Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni démoni gyötrő...

Mit lehet tenni démoni gyötrő gondolatok ellen?

Figyelt kérdés

Már hetek óta olyan gondolatok gyötörnek, hogy bevonzok valami rosszat, néha határozottan azt érzem hogy bevonzottam valami szörnyűséget és határozottan azt érzem hogy meg fog történni és ilyenkor depresszióba esek szinte pánikba, hogy mit tehetnék hogy ezt megoldjam, nem tudok másra gondolni nem tudok semmire odafigyelni csak a gondolaton kattogok, még utcára sem bírok kimenni, mert attól félek valami baj lesz. A józan eszemmel tudom hogy mások nem képzelnek be ilyen hülyeségeket, de mégis úgy érzem hogy baj lesz, és ez minden energiámat elszívja az életkedvemet mindent. Amikor picit jobban vagyok elhatározom magam, hogy elég volt én vagyok az erősebb túlteszem magam rajta, de utánna csak gondolok megint valami hülyeségre és úgy érzem megint egy rosszat vonzottam ami biztos megtörténik és ezért elkezdek pánikba és retargiába esni nem tudok másra gondolni. Borzalmas érzés. Nem először történik velem ilyen többször volt hasonló de pár nap alatt magától elmúlt. Ez viszont mar hetek óta tart és mar borzalmas méreteket öltött. Tudom hogy azzal hogy foglalkozok vele csak erősítem magamban ezt a gondolatot de úgy hogy nem tudok már másra gondolni már nem tudok szemet hunyni felette. Nem a gyk az első hely ahova segítségért jövök utánna olvastam már a neten, megpróbáltam elterelni a figyelmem elmentem (olvasás, zenehallgatás) kimentem a friss levegőre, gyakoroltam légzéstechnikákat de semmi nem segített. Istenhívő vagyok imádkozok istenhez minden nap hogy szabadítson meg a gonosz erőtől ami ezt okozza. Mert néha úgy érzem mintha egy démon kínozna. De emelett persze próbálok magamon is segíteni a fentebb említettekkel de semmi nem hozott javulást. Orvost és a gyógyszereket szeretném elkerülni. Abban bízok ha valaki volt vagy van hasonló helyzetben akkor talán tud tanácsot adni.


18/F



2020. jún. 6. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos
2020. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
le kene állni a drogokrol
2020. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha az orvost szeretnéd elkerülni, akkor próbálkozz első körben pszichológussal. Hátha az is elég lesz.
2020. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mikor írtam ki a kérdést gondoltam rá, hogy odaírjam e hogy NEM vagyok drogos, de mondom nem ez egy komoly kérdés talán elkerülnek a gyökerek. De nem masodik valasziró már tipikus vesztes ember azt gondolta belémköt. Hár most biztos boldogabb vagy egy fokkal. 3. vakaszíró pszichológusta én is gondoltam de még várok vele.
2020. jún. 6. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:
ezt pedig komolyan írtam. tapasztalatból. így fikazz embereket... tudod mit akkor oldd meg ahogy akarod ...
2020. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen démoni gondolataim nekem is vannak. Ez a kényszerbetegség egyik fő ismérve. Ezzel minél hamarabb orvoshoz kell fordulni, mert csak romlani fog. Hatéves korom óta vagyok OCD-s szóval tudom miről beszélek. Beszélni kell erről valakivel, és segítseget kérni, de csak olyan embertol akiben megbízol mert ezt nem mindenki fogja tudni megérteni vagy toleralni.
2020. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, én is azt tapasztaltam hogy ezt ha valakinek elmesélem az hülyének néz. 2 válaszíró én nem fikázok senkit, de nem tudok leszokni a drogokról úgy hogy rá sem vagyok szokva, és még mindig tartom a véleményem hogy pofátlanság valakit csak ugy ismeretlenül drogosnak nevezni.
2020. jún. 8. 00:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor én érzek ilyet, akkor mindig arra gondolok, hogy butaságot csinálok. Az élet nem arra való, hogy azzal töltsem a napjaimat, hog aggódjak
2020. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!