Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy fiatal nő teherbe...

Ha egy fiatal nő teherbe esik, akinek terhesen, gyerekkel nem lenne hová mennie, akkor milyen megoldások lehetnek, ha az abortuszt el szeretné kerülni?

Figyelt kérdés
Nincs munkája, vagy ha van is a terhesség miatt elveszíti (később), és nincs tb-je, és alig van pénze... Csak az abortusz az egyetlen megoldás ilyenkor, vagy van más megoldás is? Ha van más megoldás is akkor az mi?

2020. júl. 1. 17:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Örökbeadás leginkább, vagy segítség ( család, barátok).
2020. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Anyaotthon, vagy valakihez "cselédnek", szóval ilyen ott lakó gondozónak.

Vagy a tipikus, fogni egy veréb pasit.

2020. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Igazából most abban a helyzetben vagyok, hogy lehet, hogy teherbe estem, de még nem biztos.

Jelenleg én egy szobát bérlek, ha terhes lennék, akkor kb addig maradhatnék itt, amíg tudom fizetni, illetve, amíg nem túl látványos, hogy terhes vagyok... Utána hová tudnék menni, lenne lehetőség családok átmeneti otthonába menni?

Nincs tb-m, van mosat munkám, de csak alkalmi, ami nem fizeti a tb-t és én sem tudom most fizetni... így is elvégzik a kórházban a kötelező vizsgálatokat...stb.... vagy fizetnem kell érte?

Ha el is tudnék menni családok átmeneti otthonába, akkor lenne arra lehetőségem , hogy amikor már fél éves a baba, akkor bölcsibe adjam , hogy dolgozni tudjak? Vagy ha ott van egy anyuka a gyerekével akkor megvan kötve a keze?

Lehet ,hogy nem vagyok terhes, de lehet hogy igen. ezért felmerültek bennem ezek a kérdések. Érdekelne, hogy egy ilyen helyzetben lévő kismama mit tud tenni, hogy ha felszeretné nevelni a gyermekét... Illetve, ha ilyen helyzetben van valaki akkor el is vehetik tőle a gyerekét?

Vagy az abortusz az egyetlen megoldás ilyenkor?

2020. júl. 1. 17:23
 4/34 A kérdező kommentje:

ja és családom nincs, barátok vannak, de gyerekkel nem fogadnának be..

Esetleg baba holmikat kapnék tőlük..

2020. júl. 1. 17:24
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Utólag eddig is behajtották az egészségügyi járulékot, ha rájöttek, hogy elmaradásod van, de most szigorítanak: [link]
2020. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Helyi önkormányzatnál kérvenyezheted, hogy fizessék a tb-t helyetted.(Terhességtől függetlenül.) Regisztrált munkanélkülinek kell lenned, és nem lehet vagyonod. Szerintem azt próbáld meg, mert tb kell, és most szigorították is. Leendő gyerek apja nincs képben?
2020. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
szóval aki szegény és nem tudja fizetni az haljon meg?
2020. júl. 1. 17:39
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatodik válaszoló, utána járok, hogyan lehet ezt megoldani. Én is hallottam ilyet, hogy egy évig fizetik a tb-t...
2020. júl. 1. 17:41
 9/34 A kérdező kommentje:
Még nem 100%, hogy terhes vagyok, de ha igen ,akkor a leendő apa egy tuskó, ő nincs képben.
2020. júl. 1. 17:41
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Van átmeneti anyaotthon, ahol azonnal fogadnak, ha tényleg az utcán kellene maradnod vagy veszélynek vagy kitéve, de ott csak max 2 hétig lehet maradni. Közben lehet igényelni az anyaotthont, ahol sokszor sajnos várólista van (attól függ, h helyileg hol próbálkozol), ezért mindenképp jelezni kell nekik, h már átmeneti otthonban vagy, nincs hova menned és a lista elejére tesznek. Némelyik anyaotthonba havi összeget kell fizetni, Pest környékén érdeklődtem annó, havi 10 000 ft volt és teljes ellátást adnak cserébe : tisztítószert, mosószert, adomány ruhácskákat és ételt. Nem tudom, h az ország többi ilyen intézményében hogy működik, de ahol érdeklődtem, ott ezt mondták. Viszont a felvétel kritériuma az, h le kell írni, hogy szeretnél boldogulni az életben, miután el kell menned az anyaotthonból, szóval kell egy tervednek lennie. 1 évig lehet maradni és kérvényezhető még max +1 év. Az anyukák ott gyakran vigyáztak egymás gyerekeire. Illetve ahol én érdeklődtem, foglalkoztatás is volt a gyerekeknek délelőttönként, de sajnos nem tudom, h milyen korcsoportokkal foglalkoztak.

Ha ezt az opciót választanád, kérlek nézz utána mindennek, ennek már több éve, h én is végigjártam. Rákeresel a neten az nanyaotthonokra, felhívod a megadott elérhetőséget és azonnal kapsz infót.


A terhesgondozás és szülés pedig ingyenes Magyarországon, ha jól tudom, de minden másért, vizsgálatért, ellátásért fizetni kell.

2020. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!