Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progesterone Exeltis elhagyása...

Progesterone Exeltis elhagyása a 12. héten?

Figyelt kérdés

11. hetes kismama vagyok. Június 29-én hétfőn fogom betölteni a 12. hetet. A 6. héten volt egy csepp barnás folyásom. Az sztk rendelésen a nőgyógyász Progesterone Exeltist írt fel, 3x1-et. Az UH-n mindent rendben talált a babával, nem látott hematómát.

10. hetes kontrollon azt mondta a gyógyszert a 11-12. héten fokozatosan hagyjam el. Először napi 2 szem, majd napi 1 szem. Így pont elfogyna Június 30-ra.

Viszont elmentem magánrendelésre is, ahol a doki azt javasolta, hogy még a 13. héten is szedjek 2x1 progit.


Kérdésem az lenne, hogy ki hogyan, melyik héten hagyta el ezt a készítményt? Illetve Ti meddig szednétek a helyemben?

Amennyiben 13. héten is szedem, a házi orvos meg tudja íni receptre?



2020. jún. 19. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A feleségem 2x1-et kapott, a 12 hét közepén váltott át napi 1-re, ezt egy hétig szedte, aztán teljesen elhagyta.
2020. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességem alatt szedtem progeszteron pótlást. A fiammal addigra hagytam el mire betöltöttem a 13. hetet. A lányommal a 15. hétig kellett szednem.

Abból baj nem lehet ha kicsit tovább szeded. De a magándoki ha már így rendelkezett írhatott volna receptet is.

2020. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!