Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet megérteni...

Tényleg nem lehet megérteni hogy mi ezt így szeretnènk?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, ès nehezen (lombikkal) jött össze a baba, így veszélyeztetett terhes vagyok az elejétől. Jól érzem magam, de nem

dolgozhatok már a sikeres beültetés óta, de az itthoni dolgokat tökéletesen el tudom látni és szerencsére semmi gond nem volt a terhességem alatt, bár kedves nem választható családtagjaim(férjem részéről) eléggé felidegesítettek nèha. Ezt nem is részletezném, inkább a legbántóbb próblémámra élezném ki a kérdést. Kívancsi vagyok a véleményetekre.

1,5 óra autóútra lakunk anyóséktól. Már 3,5 éve itt èlünk 1,5 szobás lakásunkban, amit kèsőbb szeretnénk majd nagyobbra cserélni, mert a babával nehezen férünk majd el. Az anyósom és a sógornőm (Aki a szüleivel él, pedig közel 40 éves, nincs saját élete de a mienkhez mindig van hozzáfűznivalója) csak egyszer a lakásavatón voltak nálunk, amikor megvettük a lakást, azóta nem mert inkább mi mentünk autóval, nekik nincs és jogosítvánnyal sem rendelkeznek azt meg hogy ennyit tömegközlekedjenek, kényelmetlennek tartják. Már a 37. hétben vagyok, lassan megszületik a kislányunk és folyamatosan azzal zaklatnak hogy majd feljönnek még szülés előtt, ès minimum napokra gondolnak, de ki tudja hogy nem-e hetekre csak azt még nem merte mondani. De mi is alig férünk el, ès nem tudják ezt megérteni. Minden alkalommal ide lyukadunk ki amikor beszélünk és már elegem van hogy mint a papagáj el kell ismételnem hogy már feküdni is alig tudok a hasamtól nemhogy vendéget fogadni, ha feljönnek akkor is csak pár órára jöjjenek de az a válasz hogy ők a szőnyegen is elalszanak nem akarnak zavarni meg a terhünkre lenni. De a parkettán/szőnyegen sincs hely a 35 m2-en, arról nem is beszélve hogy nem tudok aludni a hasamtól így éjszaka elég aktív vagyok, van hogy rendezgetem a ruhákat, pakolászok, tévézek, olvasasok. Meg állandóan mosdóba járok.

A férjem másik testvéréék közelebb laknak hozzánk, és ő a fiatalabb lánytestvér, mégis megértik hogy szeretnénk már nyugodtan készülni a szülésre és az elsô időszakot együtt élnénk meg hármasban. Anyós és a sógornőm pedig erőszakoskodnak hogy feljönnének, segítenek stb miután megszületett a baba is, de én eddig is ezután is meg tudom csinálni a házimunkát, tudok főzni is. Lehet hogy lassabban, de szeretem kézben tartani a sajät háztartásom. A Férjem pedig teljesen partner ebben és segít amiben kérem. Ketten vállaltunk gyereket de úgy érzem hogy nem tartják tiszteletben a magánszféránkat mert nem tudják megérteni a mi álláspontunkat és erőszakoskodnak folyamatosan. Viszont ahogy telik az idő egyre kevésbé tudok türelmes lenni és elég csúnyát tudnék már mondani nekik. Mit tegyek, hogy befejezzék és felfogják hogy majd megyünk mi a gyermekágyi időszak után?

Egyáltalán ér valamit a szavam vagy a férjemnek kellene erôteljesen megmondani? Az a baj, hogy mindig nekem mondják facetimeon, a férjemnek nem merik felhozni amikor beszélnek. Segîtsetek!



2020. jún. 23. 00:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Ó,bár nekem jött volna valaki segíteni szülés után.Szerintem csak jót akarnak,hidd el,a gyermekágyi nagyon kimerítő időszak.
2020. jún. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondjál csúnyát. És ha heves a reakció, szard le.

Mi amikor ilyen konfliktusban voltunk és ki kellett állni magunkért mindketten vitáztunk. Nem csak férjem vagy én.

2020. jún. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Kinek mire van igénye. Olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a férjem mellettem lesz és segít. Eddig is megoldottunk mindent ketten, nehogymár ne tudjunk magunknak főzni sem a baba mellett, biztosan elboldogulunk. Sokkal nyugodtabb vagyok így, mintha ott csüngnének a nyakunkon a pici lakásban. Azt is figyelembe kell venni, hogy a baba is érzi a feszültséget maga körül és a napi rutint is ki kell alakítani. Lehet, hogy a tejem is elapadna ha stresszelném magam amiatt hogy kerülgetnünk kell egymást vagy mindent jobban tudnak.

2020. jún. 23. 01:11
 4/18 A kérdező kommentje:

#2

Ha a férjemnek is mondanàk, ô is elmondaná a véleményét, de nem merik neki felhozni a dolgot. Lehet hogy azt gondolták hogy engem jobban meg tudnak puhítani ha folyton ezzel jönnek. De az ellenkezôjét érik csak el vele

2020. jún. 23. 01:14
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Eszméletlen, milyen jámbor emberek vannak...Én már rég elküldtem volna őket a prosti édesanyjukba.
2020. jún. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Jaj.. Figyelj csak. Én a saját imádott édesanyámnak is megmondtam, hogy szeretnénk az első két hetet hármasban tölteni a babával, es ha kicsit rendbe jövök akkor jöhet. Ne viccelj már. Mondd ugyanezt te is nekik, de nagyon határozottan.
2020. jún. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
És a férjed miért nem meri megmondani az anyjának és a testvérének, hogy ne jöjjenek?
2020. jún. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Nyugodtan mond meg nekik ha kell csúnyán. Ti babátok,és ti döntitek el,hogy kivel akarjátok tölteni a következő heteket/hónapokat.

Én sem szívlelném főleg ilyen időszakban a kellemetlen látogatókat. Új helyzet ez nektek is, ha ott lennének,nagy eséllyel csak mindent megmondanának,hogy csináljátok...ha kell,szólj a férjednek,hogy állítsa le őket!

2020. jún. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Kedves első. Vasárnapi napon császároztak, csütörtökön amikor hazaértünk, már ebédet főztem. Csak az szüljön aki egyedül is el tudja látni a gyereket. Nem feltétlen kell a rokonokra szorulni, nem mindenki ilyen gyámoltalan.
2020. jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is csak akkor tud ez segítség lenni ha alapból egy háztartásban éltek. De így... 35 négyzetméteren meg újszülött nélkül se hangzik kényelmesnek.
2020. jún. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!