Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoztatok várandósan?...

D.V.97 kérdése:

Meddig dolgoztatok várandósan? Mikor mondtátok el a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Recepciós, felszolgálóként dolgozok és most derült ki, hogy babát várok. Arra lennék kíváncsi, hogy aki ilyen helyzetben van/volt meddig dolgozott és mikor mondta el a főnökének a terhességet.

Elég sokat kell menni egy nap ezért izgulok, hogy fogom bírni.

Köszönöm előre is!



2020. jún. 22. 08:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Én fodrász alkalmazott vagyok, 9 hetesen mondtam el a terhességet mert már amúgy is látta rajtam mindenki, 2 hete rosszul voltam már akkor. A betöltött 32.hétig dolgoztam végig. Nagyon nehezen bírtam a sok állást, futkosást..
2020. jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

32. hétig, egésznap állós, talpalós meló.

A cipekedést nem engedték.

2020. jún. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
8. heten mondtam el és a 38. hétig dolgoztam, szinten felszolgálóként
2020. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 12 hetesen mondtam el a főnökömnek, elég régi a munkaviszonyom vele tudta is hogy probálkoztunk már pár hónapja. Szinte csak álló munka volt én a félidőig dolgoztam, már akkor is elég szép nagy pocakom volt. De ezt előre megbeszéltem vele, addigra tudott ő is tervezni.

Addig dolgozz amig azt érzed megy és nem okoz gondot teherbírásra meg egészségügyileg.

2020. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Én 20 hetes voltam, amikor tappenzre mentem. Írodas munka volt, nem is volt semmi bajom. A nőgyógyász mondta, hogy ideje elmenni tappenzre, mert ikrekkel voltam terhes.
2020. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Bár én ülő munkát végeztem, tehát annyira nem is a kérdésre válaszolok... A főnöknek, aki nagyon rendes, jófej, a teszt után mondtam el, hogy elengedjen a vizsgálatokra. A többieknek aznap délelőtt, amikor a 12 hetes uh volt, jó lett minden eredmény, így amikor mentem be megmutattam mindenkinek a képeket. Kb 26 hetes terhes voltam, amikor már nem bírtam a napi három óra ingázást (séta, vonat, séta, busz), így elkezdtem otthonról dolgozni. 34 hetes terhes voltam, amikor már otthonról sem engedtek dolgozni, a hr szerint ilyenkor már nem lehet koncentrálni a munkára (????) Néztem is nagyot, de hát ez van :D legalább pihentem, készültem a babára. Nyilván a homeoffice sajnos neked nem opció. Csak azért írom le, hogy valakinek még ez is megterhelő, nem tudhatod, hogy meddig fogod bírni. Azt javaslom, hogy mindenképpen csak magatokat vedd figyelembe, ne másokat, főleg ne a véleményüket. Ha már nem bírod, mindenképp menj táppénzre. Persze az is lehet, hogy végig bírni fogod...
2020. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan munkám van ahol sokat kell állni, cipekedni.

A főnökömmel jóban vagyunk és tudta, hogy egy ideje már próbálkozunk. Neki 6 hetesen mondtam el.

Amúgy a 20. hétig még simán cipeltem minden, mint a terhességem előtt, aztán elkezdett kicsit fájni a hasam tőle a 19. héten, meg pont amikor betöltöttem a 20. hetet miután sokat emelgettem rosszul lettem, úgyhogy akkor azt abbahagytam. Azóta én csinálom a fizikailag nem megeröltető dolgokat. Amúgy én a 35.-36. hétig tervezek dolgozni, utána pedig kivenném a betegnapjaimat.

2020. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen mondtam el, 39. hétig dolgoztam. Raktárvezetői munka.
2020. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Penztaros,raktàros bolt vezető voltam egyben egyedül egy nagy ital boltban.Megallas nelkul cipekedes volt,minden héten 5-6 raklapnyi áru érkezett amit egyedül kellett kipakolnom a boltba.20. hétig dolgoztam mert már nembirtam cipekedni.A főnök (nő) nem örült a terhességemnek, (gondolom azért mert senki nem volt olyan hülye mint én,3 ember munkàját végeztem egyedül,alamizsna fizetésért )még rendesen le.aszàst kaptam amikor elmondtam.Utána már mindbe belekötöttek,semmi nem volt jo ami odáig megfelelt.Felmondtam mert kicsinàltak idegileg.
2020. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hetesen jelentettem be, 36 hetes koromig dolgoztam. Könyvelő vagyok.
2020. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!