Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek az ilyen gondolatok...

Mit tegyek az ilyen gondolatok ellen? (első terhesség)

Figyelt kérdés

Sokszor vannak félelmeim, hogy fogom gondozni, ápolni, szeretni. Lesz e elég türelemem. Már soha nem leszünk ketten a férjemmel. Néha eszembe jut, hogy,"kell ez nekem?!" Aztán rögtön bűntudatom van.Ezzel szemben

imádom mikor mocorog, tervezni a babaszobát, babaruhát válogatni.

Szóval ilyen kettős érzéseim és gondoltaim vannak...

Nektek is volt ilyen? Hogy győztétek le, és milyen volt az élet szülés után, jöttek még hasonló "rossz" gondolatok?


2020. jún. 13. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
17 hetesen nekem is mindig jönnek-mennek az ilyen gondolatok, de én nem parázom túl, szerintem 1. babánál normális. Kicsit ad egy biztonság érzetet az is, hogy olyan a családom, akikre számíthatok. Ha bajba kerülnék ne adj isten pl depreszzió, súlyos kialvatlanság, káosz, bármi, mellettem áll a férjem, a nagyszülők...Nem a nyakukra szülök, mielőtt még jönnek az ősanyák, de nálunk ez a normális és természetes. Rengeteget voltam a nagyiknál és a kiscsajok is rengeteget nyaralnak ott. Az én szüleim, anyósék 50 esek, alig várják az első unokát. Nekem ez a támasz nagyon fontos és meg is nyugtat.
2020. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nàlam is ugyanez megvolt, megijedtem, elbizonytalanodtam szinte egybôl csak a negatív dolgok jöttek elô, hogy ez mivel fog jàrni, milyen lemondàsokkal kötekezettsègekkel jàr. Aztàn szèpen letisztul minden ès magad mögött hagyod ezeket. Màr 2,5 èves a lànyom ès így vissza

gondolva màr nem is tudom mièrt voltam ugy betojva.....vagyis igen sirattam a règi èletem. Egy sokkal boldogabb lett vele, de ezt akkor mèg nem tudtam.

2020. jún. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Teljesen normális , én is sokat aggódtam emiatt , imádok babaruhát venni , babaszobát tervezni ( habár már kész van ) és babás dolgokkal foglalkozni , viszont baromira nem érzem egyelőre azt a földöntúli várakozást amiről egyik másik anyuka /kismama beszámol. Nem tudok beszélni hozza a hasamban , egyszerűen nem érzem a késztetést és nem is én lennék. Nem érzékenyülök el ,ha rá gondolok. Tök vegyesek az érzéseim , egyszer várom , egyszer meg arra gondolok hogy úristen kell ez nekem ?! Amúgy tervezett baba volt :) A férjemmel sokat beszélünk erről , benne is megvannak ezek az érzések , csak neki ritkábban jön elő. Hozzánk kb 2 hét múlva érkezik a kisasszony. Bennem is felmerült ez ,hogy rossz anya leszek e ezekmiatt, de megnyugtattak ,hogy akkor lennék az ,ha nem lennének bennem kétségek és bizonytalanság , mert akkor totál semleges lenne.
2020. jún. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, szerintem ez teljesen normális.

Ez mutatja, hogy pontosan tudod mivel jár egy gyerek.


Hazudnék, ha azt mondanám nem gondolok néha arra, hogy mennyivel egyszerűbb volt az élet gyerek nélkül.


Nekünk hamar lett testvére. 2 év alatti a nagy, 3,5 hónapos a kicsi.


2. Terhességnél durvább volt.,

-már minden tök flottul megy, aztán megint jön egy baba

- megint tolódik a szupi nyaralás

- csalódást okozok a lányunknak

- nem leszünk csak 3-an / olyan van hogy a kicsivel vagyunk csak,de nagyon ritka, amikor a naggyal csak nagy bánatomra/

2020. jún. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!

Rázott a hideg, ahogy olvastam őket! Ugyanezek vannak nálam is, csak ti szépen összefoglaltátok!

"lemondás, kötelezettség, siratom a régi életem".

Nekem sincs az a földöntúli várakozás és a pocakhoz se tudok beszélni, tökre idegen.

Köszönöm mégegyszer, kicsit megnyugodtam..

2020. jún. 14. 07:57
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, szerintem ameddig nem érzed azt, hogy születés után pár hónappal sem alakul a kötódés, esetleg nyűgnek érzed, kedvtelen vagy, addig nincs baj. De az sem szégyen ám. Én eddig 1x sem sírtam el magam UH-n, megható volt, de nem sírtam. Ellenben egy kutyás filmen simán taknyosra bőgöm magam. :D Szerintem mi azért parázunk, mert nem csak a cukcsimukcsi baba illatra gondolunk, hanem bizony sok másra is, és hát ez egy életre szól, nagy kihívás, megrengetheti a stabil kapcsolatokat is.
2020. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsőnél nem volt ilyen, viszont most a másodiknál sokszor eszembe jut, hogy biztosan ezt akarom -e, ugyanazokból az okokból amit a 4- és válaszoló is írt.
2020. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
3-as vagyok , azért a mai napig nekem is megnyugtató ,hogy nem én vagyok a deffektes és más mamik is éreznek így és nem csak az a habos babos álomvilág van ,meg pocak simi meg "annyiravárlakkicsikém" van ,ami pl. Instán napi szinten szembe jön velem 😀 Ettől függetlenül sokat gondolok arra ,hogy vajon milyen lesz , hogy fog kinézni , milyen lesz a haja , szeme stb. Rengeteget parázok azon ,hogy vajon a nevelését ,hogy fogjuk jól csinálni , hovy iktassuk ki a kéretlen tanácsokat stb. Ráadásul nekem összekell egyeztetnem ezt az egészet a munkámmal ,mert vállalkozóként nem tehetem meg hogy évekig itthon csücsülök..konkrétan amit kihagyhatok az kb 3 hét. Az egyetlen mázlim ,hogy apu is vállalkozó és akkor dolgozik amikor akar , ìgy összelehet hangolni , de ez is brutális logisztikát fog igényelni , szóval nekem ez a plusz aggodalom..
2020. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy voltak ilyen érzéseim, hogy lombikbaba (gondolhatod mennyire szerettük volna) és mégis. Sőt, most hogy itt van hús-vér jelenében 3 hónapja most is vannak hasonlók... És ez is teljesen normális. Az anyának is meg kell születni. Meg kell tanulnunk a másikat és ez csak idővel megy 😉😊
2020. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#8 igen :D az instától kiégek. Tudom, hogy csak egy "tökéletes világ", de ott mindenki tündi bündi és rózsaszín köd meg szerelem bla bla bla...

Én is nagyon sokat gondolok rá, és hogy miket fogunk együtt csinálni, szeretném, ha nem "állna meg az élet".


#9 Köszönöm, hogy leírtad ezt. Sokat jelent nekem. És az utolsó két mondatod kiírom a falamra! :D

2020. jún. 15. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!