Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt az egyik...

Terhesség alatt az egyik lábamban égető, szúró érzés van, az erek kidudorodva és a hajszálerek is jönnek elő. Valami megoldás rá?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Aztán nehogy trombózis legyen...
2020. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Menj el holnap az orvosodhoz és nézessed meg. Valószínűleg kompressziós harisnyát kell hordanod a szülési.

[link]

2020. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felületi trombózisra, vagy "csak" vénagyulladásra tippelek. Igyál sokat, polcold és mihamarabb lásson orvos (nem a nőgyógyász, hanem a házi vagy még gyorsabb lenne az ügyelet). Lehet kapsz rá valami vérhigítót és valószínűleg hordhatsz egy "szexi" gumiharisnyát ebben a jóidőben. (Én is jártam így mélyvénás trombózis miatt, az még gázabb.)
2020. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na most azért eléggé berezeltem

Mondtam dokinak különben, azt mondta nem adhat rá gyógyszert mert állapotos vagyok. Tegyem fel a lábam

2020. júl. 2. 22:02
 5/10 A kérdező kommentje:
De a trombózisnal meg lenne duzzadva a lábam, vagy tévedek???
2020. júl. 2. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen dokinak mutattad?
2020. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akihez járok terhes gondozásra
2020. júl. 2. 22:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan trombózis (vérrög), ami a fő vénában alakul ki (mélyvénás), az az életveszélyes, mert leszakadhat és felmehet a tüdőbe (embólia), agyba (stroke). Ilyenkor megdagad a láb, és fáj, mint egy izomláz, de más nem látszik és pár napig feküdni kell, sőt sokszor irány az intenzív.

És van, ami felületi, azaz látszik, hogy ronda puklis lesz tőle az ér, de csak gyulladást okoz, vagy a gyulladás okoz később trombózist. Ez nem igényel feltétlenül gyors kezelést és inkább mozogni kell vele (kerüld a láblógatást), de azért terhesen sajnos szinte mindig rosszabb lesz az ilyesmi, ahogy halad az idő. Mutasd meg inkább a háziorvosnak, ha nem tartja sürgősnek akkor is legalább küldjön tovább haematológushoz. Sok nő szúr vérhígítót terhesen vagy minimum az aranyerére (az is ugyanígy "működik") kap Detralexet meg kenőcsöt. A kompressziós harisnya meg azért van, hogy a kitágult ér ne nyúljon ki jobban.

De jelzem, nem vagyok orvos, csak volt trombózisom, akkor kupálódtam ki.

2020. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem két éve volt mélyvénás és felületi trombózis om is. Igen, meg volt duzzadva a lábam. Nekem egy kis lábfájdalommal indult aztán pár nap alatt annyira fájt hogy sírtam a fájdalomtól mert nem bírtam ráállni. Most hogy 26 hetes terhes vagyok minden nap hordom a kompressziós harisnyát mert ha nem veszem fel egyből érzem hogy elkezdenek fájni az erek. Meg nekem még lioton gélt mondott a nőgyógyász hogy azzal kenjem de csak 2-3 naponta kenem este ha jobban fáj.
2020. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2020. júl. 3. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!