Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki későn vállal gyereket,...

Aki későn vállal gyereket, tisztában van a következményekkel (nem a gyerek egészségére gondolok)?

Figyelt kérdés

22.5 éves voltam, mikor édesanyám elhunyt, és csak később jutott eszembe, hogy mivel 5 éves voltam, mikor elköltöztünk saját házba a nagyszülőktől, mi lett volna, ha az én szüleim is azt mondják, hogy majd vállalnak gyereket, ha lesz saját házuk? Akkor nem 22.5 éves lettem volna, mikor meghal, tehát mondhatni felnőtt, hanem 17.5 éves gimnazista.

Nem lehet tudni, ki hány évig fog élni, de ha ezt nem is nézzük, mert szélsőséges példa, biztos jó dolog 40-50 évesen szülni, hogy a gyerek érettségijére 60-70 évesen kelljen odatámolyogni bottal? Nem lenne jobb túllenni rajta fiatalon? Arról nem is beszélve, hogy így akár ki is eshet egy generáció, mert más kultúrákban 80 évesen valaki ükszülő, míg nálunk csak dédszülő lesz. Sokan hivatkoznak pénzügyekre, lakásügyre, de mondom, mi is kibírtuk évekig úgy, hogy nem költöztünk el a nagyszülőktől.


2019. ápr. 11. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
67%

És aki nem tud a szülőkhöz szülni, mert egy panelben élnek?

Amúgy a 40-50 pont a másik véglet, amit te írsz. De számoljunk, ember 18évesen érettségizik, megy még tanulni valamit (okj, szakma, egyetem stb) legyen 2-3 év, aztán kell 2 év munkaviszony, hogy ne pucér seggre szüljön, ekkor ugye 23 éves kb az ember. Ekkor mit a kilátások? Valószínűleg saját ingatlanja nincsen, és albérletben él a párjával, ami negy életbiztosítás. Keres mondjuk 200-250-et, párja is mondjuk. Elmegy 100-150 albira, aztán a többi: rezsi, étel, munkábajárás stb. És épphogy éldegélnek. Erre minek szüljön?


Te szültél már ugye?

2019. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
80%

Én 3, nővérem 5, bátyám 8 éves volt, amikor apukánk meghalt 34 éves korában agyvérzésben...


SZóval erre nem lehet alapozni.

Most 6 éves a fiam, a 76 éves dédije bot nélkül közlekedik, fejben is teljesen rendben van.


SZóval ez annyira egyén függő, hogy nem lehet ráhúzni bizonyos korosztályra, hogy valaki szüljön, valaki nem...

Van, aki 30 évesen "öregebb" mint más 45 évesen.


Nem vagyunk egyformák, más az életritmusunk, más a szervezetünk, más a környezetünk. Máskor öregszünk, máshogyan.


Ne általánosíts mert a te anyukád 22 éves korodban meghalt. Örülj, hogy addig veled volt.

2019. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindenki találja meg az igazit elsőre. Van aki csak 30-40 fölött. Vagy nekik csak azért kéne szülniük 18 évesen, hogy ne legyenek öregek a gyerekük lakodalmán?
2019. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
65%

"60-70 évesen kelljen odatámolyogni bottal?"

Te tisztában vagy vele, hogy hogyan néz ki egy 60 éves?

Vagy azzal, hogy mennyi a nyugdíjkorhatár ma Magyarországon?

Szerinted ők bottal járnak be minden nap dolgozni?


38 éves voltam a 3. gyerekem születésekor.

Igen, vegiggondoltuk a következményeket.


Szélsőségesen gondolkodsz. Anyám 21 évesen szülte az első gyerekét, 28 évesen az utolsót, egyikünk sem ismerte a dedmamat.

A másik: nem vagyunk egyformák. "mi is kibírtuk évekig úgy, hogy nem költöztünk el a nagyszülőktől". Mi nem bírtuk volna ki. A harmadik: nagymamám 39 évesen szülte a legfiatalabb gyerekét, pedig nem a mai kor divatjanak hódolt, hisz 1924-ben született.

2019. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
88%
31 évesen szültem, és fontos volt, hogy legyen házunk, megtakarításunk, stabil, boldog párkapcsolatunk, közös szemléletmódunk és céljaink. Lehet öreg leszek,de nem akarom hogy lenézzék mások, mert nincs normális cipője, ruhája. Szeretnék velük minnél több időt együtt tölteni, és ezt csak stabil anyagi háttérrel merem. Nem csak a szülő megléte a fontos egy ember életében, hanem a minta a kiegyensúlyozott, boldog szülőről.
2019. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy párom 70+ éves anyja jobb "állapotban" van, mint az én 57 éves anyám.
2019. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
#1: van kolléganőm, aki már házas, mégsem jön a gyerek, pedig megtehetnék, minden adott. Rokonságban is van ilyen. Szóval nem mondom, hogy mindenki szüljön 23 évesen, csak valahogy 30-33 évesen 2-5 éve házasok sem szülnek. Voltam olyan lagzin 2010-ben, hogy nekik azóta sincs gyerekük, mert dolgoznak, házra gyűjtenek.
2019. ápr. 11. 13:15
 8/64 anonim ***** válasza:
70%

Képzeld én is házas vagyok 2 éve, együtt vagyunk 9 éve. Albira nem kell költenünk (egyik szülő örökölt ingatlanjában élünk), és nincs gyerekünk és nincs is tervben.

Szerinted nem lehet, hogy valaki nem akar? Csak nem mondja, mert az a defektes, meg cseszteti mindenki, így fogja valamire. Amúgy semmi közöd kinek van vagy nincsen.

2019. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
76%

Vicces,hogy azt mondod ti kibírtátok😅😅😅

Honnan tudod,hogy szüleid között mi zajlott és volt e feszültség abból, hogy együtt kényszerültek lakni.


Neked ugyan nem mindegy,hogy ki hogyan él és mikor szül?


Ha te akarsz anyósod nyakára szülni hajrá. Engem pl meg az nem érdekel.


Én 32 évesen szültem teljesen függetlenül már 14 éve. Saját házba stb

2019. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
89%

"van kolléganőm, aki már házas, mégsem jön a gyerek ... Rokonságban is van ilyen."


Aha, és 100%-ra biztos vagy, hogy direkt nem is akarnak, ugye?

Tudod, hányan mondják azt inkább, hogy ráérnek még, minthogy fűnek-fának el kelljen mondani, hogy valami miatt nem jön össze?

Amilyen rosszindulatú a kérdésed, nem csodálom, ha épp veled nem osztják meg ezt.

Illetve ha nem akarnak, akkor mi van? Kötelező?

2019. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!