Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy nem tervezett gyerek...

Egy nem tervezett gyerek nevelésének mik lehetnek a következményei?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló mellett estem teherbe, nem tudom hogy hogyan. Nem is akartam soha gyereket, még kicsi koromban se babáztam sose.

A párom örült neki, én annyira nem. Olyan pár napra rá nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de átkapcsolt az agyam, elkezdtem babaruhákat nézegetni, babavideókat néztem, hogy kell fogni, hogy kell fürdetni, pelenkázni, stb.

A gyerekvállalás mellett döntöttünk. Ha fogalmazhatok így teljesen átálltam az anyaságra, és várom a picit. Ennek lehet valamilyen negatív következménye? Lehet olyan, ami miatt azt fogja érezni, hogy ő egy nem tervezett gyerek? Nem akarom, hogy érezze, hogy eleinte nem akartam és egy lelkinyomorék legyen.



#gyerek #baba #érzelem #Nem tervezett gyerek
2020. jún. 30. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Nálam pár éven belül előjött, hogy bizony tényleg nem nekem való ez és azóta csak szenvedek. A gyerekhez sem tudok úgy hozzáállni, ahogy elvárják, ő is érzi hogy tartom a távolságot. Néha jönne ölelgetni, de nekem ez nem megy, sosem voltam kétszínű
2020. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Csak amiatt érezheti, ha nem szereted.

Kell egy kis idő , amíg ezt az egész babavárást megszokja és természetessé válik.

'Néha jönne ölelgetni, de nekem ez nem megy, sosem voltam kétszínű' emiatt fogja érezni , hogy nem vártad és nem tervezett gyerek.

2020. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
60%
Fuh én mázlisnak érzem magam h nem történt velem ilyen...sosem akartam gyereket és nem is szeretem öket, nem tudom mit csináltam volna a helyedben. Bátor döntés volt, és most felléptek az anyai ösztönök stb de ez lehet csak kezdeti. Érezheti hogy nem várták, de szerintem célszerū az ellentettjét mondanod, azzal nem jutsz elörébb ha majd megmondod neki, hogy a kutyának sem kellett volna az elején.
2020. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Az a fontos, hogy most örömmel várod és a párod is. Ez az érzés maradjon meg benned és szeresd nagyon a születése után is. Akkor minden jó lesz.
2020. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
1-es viszont így jó eséllyel lelki nyomorékot fog csinálni a gyerekéből. Ha mégsem lesz az, az csak a többi, környezetében levő felnőtt érdeme lesz (apa, nagyszülők, óvónők stb.)
2020. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is "becsúszott". A párom örült, én nem. Sosem szerettem a gyerekeket, anyám is szar anya volt, féltem, hogy én is olyan lennék, nem tudnám szeretni. Megtartottuk, nem vett rá a lélek az abortuszra és imádom a kisfiam, a világ legjobb dolga, ha gyereked van. A saját gyerek más.
2020. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi sem terveztük. Eleinte furcsa volt felfogni, hogy gyerekünk lesz de utána már vártuk nagyon. 20 évesen lettem terhes.

Nem bántam meg soha. Most 8 éves. Mindennél jobban szeretem. Most jön a tesó is.

2020. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

A mi kislányunk sem volt tervezett. Kellett egy kis idő mire tényleg örülni tudtam annak, hogy terhes vagyok.

Most egy éves és én is azt tudom mondani, hogy a világ legjobb dolga 😊

Szerintem, ha már most azon aggódsz, hogy ártottál-e már neki így, hogy még meg sem született, akkor szeretni fogod és minden rendben lesz.

Minden jót nektek!

2020. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Mindig úgy sajnálom azokat a gyerekeket, akiket nem szeretnek. Az 1 es válaszoló írására osszerandult a gyomrom. Szegény gyerek menne ölelni :((((

En mindig akartam gyereket, de mikor terhes lettem, sokkot kaptam. Aztán nehezen éltem meg a varandossagomat is. A szülés pokol volt. Megszuletett a gyerekem, és nem éreztem semmit:(

Pszichológushoz jártam ő segített helyretenni az érzéseimet. Lassan 2 éves a fiam, és imádom. El nem tudnám már képzelni az életemet nélküle.

Ezt csak azért írtam le hogy ha bármi nem úgy alakul, nem szégyen segítséget kérni. Én akartam babát, és így jártam.

2020. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha szereted, akkor szerintem nincs jelentősége, hogy nem tervezett.

Nálunk az első gyerek tervezett volt részemről. Párom még várt volna, csak miattam ment bele, hogy próbálkozzunk. Sokkot kapott, mikor elsőre megfogant a lányunk és szerintem azt érezte, hogy korai ez még neki. Egészen a hetedik hétig amikor majdnem elvesztettük. Ez hét éve volt és a férjemnek ő a mindene.

A második lányunk nem volt tervezve. Terhes lettem teljesen véletlenül, de őt is mindennél jobban szeretjük.

2020. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!