Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallott-e már valaki, arról,...

Hallott-e már valaki, arról, hogy bizonyos nagyon ritka esetekben, a köldökzsinórban csak 2 ér vezet,3 helyett. És milyen következményekkel jár ez, mert azt hallottam, hogy ebből kifolyólag születhet a gyerek fejlődési rendellenességgel?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ilyenről. Az egyik ér viszi a tápanyagot a babónak, a másikban meg a salakanyag jön vissza. A harmadik meg magának a köldökzsinórnak a sejtjeit tplálja, úgy mint minden más szervedben, neki is kell a tápanyag, hogy rendesen tudjon "üzemelni".

Így elég elképzelhetetlen, hogy akár az egyik is hiányozzon.

2009. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szervusz!


igen, ilyen létezik! nagyon ritka esetekben előfordulhat, hogy a köldökzsinórban csak egy artéria és egy véna van. ezt ultrahangvizsgálaton felfedezik és végeznek kivizsgálásokat!


pontosan nem tudom, milyen fejlődési rendellenességekkel társulhat - gondolom vannak olyan genetikus betegségek, amiknél szokott ez is lenni -, de az általam eddig ismert 7 esetben teljesen egészséges babák születtek időben! :) annyi történt csak velük, hogy a várandósság 35. hetében befektették őket kórházba, hogy naponta tudjanak CTG-t készíteni, illetve volt nekik rendszeresen ultrahang, és áramlásvizsgálat.


ajánlom, hogy ha nálatok ez a helyzet, akkor csak nyugodtan faggasd ki az orvosod, válaszoljon minden kérdésedre, mert ezért van :)


Boldog várandósságot! :)


[link]

2009. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta?
2023. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!