Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok, ritkán érzem...

22 hetes vagyok, ritkán érzem csak mozogni a babát, ez normális?

Figyelt kérdés

Egész terhességem alatt alig éreztem, az előző terhessegemkor ilyenkor már hullámzott a hasam, ha háton feküdtem. Most szinte nem is érezni, ha rateszem a kezem, es en magam is alig érzem.


Lehet, hogy most mellső fali a lepény (hol ezt, hol azt írják), az tényleg befolyasolhatja ennyire?


2020. júl. 7. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Orvos mit mondott? Láttál úgy UH vizsgálatot, hogy mozgott, de te nem érezted? Mert akkor mozog ő, csak te nem érzed.

Van egy ismerősöm, aki szintén alig érzett valamit, de a lánya mégis egészségesen született.

Szerintem akkor van gond, ha mozog, érzed és egyszer csak semmi. Ha viszont mocorog, de keveset és az orvos se jelzi, hogy gond lenne, mert minden érték és méret jó, akkor a babád egyszerűen csak ilyen.


Nekem is mellső fali lepényem volt, a fiamat leginkább az oldalamon éreztem. Amikor már nagy lett, akkor mindenhol, lepénytől függetlenül.

2020. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Orvos. Az UH mindent elmond.

Tök mindegy, milyen "fali" a lepény, mert engem a farfekvéses

babám többször úgy húgyhólyagon rúgott, hogy bepisiltem.

:D

2020. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Majd a jövő héten megyek orvoshoz, rakerdezek, persze, csak nem hirtelen maradt abba a mozgas, hanem eddig se nagyon ereztem.

Csak eddig nem foglalkoztam vele, mert ugy voltam vele, hogy pici, az elozo terhessegemnel biztos jobban figyeltem, mert elso volt. De par napja nagyon figyelem, es csak ritkan mozog, azt is gyengen erzem.

Meg igazából onnan jott ez az egesz, hogy elozo terhessegnel ilyenkor voltunk nyaralni baratokkal, es emlekszem, mennyire meg voltak rokonyodve, hogy a strandon fekve mennyire mozgott a hasam. :)

Most semmi nem latszik kivulrol a mozgasbol, pedig sulyra is ugyannyi vagyok.


Amugy eddig minden rendben volt minden uh-n, volt, hogy lattam, hogy mozog, es ereztem is, de akkor is gyengen.

2020. júl. 7. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, en 23hetes vagyok, mellso fali lepennyel, az en babam a masik veglet, ritka az az ora napkozben amikor nem koszon be, tegnap 20p uh alatt 3x valtott poziciot, a doki csak rohogott, ejjel szinten ebren van, fogalmam sincs mikor alszik?🤷‍♀️

Te irtad, eddig sem volt valami aktiv,o ilyen. Ameddig erzed minden nap tobbszor, semmi gond nem lehet ezzel szerintem. Nem mindenkie uolyan aktiv es az idojaras is befolyasolja oket.

2020. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az elsőnél nekem is olyan volt, hogy sokszor aludni se tudtam tőle. :)

Most viszont ha hasra fordulok, akkor is csak annyira érzem, mintha kb. simogatna.

2020. júl. 7. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden baba más! Nekem az első babám 19 hetes korától simogatott, az igazi hullámzás, meg az erōsebb, kívülről is jól látható mozgások kb. 26. héttől jellemzőbbek. Szóval semmi okod az aggodalomra szerintem. Mozog és kész, doki meglesi és megnyugszol :)
2020. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!