én is ittam. Később kiderült,akkor már terhes voltam. Februárban teljesen egészségesen megszületett a fiam. Valószínűleg még nagyon az elején lehetsz/lehettél,akkor még nem ártott neki. Azzal viszont többet árthatsz,ha stresszelsz,az a babának sem jó. Menj el egy orvoshoz,beszélj pároddal és nyugodj meg,lépj túl azon az estén :)
2020. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Nem lesz baj :) Ilyenkor még a mindent vagy semmit elv alapján simán regeneralodnak a baba sejtjei , ami ha nem sikerül teljesen, akkor nem marad meg a baba. Ne ostorozd magad emiatt. Lehet egészséges kisbabád.

Egyébként hasonlóan jártam én is. Védekezés mellett lettem terhes , nem tudtam róla, szabin voltunk, nyaraltunk, ittam alkoholt , előfordult hogy nem is keveset. A barátnőmmel volt egy nagy lelkizős iszogatásunk , és hát eléggé a pohár feneke alá néztünk. Én is sokkot kaptam mikor kiderült, hogy akkor már terhes voltam. Iszonyat lelkiismeret-furdalásom volt. Nem is terveztük a babát , védekeztunk is, gyakorlatilag csak matematikai esélye volt annak, hogy megfogan. Azóta itt szuszog a kiságyban , gyönyörű és egészséges :)

Én elmondtam ezt a dokimnak és a védőnőmnek is , mind a kettő megnyugtatott. Másokkal is előfordul ez hidd el. Nyilván nem jó , meg mostantól ne csinálj ilyet, szedd a vitaminokat , járj el a szűrésekre , nem lesz semmi gond :)

2020. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én eü-ben sugárveszélyes helyen dolgozom, pont a beágyazódás körül voltam fent egy műtéten. Természetesen ólomba burkolva,a fizikus szakember megnyugtatott, hogy elenyésző dózis, na meg ha túlélte az a parányi sejt valszeg már jó lesz minden. Ezután indultunk 9 órás repülő útra, nászútra. Ott búvárkodás, bicaj, igaz nem ittam alkoholt, s szedtem folsavat mindig. Én is be voltam szrva, de növögetünk szépen, eddig minden rendben hál Isten. Tudom, nem ugyanaz a 2,de jól írják, az elején nincs még méhlepény, nem vagytok összekötve, így ha valami rendellenessége van vagy elhal vagy kiderül UH n hamarosan,s tudsz dönteni. Én csináltattam az előzmények miatt egy elég drága tesztet, ami 12 súlyos kromoszóma rendellenességre szűr anyai vérből, köztül down, patau, stb. Mindenre negatív lett, de természetesen az UH is mérvadó ebben, 3 hét múlva megyek a 20 hetes nagy vizsgálatra. Ja és próbálj meg megnyugodni, azzal sokat ártasz,ha folyton szorongsz és a gondolatoknak borzasztó nagy ereje van. Én is aggódtam, de valahogy mindig mondogattam, hogy jó lesz minden, egészségesek leszünk! A dokinak meséld el mindenképp és lehet elküld genetikushoz. Ha biztosra akarsz menni vesznek chorion boholy mintát v amniocentezis. Én ezt nem akartam, így a fizetőset csináltattam meg, ha ott kijött volna valami, megyek tovább.
2020. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi sokáig próbálkoztunk a babával minden csodaszert kipróbáltam a méhpempőtől kezdve a hőmérőzésen át a gyertyaállásig, ittam a palástfű teát aviva tornáztam szóval MINDENT megtettem. 4x estem teherbe de egyik sem maradt meg 5-7 nap késés után mindig megjött. Aztán mentem volna a meddőségi kivizsgálásra már az időpontom is megvolt így a 30. szülinapom úgy ünnepeltem hogy legalább 15 felest ittam meg mindenféle fütyülős pálinkából, egész este füveztem merthogy elegem lett abból hogy rá vagyok feszülve az egészséges életmódra. 5 nappal később kellett volna megjönnie de nem jött meg így másnap teszteltem ami pozitív lett. Mivel sokszor jártam már így magasról tettem rá hisz úgy sem lesz belőle semmi. Csakhogy azóta sem jött meg.... 21 hetes vagyok és a baba makk egészséges normálisan fejlődik, mocorog és kislány lesz. Pedig a füvezős piálós estén már ott volt a pocakban. Viszont ameddig a méhlepény ki nem alakul nincs kapcsolat közted és a baba között ez gondolom valami evolúciós dolog lehet mert régen modern orvosok nélkül ekkor derülhetett ki leghamarabb ha valaki terhes és a természet így védi a magzatot attól hogy az anya tudtán kívül kárt okozzon benne
2020. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!